Polerowany beton nazywany jest lśniącym betonem. Podłogi z woskiem lub delikatnym lakierem, który nadawał połysk, mówiło się, że są polerowane. Mówi się, że każda powierzchnia betonowa, która jest utwardzana chemicznie, a następnie polerowana w celu uzyskania połysku, jest polerowana. Gdy cena, a nie trwałość i jakość jest jedynym atutem wyboru produktu, istnieje duża różnica w wyborze produktu i procedur polerowania. Betonowe podłoże, które jest utwardzane chemicznie i miesza się z kolejno drobniejszymi materiałami ściernymi, aż do uzyskania gładkiej, odpornej powierzchni zewnętrznej bez konieczności stosowania powłok lub folii tworzących uszczelniacze.

Zalety polerowanego betonu

Obecnie polerowane grunty betonowe okazały się znaną i szeroko rozpowszechnioną alternatywną posadzką stosowaną w obiektach przemysłowych, handlowych i mieszkalnych. Teraz, ponieważ idzie ku wzrostowi, wielu wykonawców odbiło się na rynku międzynarodowym, zapewniając luksusowe polerowane opcje podłogi betonowej w przystępnej cenie. Istnieją pewne zalety polerowanej podłogi betonowej.

Żywotność i koszt jest mniejszy

Główną zaletą posiadania polerowanego betonu jest to, że wymaga mniej konserwacji. W dużych przestrzeniach komunikacyjnych, w szczególności w korytarzach publicznych, szkołach służy lepiej i pozostawia nienaruszone przez długi czas polerowany beton. Podłogi z polerowanego betonu są bardzo łatwe w czyszczeniu i nie wymagają częstego mycia. Są one również odporne na ślady po oponach i ślady otarć. Eliminują również konieczność stosowania powłok lub  wosków oraz związane z tym koszty, czas i robociznę do ich wykonania. Gęsta powierzchnia polerowanego betonu spowalnia przywieranie plam z płynów lub olejów. To ma większe znaczenie w porównaniu do materiałów takich jak zmodernizowane płytki kamienne lub winylowe płyty kompozytowe. Wymagają one tylko jednorazowego odnowienia w okresie od 5 do 10 lat.

Zobacz również:  Na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe?

Poprawia się oświetlenie otoczenia

Kolejną ważną zaletą polerowanego betonu jest podkreślona refleksyjność, szczególnie w restauracjach, hotelach, biurowcach i innych miejscach publicznych, które chcą zaprojektować profesjonalny, czysty i jasny obraz.

Jak mówią profesjonaliści, kilka osób po prostu chce mieć niepowtarzalny wygląd, który zapewnia polerowany beton. Według nich, polerowanie może zaoferować beton o podwyższonym poziomie polerowania, podobnie jak w przypadku granitu lub polerowanego marmuru, który można uzyskać z wysokim połyskiem pokrycia. Oznacza to, że w miejscach z polerowaną podłogą potrzeba mniej świateł nad głową i większej widoczności.

Mniejsza potrzeba konserwacji podłogi

Większość systemów posadzek, również posadzki betonowe nie wymagają wrogiego szorowania, aby zachować ładny wygląd i czyste środowisko. Farba, olej i inne plamy mogą pozostawić trwały ślad na większości powierzchni. Powierzchnia zewnętrzna jest tak mocno spłaszczona, że naprawdę zatrzymuje oleje i inne substancje. To sprawia, że proces czyszczenia jest znacznie łatwiejszy, jak również rutynowa konserwacja jest mniej wymagająca w porównaniu z innymi rozwiązaniami podłogowymi.

Lukratywny

Polerowany beton jest uważany za jedną z najbardziej dochodowych i tanich opcji posadzek dostępnych na rynku. Zmniejszone koszty związane z redukcją kosztów konserwacji, zmniejszonym zużyciem, oszczędnością energii, a w szczególności trwałą wytrzymałością dowodzą, że polerowana podłoga betonowa jest piękną i niedrogą opcją podłogową.

Zobacz również:  Bidet- poradnik dla kupującego. Wszystko, co musisz wiedzieć, kupując bidet

Ogólnie rzecz biorąc, ludzie porównują wygląd i koszt polerowanego betonu z innymi materiałami. Mówi się, że polerowany beton to opcja długotrwała, ekonomiczna i opłacalna. Ponadto, jest on uważany za uderzająco piękne i błyszczące rozwiązanie podłogowe. Poprzez eksponowanie i wygładzanie, polerowanie betonu daje plan, który zawiera odwołanie z kamienia naturalnego i wydaje się elegancki i drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*