W większości domów i mieszkań salon jest jednym z najważniejszych pomieszczeń. Nic dziwnego, to tam toczy się spora część życia domowników. Dość często fragment salonu przeznaczony jest na jadalnię, więc pojawia się tam funkcjonalny stół. Stoły do salonu powinny spełniać zarówno rolę funkcjonalnego miejsca do pracy lub spożywania posiłków, ale także dekoracji pomieszczenia. Warto więc zdecydować się na wysokiej jakości stoły, które charakteryzuje wyjątkowy i uniwersalny design. Jak wybrać odpowiedni stół do jadalni i salonu i na co zwrócić uwagę podczas decyzji o kupnie konkretnego modelu?

Stoły do salonu – funkcjonalne i eleganckie

Stół w salonie lub jadalni jest jednym z najważniejszych mebli. To wokół niego toczy się przecież spora część życia rodzinnego, towarzyskiego, a w ostatnich latach także zawodowego. Niezależnie od tego, czy planujesz wykorzystać stół w salonie jako miejsce przyrządzania i spożywania wspólnych posiłków, spotkań rodzinnych, czy jako miejsce codziennej pracy – dobry stół do salonu do konieczność.

Wybierając stół do salonu przede wszystkim warto przemyśleć, jak duży ma być. W sklepie znajdziesz bowiem zarówno mniejsze stoły, przeznaczone dla dwóch do czterech osób, aż po ogromne stoły do salonu, przy których jednocześnie może usiąść nawet kilkanaście osób. Im większy stół, tym więcej mamy na nim miejsca na postawienia różnych rzeczy – to oczywiste. Warto jednak wziąć też pod uwagę wielkość pomieszczenia: salonu lub jego części wydzielonej na jadalnię.  Zbyt duży mebel mógłby okazać się wręcz przytłaczający, a także utrudniać przejście lub dostawienie krzeseł.

stół w salonie

Skoro tak duży mebel planujemy postawić w naszym salonie lub jadalni, powinien wyglądać bardzo dobrze. Eleganckie stoły ze stylowo zwężającymi się nogami to obecnie często wybierany rodzaj stołu do salonu. Zwykle w ich designie dominuje połączenie koloru białego z naturalnym drewnem. Zestawienie takie jest bardzo uniwersalne, pasuje zarówno do wnętrza urządzonego w minimalistyczny stylu skandynawskim, jak i do wnętrza loftowego oraz bardziej przytulnego.

Jak wybrać najlepszy stół do salonu?

Dobry stół do salonu powinien być porządnie i estetycznie wykonany. Pomaga w tym wykorzystanie w etapie tworzenia mebla litego drewna wysokiej jakości. Wtedy możesz mieć pewność, że stół będzie przez wiele lat wyglądał dobrze. Nawet intensywna eksploatacja nie sprawi, że blat stołu będzie źle wyglądał. Cechą litego drewna jest fakt, że nawet w przypadku powstania ubytków i zarysowań, mebel wciąż wygląda dobrze. Wystarczy zabezpieczyć dane miejsce i zakonserwować je, choć można także uzupełnić braki w drewnie, aby uszkodzenia nie były widoczne. Stół z  takimi “bliznami” jest jednak pełen charakteru i wiele osób to docenia. Poszczególne uszczerbki mogą być pamiątką po wydarzeniach przeżytych wspólnie z dziećmi, rodziną lub znajomymi.

Wybierając stół do salonu warto też od razu dobrać do niego krzesła. Będą tworzyły z nim wygodny, stylowy i funkcjonalny zestaw – powinny więc do siebie doskonale pasować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*