Dobra organizacja pralni i garderoby może sprawić, że zadania takie jak pranie ubrań, zmiana pościeli i korzystanie z prysznica będą łatwiejsze i bardziej wydajne. W zapracowanym gospodarstwie domowym przestrzeń użytkowa i organizacja szafy na ubrania może być trudna do utrzymania. To nie znaczy, że jest to niemożliwe. Ten przewodnik oferuje pomysły na przechowywanie ubrań, aby twoja przestrzeń służyła tobie.

Uporządkuj bałagan

Twoja garderoba będzie działała przeciwko Tobie, jeśli będzie wypchana nieużywanymi rzeczami. Kiedy pomysły organizacji szafy na ubrania są burzą mózgów, usunięcie bałaganu jest pierwszym krokiem. Oto kilka wskazówek:

 • Wyjmij wszystko ze swojej szafy na ubrania. Weź listę i zdecyduj, co chcesz zachować i jak to zorganizować.
 • Przejdź przez swoją pralnię i usuń stare akcesoria do czyszczenia.
 • Wyrzuć pościel, której nie używasz. Jeżeli używałeś tej narzuty rok lub dwa lata temu, wyrzuć ją teraz, aby ułatwić sobie organizowanie szafy na pościel.
 • Oddaj delikatnie używaną pościel lub zaoferuj elementy, których nie używasz, przyjaciołom i członkom rodziny.

Układanie na półkach

Półki w szafie są niezbędne do organizowania twoich zapasów ubrań i prania. Jeżeli zaczynasz z pustą przestrzenią, rozważ użycie drewnianych lub drucianych półek do przechowywania. Jednak wiele szaf na ubrania jest już wyposażonych we wbudowane półki. Użyj tych wskazówek dotyczących przechowywania, niezależnie od tego, czy dodałeś nowe półki, czy pracujesz z istniejącymi:

 • Zorganizuj pościel według rozmiaru. Wiele domów ma wiele rozmiarów łóżek, co może utrudnić znalezienie prześcieradeł, jeśli nie są one odpowiednio uporządkowane.
 • Wykorzystaj dodatkowe półki wraz z zabudowanymi regałami. Pionowe przechowywanie pomoże Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń w szafie, którą posiadasz.
 • Użyj przegródek na półki, aby oddzielić pościel, jeśli masz szerokie, głębokie półki. Podziały półek mogą pomóc Ci grupować pościel według typu, koloru, pokoju lub rozmiaru.
 • Użyj przegródek na półki, aby oddzielić ręczniki kąpielowe, ręczniki do rąk i odzież do prania według typu lub koloru.
 • Uzupełnij półkę przegródkami w pralni. Używanie przegródek pomaga utrzymywać porządek, więc ty możesz spędzać mniej czasu na praniu i więcej czasu z twoją rodziną.
 • Udekoruj swoją pralnię i jednocześnie zorganizuj się dzięki stylowym koszykom. Są świetne do przechowywania detergentów, wybielaczy i suszarek bez potrzeby pokazywania ich.

Przechowuj w pojemnikach

Twoja garderoba i pralnia może być pełna rzeczy, których nie używasz regularnie. Dla tych rzeczy, kosze do przechowywania są świetną opcją. Oto jak możesz używać pojemników w swojej garderobie i pralni:

 • Umieść pościel pozasezonową w pojemnikach do przechowywania, aby zachować jej świeżość i zachować porządek. Szczelne pojemniki pomogą również utrzymać pościel z dala insekty, takie jak mole.
 • Zapasowe koce i zapasową pościel przechowuj w pojemnikach, aby je zmniejszyć, dzięki czemu nie będą zajmować dużo miejsca. Możesz nawet używać płytkich koszów pod łóżkiem jeżeli twoja szafa na pościel jest pełna lub potrzebujesz trzymać zapasowe prześcieradła poręcznie w pokoju twojego dziecka.
 • Zorganizuj rzadko używane artykuły do prania, takie jak soda oczyszczona lub środek do czyszczenia pralki w pojemnikach do przechowywania. Będą one gotowe do użycia, ale nie na widoku każdego dnia.
 • Jeżeli jesteś w trakcie szukania przestrzeni w domu, trzymaj sezonową pościel jak flanelowe prześcieradła i lekkie bawełniane koce w próżniowych torbach, zanim umieścisz je w koszach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*