fot. greyandsanders

Otwarte garderoby szybko stają się popularną opcją przechowywania ubrań. Są świetne do każdego rozmiaru pokoju, nie tylko mniejszych przestrzeni. Ten przewodnik bada kilka pomysłów na otwarte garderoby, które dodają stylu w pokoju i pomagają Ci zorganizować się w całym procesie. Użyj tych wskazówek, aby skorzystać z pomysłów na szafy dla małych sypialni, ultranowoczesnych otwartych planów i przestrzeni, które pełnią podwójną funkcję, jak domowe biuro lub pokój gościnny.

Otwarta garderoba — Pomysły na aranżację przestrzeni

Główne sypialnie, przestrzenie dla dzieci i nastolatków, a nawet pokoje gościnne – wszystko potrzebuje przechowywania. Podczas gdy zamknięta szafa może być najczęstszą opcją, jest wiele możliwości otwarcia garderoby, które mogą współgrać z istniejącą konfiguracją. Najlepiej ze wszystkich, mogą one być łatwo zmienione, aby dopasować rozmiar do swojego pokoju.

Oto kilka sposobów, jak wyposażyć otwarte szafy:

 • Skorzystaj z całych systemów garderoby. Zaprojektowane, aby zapewnić wiszące przechowywanie, szuflady i półki, całe systemy pomogą Ci szybko zorganizować swoją garderobę.
 • Dodaj półki. Półki w garderobie są idealną opcją, gdy musisz znaleźć miejsce na rzeczy takie jak złożone koszulki, dżinsy, swetry i więcej. Użyj dekoracyjnych pojemników i koszyków, aby przechowywać mniejsze rzeczy, takie jak skarpetki, w uporządkowany sposób.
 • Poszukaj szuflad do szafy z możliwością układania w stos lub wolnostojących. Te są wielkim dodatkiem do całych systemów szaf lub przestrzeni zaopatrzonych w wiszący drążek i półki.
 • Dodaj stojak na buty. Możesz znaleźć różnorodne stojaki na buty, które będą pasować do twojego systemu garderoby, półki lub szuflady w rozmiarach przeznaczonych tylko dla kilku, lub kilkudziesięciu systemów. Możliwość układania w stosy obuwia pomaga Ci zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca, gdy szukasz pomysłów na garderobę w małych sypialniach.

Wykończenie otwartych szaf

Możesz znaleźć różne style i połączyć sypialnię z garderobą tworząc otwartą przestrzeń garderoby. Tutaj jest kilka różnych pomysłów, które będą pasować do Twojego wnętrza i tematów wystroju:

 • Naturalne drewno i drewniany laminat. Tam są całe systemy garderoby i indywidualne części jak półki i szuflady dostępne w różnorodnych drewnianych zakończeniach.
 • Funkcjonalne i lekkie, druciane systemy szaf i pojedyncze elementy są tanie, łatwe do powieszenia i trwałe. Czarne, białe i metalowe style mogą łączyć się w całość.
 • Malowany i metalowy stojak na kółkach. Możesz znaleźć czarne stojaki na ubrania, białe stojaki na ubrania i metalowe stojaki na ubrania w ustalonych długościach lub zmiennych rozmiarach. Wielobarwne stojaki zapewniają nawet więcej przestrzeni do przechowywania.

Jak zorganizować ubrania bez szafy?

Projekty otwartej szafy sprawdzają się w niektórych obszarach, ale dla wyjątkowo małych pokoi, ultranowoczesnych przestrzeni lub minimalnych sypialni gościnnych, możesz nawet nie potrzebować ich. Oto jak wyposażyć pokój, aby zrobić miejsce na ubrania, buty i akcesoria bez szafy:

 • Użyj stojaków na ubrania. Stojaki na ubrania ułatwiają wieszanie wszystkiego, od sukienek po garnitury i kurtki. Zmierz swoją przestrzeń i znajdź stojak, który pomieści wszystkie Twoje ubrania w jednym, łatwo dostępnym miejscu.
 • Skorzystaj z półek ściennych. Niezależnie od tego, czy wolisz drewno, czy drut, półki ścienne pomogą Ci utrzymać ubrania, buty i akcesoria w porządku nawet bez szafy.
 • Rozważ dekoracyjne przechowywanie butów. Stylowe szafki na buty sprawią, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać schludnie. Upewnij się również, że Twoje buty są odpowiednio zorganizowane i gotowe do założenia.
 • Wkomponuj poszczególne części mebli. Skrzynie, komody i stoliki nocne z możliwością przechowywania mogą wszystkie współpracować, aby zastąpić tradycyjną szafę. Kilka części mebli zmieszanych z wieszakiem na ubrania, półkami ściennymi i przechowywaniem butów to wszystko, czego potrzebuje większość ludzi, nawet jeśli mają wiele odmiennych stylów.
 • Dołącz przenośne szafy. Te są zazwyczaj wykonane z oddychającej tkaniny, która utrzymuje ubrania świeże, i są one niezwykle uniwersalne dla małych przestrzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*