Jeśli jesteś jak większość osób prowadzących blogi lub prowadzących firmę z domu, to taka praca nie jest nowością. Jeśli dokonałeś tej zmiany nagle lub jeśli nigdy nie zainwestowałeś prawidłowo w swoje domowe biuro, możesz utknąć z niewygodnymi meblami i atmosferą, która nie sprzyja najlepiej Twojej pracy.
Na szczęście nigdy nie jest za późno na ulepszenia w domowym biurze, które są konieczne, aby osiągnąć swoje cele.

Po co usprawniać domowe biuro?

Po co poświęcać pieniądze i czas na ulepszanie biura domowego, skoro obecna konfiguracja sprawia, że praca jest wykonywana? Krótka odpowiedź brzmi: zawsze jest miejsce na optymalizację. Małe zmiany w otoczeniu mogą odegrać ogromną rolę w zwiększaniu kreatywności, produktywności, a nawet osobistej przyjemności.

Większość wprowadzonych zmian przyczyni się do poprawy jednego z tych trzech ogólnych czynników:

Koncentracja

Niektóre zmiany w funkcjonowaniu biura w naturalny sposób pomogą Ci lepiej się skupić. Fakt, że masz do dyspozycji własne biuro, jest czymś wyjątkowym, co oznacza, że masz do dyspozycji dedykowane miejsce pracy, wolne od czynników rozpraszających, ale w tym środowisku wiele elementów może negatywnie wpływa na zdolność do prawidłowej pracy.

Komfort

Nie zaniedbuj znaczenia komfortu osobistego. Na poziomie podstawowym, poczucie komfortu w ciągu dnia może utrzymać Cię w lepszym nastroju i sprawić, że poczujesz się lepiej w pracy. Jednak długotrwały komfort może mieć realne konsekwencje dla zdrowia; na przykład, siedzenie w wygodnym, ergonomicznie zaprojektowanym fotelu zmniejsza szanse na wystąpienie długotrwałego, chronicznego bólu pleców.

Wizerunek

Jeśli planujesz w którymś momencie przyjmować klientów lub innych ludzi w swoim biurze domowym, lub jeśli prowadzisz regularne rozmowy wideo, być może trzeba będzie rozważyć estetykę swojego środowiska.

Zobacz również:  KORZYŚCI Z SOFY DO SPANIA

Więc jak można poprawić te czynniki?

Meble

Po pierwsze, odpowiednie meble mogą pomóc poprawić wszystkie trzy czynniki. Siedząc i pracując wygodnie, poprawiasz swoją koncentrację i osiągasz więcej. Może również sprawić, że Twoje biuro domowe będzie wyglądać bardziej profesjonalnie i spójnie. Meble do domowego biura powinny zawierać takie elementy jak profesjonalne biurko, ergonomiczny fotel, a nawet regały na książki i szafki na akta, w których można przechowywać różne materiały.

Kupując domowe meble biurowe, weź pod uwagę:

Sprzedawcę

Współpraca z wiarygodnym sprzedawcą może pomóc Ci zagwarantować, że meble będą wysokiej jakości i wytrzymają długi czas. Sprzedawcy domowych mebli biurowych wypracowali sobie doskonałą reputację, dzięki czemu możesz czuć się pewnie, kupując u nich, niezależnie od tego, jakie konkretne meble wybierzesz.

Twoje osobiste preferencje

Nie każdy skorzysta na tym, że będziesz miał te same meble. Niektórzy ludzie naturalnie chcą siedzieć wyżej niż inni, a inni wolą stać, zamiast siedzieć. Niektórzy ludzie wolą skórę na siedzeniu, podczas gdy inni wolą oddychającą tkaninę. Tutaj nie ma dobrych i złych odpowiedzi, ale należy myśleć o tym, co przemawia do ciebie najlepiej.
Opcje, które można dostosować do własnych potrzeb. Niektóre z najważniejszych rozwiązań są konfigurowalne; będziesz w stanie kontrolować, jak są wysokie, jak (i czy) się obracają i wiele innych. Upewnij się, że rozważasz dostosowanie każdej możliwości, zanim przejdziesz krok dalej.

Twój budżet

Budżet jest ważną zmienną w projektowaniu domowych mebli biurowych. Otrzymujesz dokładnie to, za co płacisz; będziesz musiał wydać kilkaset do kilku tysięcy złotych na meble, które najlepiej zaspokoją Twoje potrzeby. Jednak jednocześnie nie chcesz niepotrzebnie całkowicie wyczerpać swojego budżetu.

Zobacz również:  Wybór drzwi zlicowanych ze ścianą: zawiasy, klamki i zamki

Wyposażenie

Następnie, będziesz dążył do tego, aby zapewnić sobie najlepszy możliwy sprzęt. Jeśli Twój komputer jest stary lub nie działa prawidłowo, prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nowego komputera. Jeśli tak, upewnij się, że otrzymasz taki z przyzwoitą specyfikacją, abyś mógł korzystać ze wszystkich potrzebnych programów wydajnie i cieszyć się odpowiednią szybkością. Kiedy już będziesz na nim pracował, rozważ możliwość zainwestowania w drugi (lub nawet trzeci) monitor, zwłaszcza jeśli regularnie będziesz miał do czynienia z wielozadaniowością, z wieloma otwartymi oknami. Dla wielu osób drugi monitor jest czymś, co sprawia, że nie możesz z niego zrezygnować, gdy już go zainstalujesz.

Klimat i atmosfera

Na koniec, pamiętaj o dostosowaniu atmosfery i otoczenia. Znowu różne osoby mają tu różne preferencje, więc nie krępujcie się eksperymentować. Podoba ci się pomysł otaczania się regałami z książkami? A co z roślinami doniczkowymi? A może wolisz patrzeć na sztukę abstrakcyjną, kiedy pracujesz, aby pobudzić swoją kreatywność? Cokolwiek sprawia, że pracujesz intensywnie, pozostajesz skupiony i czujesz się komfortowo w swoim otoczeniu, warto to dodać.

Być może nie będziesz w stanie od razu stworzyć idealnego, zindywidualizowanego domowego biura. Może to wymagać pewnych prób i błędów. Wypróbuj różne rodzaje sprzętu i różne rodzaje mebli, aby przekonać się, co jest najlepsze dla Ciebie i nie bój się wprowadzać zmian, jeśli w Twoim biurze domowym jest coś, co po prostu do Ciebie nie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*