bałwan z plastikowych kubków
bałwan z plastikowych kubków

Tak jak szkielety są jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów dekoracyjnych Halloween, tak choinka i bałwan są elementami dekoracyjnymi każdych Świąt Bożego Narodzenia. Ale bałwan nie ogranicza się tylko do samych Świąt Bożego Narodzenia, ponieważ od momentu pojawienia się śniegu bałwan jest w pobliżu. I tak jak nie kojarzy się on tylko ze świętami Bożego Narodzenia, tak i Ty będziesz zaskoczony, że nie musi się on zawsze być ze śniegu, żebyśmy czuli się szczęśliwi na jego widok.

Tak, można zrobić bałwana z miękkich rzeczy, takich jak bawełna lub nawet białe plastikowe kubki! W przeciwieństwie do prawdziwych bałwanów plastikowe kubki nigdy się nie topią i nie potrzebują chłodu zimy, aby utrzymać swoją formę. Co więcej, bardzo łatwo jest zrobić bałwany z plastikowych kubków przy niewielkim koszcie.

W kilku prostych krokach możesz nauczyć się, jak zrobić bałwana z plastikowych kubków i sprawić, że Ty i Twoje maluchy będziecie szczęśliwi w te święta.

Czego potrzebujesz?

Niewiele trzeba, aby stworzyć podstawową budowę bałwana, a kiedy mówię, że niewiele, to jest to naprawdę niedopowiedzenie. Wszystko, czego naprawdę potrzebujesz to plastikowe kubki, powiedzmy około 200 z nich, lub dużo więcej, jeśli chcesz, aby bałwanek były większy od przeciętnego. Aby utrzymać kubki razem, potrzebujesz zszywacza i całej góry zszywek.

Jak zrobić bałwana z plastikowych kubków?

Pomyśl o wszystkich kształtach, jakie przybiera bałwan. Cóż, pomyślałeś o dwóch, i to jest prawda. Albo ludzie budują bałwany z jednej małej kulki i jednej dużej kulki, przy czym duża i mała jest tu stosunkowo niewielka w stosunku do niezliczonej ilości małych śnieżnych kulek, które biorą udział w ich tworzeniu, albo kształtują bałwany w sposób podłużny. Ten sam kształt odnosi się do plastikowego bałwana z kubka.
Na bałwana trzeba zrobić dwie części, jedną na głowę, która będzie mniejsza, a drugą na ciało, które będzie co najmniej 1,5 razy większe od głowy. Aby stworzyć te kule, należy wziąć kilka kubków i zszyć je obok siebie, aż do uzyskania przed sobą półkulistego kształtu. Weź więcej kubków i zszyj je, tworząc półkuliste sfery, aby zakończyć koło. Po ukończeniu koła weź inny zestaw i zacznij zszywać go powyżej tej sekcji, z kubkami ułóż je nieco głębiej, aby osiągnąć wymagany okrągły lub podłużny kształt. Zastosuj tę samą zasadę dla innych warstw, zarówno powyżej jak i poniżej.

Nawet jeśli robisz bałwana o podłużnym kształcie, zrób głowę tak okrągłą, jak tylko możesz, i znacznie mniejszą od ciała. Używając mniejszej ilości kubków niż poprzednio, możesz zszyć je wszystkie w kształt kuli, a następnie przymocować głowę do ciała, zszywając ją.

Dekoracje i dodatki

Szalik, jak wiadomo, jest tylko jednym z elementów dekoracyjnych potrzebnych do uzupełnienia wyglądu bałwana. Tak więc, do wykonania oczu można użyć papierowych kuleczek lub zrobić oczy z wełnianych pomponików. Papierowe kulki lub pompony z wełny można pomalować na czarno, z małą kropką w środku, inną dla oczu i inną dla guzików. Do guzików możesz oczywiście użyć różnych kolorów, nie jesteś ograniczony tylko do czarnego. Kiedy twoje oczy i guziki będą gotowe, przyklej je do kubków.

Możesz dodać do bałwana dodatkowe ubranie, używając długich pasków materiału lub kolorowego papieru i zszywając je na kształt koszuli nad kubkami po bokach. Ponadto, można użyć wgłębienia kubków po bokach, aby przymocować gałązki do bałwana jako ramiona.

Jako nosa można użyć prawdziwego kawałka marchewki, przyciąć go i wygładzić, aby nadać mu schludny wygląd lub zrobić nos z papierowego stożka wykonanego z papieru w kolorze pomarańczowym. Użyj tego kolorowego papieru również do wywołania uroczego uśmiechu bałwana i przyklej go do zewnętrznych brzegów kubków. Dodaj trochę rumieńca bałwanowi, wycinając małe różowe kółeczka z kolorowego papieru i przyklejając je do boków twarzy.
Użycie pistoletu do klejenia na gorąco jest czystsze w projekcie, ponieważ nie pokazuje szwów bałwana. Nie pozwólcie jednak, aby wasze pociechy obchodziły się z pistoletem do gorącego kleju, ponieważ może on być niebezpieczny, jeśli zostanie niewłaściwie użyty i mogą się poparzyć klejem lub coś gorszego.

Do uzupełnienia bałwana należy użyć czapki maski lub melonika. Możesz go dodatkowo oświetlić, umieszczając lampę w środkowej przestrzeni bałwana, ponieważ ma on pustą komorę wewnątrz ciała.

Jeśli nie chcesz oglądać, jak bałwan pokazuje puste kubki dookoła i wygląda na zbyt niedokończony jak na twój gust, to możesz użyć chusteczek i kleju lub zszyć je dookoła, aby przykryć wgłębienia kubków. Możesz również użyć kolorowych kawałków tkaniny lub kawałków tkaniny z różnymi wzorami i przykleić je dookoła ciała, aby dodać bałwanowi pełen kolorowy kostium.

I oto on! Twój mały bałwan zrobiony jest tylko z niecodziennej ilości kubków, trochę kleju i zszywek oraz różnych innych rzeczy, którymi nie musisz się zbytnio przejmować. Dodaj kołnierzyk z dzwoneczkiem do niego i pozwól mu kołysać się powoli, a będziesz mógł zaśpiewać z nim piosenkę o dzwoneczku i bawić swoje dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*