rośliny doniczkowe

Wprowadzenie do domu trochę zieleni może nadać jego wnętrzu komfortową, relaksującą atmosferę. Coraz więcej osób w pełni akceptuje swoją roślinną obsesję i się z tym nie kryje. Podczas gdy zbieranie roślin jest satysfakcjonującym hobby, to może być problematyczne, jeśli chcesz wykorzystać rośliny do dekoracji swojego domu. Rośliny mają różne wymagania, a spełnienie każdego z nich jest kluczowe, jeśli chcesz mieć pewność, że nie zniszczysz swojego ukochanego doniczkowego pupilka. Jeśli jesteś wśród tych, którzy chcą wpleść trochę życia w swój dom, czytaj dalej.

Użyj wysokich roślin do dekoracji kątów w pokoju

Jednym z wyzwań związanych z dekorowaniem domu są rogi pokoju. Podczas gdy ustawienie ciekawego stolika nocnego może załatwić sprawę, to nieporównywalne jest dodanie odrobiny bujnej zieleni za pomocą dużych roślin stojących na podłodze. Upewnij się, że masz wysoką roślinę, która może służyć jako punkt centralny, gwarantuje ona zasłonięcie nudnego miejsca w pokoju.

Blaty stołów ozdobione orchideami

Nie ograniczaj się, skupiając się tylko na zielonych roślinach. Jeśli chcesz ożywić swoją przestrzeń, powinieneś zastanowić się nad dodaniem koloru za pomocą orchidei. Storczyki są ulubionym materiałem wśród projektantów, ponieważ nadają pomieszczeniu inną głębię dzięki pięknym formom dekoracji wnętrz. Niektórzy uznaliby, że storczyki to prawdziwa rzeźba. Wielką zaletą dekoracji storczykiem jest to, że może on być sam w sobie elementem dekoracyjnym.

Przemyśl, jaki maż system ogrzewania wnętrza

Ogrzewając wewnętrzne, musisz je wziąć go pod uwagę, dbając o swoje rośliny. Nie można po prostu wyregulować ogrzewania bez zastanowienia się, czy rośliny sobie z nim poradzą. Jeśli planujecie mieć roślinę w pobliżu grzejnika, musicie się upewnić, że w wyniku tego wasze rośliny nie będą się przegrzewać. Jeśli grzejnik ma nieodpowiednią regulację, najlepiej jest zlecić fachowcowi analizę, czy ogrzewanie może być dostosowane do wymagań twoich roślin. Będzie to miało kluczowe znaczenie, jeśli planujesz umieszczenie w swoim domu rośliny egzotyczne.

Wybierz pionowe ustawienie roślin

Jeśli Twój dom ma ograniczoną powierzchnię, to nadal możesz udekorować go roślinami. Musisz po prostu być trochę kreatywny w tym zakresie. Jednym z najlepszych sposobów, aby to osiągnąć, jest posiadanie pionowego ogrodu. Możesz przykręcić stalową siatkę, a następnie kupić małe doniczki, aby umieścić w nich swoje zielone roślinki. Wybierz rośliny wiszące, aby nadać swojej ścianie głębię i życie. Jeśli masz zamiar dodać do swojego pionowego ogrodu soję, upewnij się, że umieścisz ją gdzieś w pobliżu okna, aby uzyskać dużo bezpośredniego oświetlenia.

Rośliny należące do tej samej grupy

Jeśli zamierzasz zamienić swój dom w dżunglę, sztuczka polega na umieszczeniu razem roślin o podobnych wymaganiach. Jeśli jesteś nowy w ogrodnictwie, musisz zrozumieć, że różne gatunki roślin mają różne potrzeby podlewania, oświetlenia i odżywiania. Aby to ułatwić, z pewnością powinieneś umieścić swoje tropikalne rośliny razem oraz mieć osobne miejsce dla sukulentów. Wskazówka: Umieśćcie je tam, gdzie jest wystarczająco dużo wilgoci z odpowiednim oświetleniem. Jeśli chodzi o wasze kaktusy i sukulenty, nie bójcie się wystawiać ich na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. One uwielbiają słońce!
Dekorowanie może być zabawnym doświadczeniem, ale nie jest to coś, co możesz zrobić bez uprzedniego przygotowania. Więc zanim umieścisz roślinę na parapecie, upewnij się, że znasz jej osobiste wymagania, których potrzebuje, aby rosła silna i piękna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*