nowoczesny obraz w salonie

Pośród wielu trendów aranżacyjnych to właśnie minimalizm skradł najwięcej serc, czego najlepszym dowodem jest choćby obecność w wielu polskich domach. Dominuje w nim harmonia i prostota, którą widać również na przykładzie doboru dodatków. Nic zatem dziwnego, że wiele osób sięga po nowoczesne obrazy do salonu jako zwieńczenie dla powziętej aranżacji. Ich prosta forma w połączeniu z minimalistycznym przekazem idealnie wkomponowuje się w aranżację, nadając jej uroku i charakteru.

Nowoczesne obrazy do salonu – jakie wybrać?

Jakie motywy cieszą się największą popularnością? Jak dopasować nowoczesne obrazy do salonu, aby stały się interesującą dekoracją przestrzeni? Z tymi wątpliwościami mierzy się wielu zwolenników szeroko pojętego minimalizmu. Warto wiedzieć, że tak naprawdę najważniejszą rolę odgrywa ich przekaz. Musi być prosty, jednoznaczny, ale nie narzucający się. Zwykle, minimalistyczne obrazy na ścianę są po prostu geometrycznymi grafikami. Mogą również przedstawiać motywy abstrakcyjne, portrety, kobiece akty, martwą naturę, pejzaże czy współczesne budowle architektoniczne. Nadrzędną cechą charakterystyczną nowoczesnych obrazów do salonu powinno być ograniczenie detali i kolorystyki wchodzącej w skład całej kompozycji.

Zadbaj o miejsce i rozmiar!

W minimalistycznych aranżacjach królują proste formy i jasna kolorystyka. Jeśli zatem nowoczesne obrazy do salonu mają być ich uzupełnieniem, ważne okazują się dwie kwestie: umiejscowienie oraz wielkość. Duże grafiki w małym wnętrzu będą prezentowały się kuriozalnie, z kolei zbyt małe w przestronnym salonie pozostaną niezauważone. Podobnie sytuacja przedstawia się przy wyborze miejsca na ścianie. Należy pamiętać, że nowoczesny obraz do salonu ma być jego dekoracją. Dlatego należy zapewnić mu właściwą prezencję. Najczęściej wieszane są w okolicy mebli wypoczynkowych, tworząc tym samym przestrzeń sprzyjającą do odpoczynku i relaksu. Niektórzy dekorują nimi ścianę za stołem, zwłaszcza kiedy posiadają duży salon połączony z jadalnią. Tak naprawdę, możliwości jest wiele. W głównej mierze ograniczają je wyłącznie preferencje właścicieli oraz sposób aranżacji wnętrza.

Detal ma znaczenie!

Warto pamiętać, że w minimalistycznym wystroju każdy przedmiot musi być ściśle przemyślany. W nim nie ma miejsca na przypadkowość! Dlatego, aby nowoczesne obrazy do salonu zyskały należytą prezencję, muszą pasować również do znajdujących się mebli, tekstyliów czy dekoracji. Całość musi przedstawiać się spójnie, designersko, ale ze smakiem!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*