Organizacja wydarzeń towarzyskich w ogrodzie to wielowiekowa tradycja, choć w naszych warunkach klimatycznych silnie związana z warunkami atmosferycznymi. Współczesne możliwości pozwalają jednak na taki zaplanowanie ogrodowej imprezy pod namiotem, by bez względu na pogodę była udana. Sprawdź, o czym warto pamiętać, organizując przyjęcie pod namiotem w ogrodzie, aby Twoi goście mieli niezwykłe pozytywne wspomnienia. Poznaj ciekawe propozycje sprawiające, że wydarzenie stanie się niezapomniane.

Dopasuj przestrzeń do wymagań gości

Pierwszym krokiem przy organizacji imprezy namiotowej w plenerze jest zaplanowanie listy gości i wybranie właściwej przestrzeni. Przyjęcia w dedykowanych namiotach mogą liczyć nawet setki gości, wszystko zależy od skali przedsięwzięcia oraz powierzchni, jaką dysponujesz. Wybierz miejsce, gdzie stanie namiot, aby było dobrze dostępne i odpowiednie do rozstawienia właściwej wielkości namiotu. Na tym etapie musisz zadecydować, czy namiot będzie przestrzenią na jedynie część atrakcji, czy głównym miejscem odbywania się imprezy. Musisz także zadbać o stoły, krzesła oraz inne elementy, którymi na co dzień nie dysponujesz w odpowiedniej ilości.

Zobacz również:  Jak urządzić ogród

Wybór namiotu odpowiedniego do okoliczności

Od wspomnianych decyzji zależy powierzchnia namiotów, które będziesz wynajmował. Jeżeli nie zajmujesz się cykliczną organizacją imprez, wynajem to najlepsze rozwiązanie. Ale obok właściwej, zapewniającej przestrzeń powierzchni ważna jest także stylistyka namiotu. Można dopasować ją do rodzaju przyjęcia. Na bardziej uroczyste okazje takie jak chrzciny czy wesela warto postawić na namioty ozdobne, z ciekawymi elementami wykończenia. Proste modele namiotów imprezowych sprawdzą się świetnie na duże spotkania rodzinne czy imprezy integracyjne.

Starannie zaplanuj wydarzenie

Oczywiście wielu elementów garden party nie da się przewidzieć, warto jednak zrobić dobry, przynajmniej ramowy plan. Dzięki niemu nie zapomnisz o niezbędnych zakupach, będziesz też w stanie optymalnie zaprojektować budżet. Pamiętaj, aby miał on rezerwę, gdyż często zdarza się, że już w trakcie bezpośredniego przygotowania do przyjęcia wychodzą dodatkowe wydatki. Jeżeli impreza ma się odbyć pod wieczór, nie zapomnij poinformować sąsiadów, aby nie pojawił się problem z zakłócaniem ciszy nocnej.

Postaw na twórcze działanie

Aby Twoje przyjęcie pod namiotem było wyjątkowe, zadbaj o rozrywkę wieloaspektowo. Wymyśl atrakcje, które niekoniecznie pasują do utartych schematów. Również dekoracje, aranżacja przestrzeni pod namiotem nie musi być standardowa. Gdy w sposób kreatywny, być może nawet własnoręcznie wykonanymi przystrojeniami wyróżnisz miejsce zabawy, z pewnością nie umknie to uwadze gości. Zaskocz ich ciekawymi wyzwaniami, wspólną zabawą czy wyjątkowym spersonalizowanym poczęstunkiem.

Zobacz również:  Jak założyć żywopłot i o niego dbać?

Zadbaj o detale decydujące o całości

Każde przyjęcie, zarówno to w namiocie ogrodowym, jak i innych miejscach może okazać się sukcesem, gdy zadbasz o najmniejsze drobiazgi. Spróbuj wyobrazić sobie siebie w roli gościa, zastanów się, co będzie dla niego ważne. Ponieważ impreza ma odbyć się w ogrodzie, musisz mieć tę przestrzeń uporządkowaną. Nie zapomnij również o tym, że planując wydarzenie z dużym wyprzedzeniem, może się okazać, że pogoda nie będzie sprzyjać, dlatego warto przygotować się na każdą ewentualność.

Piękny ogród i wyjątkowe ozdoby

Jeżeli urządzasz ogrodowe przyjęcie, z pewnością uważasz ogród za warty pokazania. Zadbaj o niego szczególnie tuż przed przyjęciem, wykonaj niezbędne podstawowe prace, na przykład skoś trawnik, usuń zwiędnięte kwiaty i tym podobne. Jeżeli przyjęcie ma być chociaż częściowo w godzinach nocnych, nie zapomnij o spektakularnym oświetleniu i podkreślających nastrój ozdobach do namiotu.

Więcej informacji oraz oferta wynajmu namiotów na: https://rentatent.com.pl/.

Polecamy również ciekawy materiał: https://www.podepnij.pl/rozrywka/na-co-zwracac-uwage-przy-wynajmie-namiotow

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*