Idealny trawnik to kwestia osobistej dumy. Nic nie porównuje się z tym, że trawnik stoi na świeżo skoszonym, pasiastym ogrodzie. Okazuje się, że trawniki wracają do mody. Odrodziło się ich zainteresowanie, bo wzornictwo wróciło do projektowania ogrodów.

Ale jest problem. Przeciętny człowiek, nie jest wielkim mistrzem trawnika. Większość z nas po prostu siada z podziwem, kiedy widzimy doskonale zadbane trawniki. Jak to robią?

Należy powiedzieć z góry, że uzyskanie idealnego trawnika jest czymś w rodzaju mrocznej sztuki. Techniki jej opanowania, z jakiegokolwiek tajnego powodu, nie przedostały się do sieci. Wielu niedoszłych ogrodników pozostało w ciemności – i to zbyt długo.

Powodem tego mógł być prestiż. Kiedy aluminium było rzadsze niż złoto, wielki watażka nosił je wokół szyi, co było znakiem ich bogactwa. Ale jak tylko ktoś dowiedział się, jak tanio to zrobić, nowość szybko się znudziła. I podobnie jak prestiż. To samo dotyczy trawników ogrodowych. Siły, które nie chcą tylko starego pracującego nad tym, jak nabyć idealny trawnik. Tajemnice trzymają blisko swoich skrzyń, mając nadzieję, że nikt nigdy nie wymyśli przepisu.

No cóż, ich dni są policzone. Tutaj ujawnimy, co trzeba zrobić, aby uzyskać idealny trawnik. Trawa nie zawsze musi być bardziej zielona po drugiej stronie.

Obszary, na których trawnik jest rzadki

Spora część trawnika może pojawić się wszędzie. Do najczęstszych powodów należy brak dostępu do światła słonecznego, deptanie i konkurencja z innymi roślinami. Wielu ogrodników nieustannie walczy z takimi rzeczami, jak graniczące z nimi korzenie drzew. Inni ogrodnicy mają obszary, które są w prawie ciągłym cieniu. Jeszcze inni ogrodnicy mają problem zwierząt, takich jak kaczki domowe, które zamieniają swoje trawniki w kąpiele błotne.

Zobacz również:  Planujesz imprezę w ogrodzie pod namiotem? Dowiedz się, jak sprawić, by stała się wyjątkowa!

Oto kilka rozwiązań. Najpierw należy przyciąć drzewa.  Przycinanie zwiększy ilość światła uderzającego w rzadkie połacie trawy w ciągu dnia. Następnie, gleba i obszary podsiewu wokół korzeni drzew. Bądź hojny w ilości, którą używasz, aby trawa miała szansę na przetrwanie w walce z drzewem. I po trzecie, obracaj swoje zwierzęta. Kaczki mogą być świetne do trawników, o ile nie spędzają zbyt wiele czasu na tym samym kawałku trawy. Zazwyczaj zostawiają trawę samą i chwieją mech i innych denerwujących szkodników, takich jak ślimaki. Ale bądź ostrzeżony, będziesz musiał regularnie je obracać, aby uniknąć całkowitego zniszczenia. Nie trzeba dodawać, że kaczki to strategia wysokiego ryzyka.

Pies

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że drapałeś się w głowę, dlaczego plamy z trawy wydają się być żółte lub martwe? Prawdopodobnie jest to wina twojego pupila. Azot w moczu może zabić rośliny, w tym trawę.

Rozwiązanie? Naucz psa, aby udał się załatwiał się w jednym miejscu w ogrodzie, a nie w każdym innym miejscu. Przykryj ich łazienkę żwirem lub ściółką. Następnie daj psu nagrodę za każdym razem, gdy idzie do właściwego miejsca.

Nakarmić trawnik

Wszystkie najlepsze trawniki, które widzisz, nie są naturalne. Cóż, przynajmniej nie w ścisłym tego słowa znaczeniu. Prawie wszystkie z nich są traktowane nawozem azotowym, który zasila każde źdźbło trawy.

Istnieją dwa główne rodzaje nawozów, które można stosować na trawie. Pierwszy z nich to tak zwany nawóz o powolnym uwalnianiu. Został on zaprojektowany tak, aby można go było stosować raz, a następnie zapomnieć o nim. Rezultatów nie zobaczysz od razu, ale pojawią się one w trakcie sezonu. Drugim jest szybkie uwolnienie. Jest to propozycja dla osób, które chcą szybkich efektów. Większość ludzi korzysta z połączenia obu.

Zobacz również:  Jak urządzić ogród

Jeśli mieszkasz na Północy, najlepszym czasem na nakarmienie trawnika jest wiosna i jesień. Na Południu, karm trawę latem i wiosną. Pamiętaj, nie podawaj nawozu do trawy, która jest uśpiona z powodu suszy lub wysokiej temperatury.

Koszenie

Stan trawników ma wiele wspólnego z ich nawykami koszenia. Wielu ludzi ustawia noże kosiarki nisko, aby odciąć jak najwięcej źdźbła trawy. Może to być oszczędność czasu, ale z pewnością nie jest to dobre dla trawy. Zbyt krótkie koszenie trawy grozi uszkodzeniem i zasiedleniem przez chwasty. Następnym razem, gdy kosiarka będzie kosić trawnik, należy trzymać ostrze tnące wysoko. Z reguły nie należy odcinać więcej niż jednej trzeciej źdźbła trawy. Dobrym pomysłem jest również wybór kosiarki, która ma świetne ostrze i jest w stanie zachować ostrość. Kosiarki z ostrymi ostrzami zatrzymują cięcie i rozpoczynają zrywanie trawy z ziemi.

Zatrzymaj chwasty od momentu ich pojawienia się

Najlepszym sposobem na powstrzymanie chwastów od powodowania problemów jest stosowanie środka chwastobójczego. Herbicyd ten zapobiega uszkodzeniu trawnika przez chwasty, zapobiegając jego wzrostowi.

Woda rano

Jeśli chodzi o trawniki, kwestia podlewania pojawia się bardzo często. Eksperci wiedzą, że podlewanie powinno odbywać się wcześnie rano. Dzieje się tak z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest to, że słońce wysusza trawę w ciągu dnia. Po drugie, podlewanie w późniejszym czasie może spowodować, że trawa stanie się wilgotna i podatna na choroby. Podlewaj przez długi czas, aby woda przenikała do powierzchni i dotarła do korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*