Wentylatory odgrywają bardzo ważną funkcję. Wybór odpowiedniego modelu nie jest jednak oczywisty- jest to związane z szerokim asortymentem. Każdorazowo warto jednak zwrócić uwagę na podstawowe aspekty, które znacząco mogą ułatwić nam ostateczny zakup. Dlaczego wentylatory LED cieszą się tak dużą popularnością? Jak ocenić wydajność wentylatorów? Jak wybrać komfortowy wentylator pod kątem akustycznym? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Dlaczego wentylatory LED cieszą się tak dużą popularnością?

Wentylatory LED cieszą się coraz większą popularnością. Jest to jednak w zupełności zrozumiałe- pełnią nie tylko funkcje praktyczne, ale również dekoracyjne. Urządzenie każdorazowo powinno pasować do naszego wnętrza, a dokładnie do stylu, w jakim zostało urządzone. Godne uwagi są zatem egzemplarze, które są wyposażone w energooszczędne podświetlenie LED. Fantastycznie prezentują się w ciemności lub gdy światło w łazience bądź innym pomieszczeniu nie jest intensywne. Co warto podkreślić- lampki te są energooszczędne, w konsekwencji nie musimy obawiać się, że nasze rachunki będą wyższe niż w poprzednich miesiącach.

Jak ocenić wydajność wentylatorów?

Wentylatory LED co prawda doskonale się prezentują, jednak nie możemy zapominać, iż jest to urządzenie praktyczne. Musimy zatem skupić się na parametrze wydajności. To właśnie od niej zależy to, jak szybko wentylator jest w stanie wyciągnąć parę lub nieprzyjemny zapach z pomieszczenia. Ma to zatem wpływ zatem na komfort użytkowania z łazienki. Specjaliści zwracają uwagę na to, by wydajność naszego wentylatora była około 3 razy większa od kubatury. Możemy ją obliczyć jako iloczyn powierzchni i wysokości. Jak to wygląda w praktyce? Jeśli kubatura wynosi 30 metrów sześciennych, wówczas zalecana wydajność powinna wynosić około 90 m3/h.

Jak wybrać komfortowy wentylator pod kątem akustycznym?

Istotne jest również to, aby wybrane przez nas wentylatory LED były w pełni komfortowe pod kątem akustycznym. Zbyt duża głośność urządzenia może być wysoce irytująca i przeszkadzać w codziennym korzystaniu z pomieszczeń. Wentylatory LED mogą mieć zróżnicowane poziomy głośności. Zalecane są wartości w granicach 25 dB, co można porównać do tradycyjnego szeptu. Pamiętajmy również o aspekcie wizualnym- kupując ozdobne akcesoria powinniśmy bowiem oczekiwać, że całość będzie wyglądać interesująco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*