przechowywanie butów

Niezależnie od tego, czy szukasz pomysłów na zorganizowanie butów, czy pomysłów na ich przechowywanie, istnieje wiele kreatywnych sposobów na stworzenie większej ilości miejsca do przechowywania obuwia. Użyj tego przewodnika, aby odkryć kilka nowych pomysłów na przechowywanie butów i dowiedzieć się, jak odmienić istniejący obszar przechowywania butów, aby był bardziej funkcjonalny.

Użyj mebli do przechowywania

Meble do przechowywania zaprojektowane specjalnie dla butów mogą sprawić, że odkładanie ulubionej pary butów będzie dziecinnie proste. Wysokiej jakości meble do przechowywania, takie jak szafki, również chronią Twoje buty przed kurzem i uszkodzeniami. Zapoznaj się z różnymi opcjami, wybierając sposób przechowywania butów w swojej szafie:

 • Szafki na buty. Szafki na buty oferują półki lub indywidualne przegródki, które pomieszczą Twoje obuwie. Dostępne w różnych rozmiarach i stylach, łatwo jest znaleźć taką, która pasuje do Twojej kolekcji butów i wystroju. Szukaj szafek na buty z drzwiami, które zapewniają ochronę przed kurzem. Szafki z drzwiami mogą być również używane do organizowania przedmiotów takich jak np. skarpetki.
 • Przechowywanie w stosach. Wybierz idealny rozmiar i uzyskaj odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie dzięki szafkom z możliwością układania w stos. Użyj pojedynczej szafki do bardzo małej szafy lub połącz kilka w większych przestrzeniach.
 • Ławki do przechowywania butów. Jeśli masz dużą szafę lub otwartą przestrzeń pod łóżkiem, ławki do przechowywania butów są świetnym rozwiązaniem. Dodadzą one również stylu Twojemu pokojowi.
 • Wielofunkcyjne szafki i kostki do przechowywania. Wykonane z materiałów takich jak metal, drewno i laminat, wielofunkcyjne szafki i kostki pomogą Ci przechowywać różne przedmioty, od butów po złożone T-shirty. Poszukaj różnych szerokości i wysokości, aby dopasować je do swojej szafy.

Dodaj półkę na buty

Półka na buty może być świetnym dodatkiem do już funkcjonalnej szafy. Są one również najbardziej popularnym rozwiązaniem przechowywania butów w szafie. Oto kilka pomysłów na półki na buty:

 • Wielopoziomowe półki na buty. Niskie półki, które spoczywają na podłodze, są dostępne w różnych szerokościach, dzięki czemu łatwo uporządkujesz swoje buty według stylu, koloru lub częstotliwości noszenia.
 • Duże regały na buty. Idealne do przechowywania kilkudziesięciu par butów, trzy- i czteropoziomowe regały pomogą Ci w pionowym przechowywaniu obuwia. Przechowuj swoje ulubione buty na górze, aby mieć do nich łatwy dostęp.
 • Regały na buty na kółkach. Przechowuj swoje buty w dowolnym miejscu i łatwo zmieniaj konfigurację swojej szafy dzięki ruchomym regałom na buty. Możesz znaleźć dwupoziomowe i ponadwymiarowe regały na buty, jeśli jesteś miłośniczką butów z bardzo dużą szafą.
 • Wieszaki w kształcie drzew. Zaprojektowane, aby utrzymać buty w porządku, a jednocześnie dodać pionowe przechowywanie do małych szaf, większość organizatorów w kształcie drzewa łatwo się obraca, dzięki czemu można znaleźć idealną parę na każdą okazję. Poszukaj wieszaka, który zostawia kilka wolnych miejsc na nowe buty, które kupisz po drodze.

Wieszak na buty

 • Stojaki na buty na drzwi są projektowane, by wieszać buty na drzwiach szafy.
 • Te stojaki oferują pewną liczbę wieszaków na buty, aby pomóc Ci powiesić buty tam, gdzie będą łatwo dostępne.
 • Możesz także znaleźć na drzwi pojemniki do przechowywania butów z plastikowymi lub winylowymi torebkami i przegródkami. Chronią one Twoje buty przed kurzem i brudem, a jednocześnie utrzymują je z dala od podłogi.
 • Przezroczyste przegródki ułatwiają odnalezienie miejsca, w którym przechowywana jest każda para.

Pod łóżkiem

Innym rozwiązaniem jest przechowywanie butów pod łóżkiem. Najlepiej sprawdza się to w przypadku obuwia sezonowego, takiego jak sandały czy buty przeciwdeszczowe.

 • Użyj długich i płytkich plastikowych pojemników, aby schludnie przechowywać buty pod łóżkiem. Palce wypchaj papierem lub użyj pojedynczych drewienek do butów.
 • Przechowuj buty w ich oryginalnym pudełku. Możesz znaleźć tekturowe pudełka na buty o podobnym rozmiarze, które ułatwią Ci przechowywanie pod łóżkiem, jeśli Twoje oryginalne pudełko zaginęło.
 • Ławki do przechowywania, które stoją przy łóżku, mogą pełnić podwójną funkcję – dekoracyjną i dodatkowego miejsca na ulubione buty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*