Wszystko, co stare wraca ponownie do łask. Styl boho we wnętrzach przeżywa swoje odrodzenie. Pulsujące, energetyczne dodatki, dużo natury, delikatne kolory ścian, dodatki z miejscowego bazarku i meble rodem z antykwariatu – to wszystko tworzy vibe boho. Fascynację stylem można przenieść także do wnętrz, gdzie przyrządzamy posiłki. Kuchnia w stylu boho będzie wyjątkowa, a jej urządzanie przyniesie wiele przyjemności wszystkim domownikom.

Historia w pigułce – krótko o stylu boho

Absurdalnym jest fakt, że sposób życia artystów, jaki  musieli przyjąć po rewolucji francuskiej w 1799 roku spowodował narodziny nowego stylu we wnętrzach.  La boheme – tak nazywano cygańskich artystów, którzy stracili swoje majątki w wyniku politycznych zawirowań. Aby przeżyć musieli prowadzić minimalistyczny styl życia. Otaczali się tym, co zdobyli. W swoich domach mieli więc totalny misz-masz. Inspiracją tworzenia się nowego stylu był twórczy umysł, wolność, niezależność, ale i konieczność dopasowania się do sytuacji. Z czasem wymuszony styl życia i otaczanie się przypadkowo dopasowanymi przedmiotami spodobał się i przybrał oficjalną formę stylu urządzenia wnętrz.

Aranżacja kuchni boho – od czego zacząć?

Kompozycje w stylu boho to swobodne i z pozoru niepasujące do siebie przedmioty. Urządzanie kuchni najlepiej zacząć od wyboru i dopasowania mebli. Obowiązkowym must have są fornirowane fronty. To wyeksponowane, oklejone warstwą drewna płyty MDF widoczne części zabudowy kuchennej. Solidnie wykonane pięknie się prezentują, zwłaszcza słoje naturalnego drewna połączone z białymi blatami.

Podobne efekty można uzyskać poprzez pomalowanie starej zabudowy kuchennej. Świetne efekty daje biały kolor w połączeniu z imitującą drewno okleiną. To tańszy, ale bardzo efektowny sposób na odświeżenie  wyglądu starej kuchni. Każda kuchnia musi też posiadać stół lub stolik z krzesłami. Wielkość mebli  zależna jest oczywiście od metrażu. Niezależnie jednak od tych parametrów drewniany stół o dowolnym kształcie to coś, co musi być. Białe lub w kolorze naturalnego drewna krzesła dopełnią całości.

 

Dodatki boho dopieszczą wnętrze kuchni

Styl boho w kuchni jest nieco wymagający. Chodzi tu o fakt, że często dodatków trzeba poszukiwać lub znajduje się je całkiem przypadkowo. Doskonałe miejsca do odwiedzenia to antykwariaty, sklepy ze starociami czy pchli targ.

Drewniane listwy zamontowane na ścianie, a na nich uwieszone zioła czy lniane torebki to szczegóły, które eksponują styl kuchni. W torebkach można umieścić przydatne kuchenne narzędzia. Boho uwielbia wiklinę, len, ratan i bambus. Wyszukane dywaniki i obrusiki, czy poduszki na krzesłach okraszone etnicznymi wzorami będą idealnymi dodatkami. Kolorowe koce, gobeliny, makramy i plecionki ozdobią ściany.

Kolory i natura w kuchni w stylu boho

Styl boho cechują naturalne kolory ścian, które sprzedaje nam przyroda. Do kuchni będą pasować nieśmiertelna biel, szarości, beż i delikatne pastele. Boho w kuchni to także mnóstwo kwiatów i zielonych dodatków. Na stole w wazonie, na parapetach w drewnianych osłonkach oraz zioła umieszczone na parapetach – wszędzie, gdzie tylko można.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*