Niezależnie od tego, czy planujesz remont łazienki czy czeka cię urządzanie łazienki od podstaw, warto zadbać, aby była ona nowoczesna, estetycznie wykonana i zachęcała do tego, by spędzić w niej czas.

Aranżacje łazienek — przede wszystkim funkcjonalność

Nowoczesne gotowe projekty łazienek dają dość jasny przekaz dotyczący tego, co oznacza dzisiaj hasło modna łazienka. W trendach urządzania łazienki z pewnością dominuje strategia jej optycznego powiększania. Ważne jest także to, aby po łazience łatwo się było poruszać, aby korzystanie z niej było intuicyjne, proste. Wymarzoną łazienkę chce mieć każdy, natomiast w przypadku małych łazienek (a te dominują w naszym kraju) wyzwanie dla projektanta często bywa naprawdę duże. Jak bowiem stworzyć projekt ciekawy wizualnie, a jednocześnie funkcjonalny i wygodny dla użytkowników, jeśli do dyspozycji ma się naprawdę mało przestrzeni?

Jak dobrać projekt do indywidualnych potrzeb użytkowników?

O nowoczesnych łazienkach można powiedzieć z pewnością, że są raczej minimalistyczne. Aranżacje łazienek stawiają na pozostawienie w tej przestrzeni jedynie tego, co niezbędne. Kluczowa jest wygoda wanny, miejsce pod prysznic, bidet, umywalkę, muszę klozetową. Meble bardzo często się chowa, korzysta się z zabudowy. Wszystko po to, aby przy maksymalnej funkcjonalności osiągnąć jednocześnie efekt otwarcia przestrzeni, odzyskania miejsca. Bardzo pomocne w tworzeniu takiego efektu są nowoczesne kabiny do zabudowy prysznica, płytki wieloformatowe, raczej o prostej i stonowanej kolorystyce: https://www.salonyhoff.pl/plytki-lazienkowe/

Stawiamy głównie na proste formy, które dają poczucie „oddechu”. To niezwykle istotne, szczególnie jeśli przestrzeń łazienki jest bardzo ograniczona, a my chcemy uzyskać efekt optycznego jej powiększenia.

Aranżacje łazienki — na co zwrócić uwagę?

Punktem wyjścia do aranżacji łazienki są najczęściej płytki łazienkowe. To ich stylistyka, kolorystyka, faktura w pewien sposób wyznacza kierunek, w którym idzie potem cała aranżacja. W nowoczesnych wnętrzach są to często płytki wieloformatowe. Nawet jeśli nie są to naprawdę wielkie płyty, to raczej idzie się w stronę większych płytek, niż tych małych, które dominowały w aranżacjach łazienek przez wiele lat.

Małe łazienki bardzo często aranżuje się z wykorzystaniem prysznica i lekkiej jego zabudowy, która dodaje przestrzeni lekkości i nieco ją optycznie powiększa. Jeśli wanna do małej łazienki, to raczej w modelu do zabudowy. Uwagę zwracają w nowoczesnych aranżacjach piękne wolnostojące akrylowe wanny, natomiast to rozwiązanie dedykowane jest przede wszystkim do większych przestrzeni, w których można taką wannę wyeksponować i uczynić centralnym punktem całej aranżacji. Zobacz najciekawsze propozycje do małej i dużej łazienki: https://www.salonyhoff.pl/wanny/

Jakie meble łazienkowe?

W przypadku mebli łazienkowych tendencja jest raczej stała. Najczęściej wybiera się meble do zabudowy, które ładnie można „schować” w przestrzeni, zapewniając użytkownikom jednocześnie niezbędne miejsce na wszystkie potrzebne akcesoria, kosmetyki, urządzenia do pielęgnacji i wiele innych elementów. Dążymy jednak do tego, by wszystko „chować”. Na widoku zostaje kilka absolutnie niezbędnych elementów, jakieś podstawowe kosmetyki, ręcznik do twarzy. Cała reszta powinna zniknąć w zabudowie. Takie meble łazienkowe dają wrażenie znacznie większego porządku, dzięki ukryciu większości rzeczy w ich wnętrzu przestrzeń przestaje sprawiać wrażenie przeładowanej, a jednocześnie nadal znajduje się w niej wszystko to, czego potrzebujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*