usuwanie naklejek ze szkła

Każdy z nas kiedyś zdecydował się na ponowne użycie pustych słoików po maśle orzechowym lub dżemie po dokładnym ich umyciu. Ale jest jedna rzecz, która może cię naprawdę wkurzyć — to usunięcie uporczywych etykiet. To znaczy, możesz zacząć od świetnego początku, ale potem jest kilka uporczywych kawałków tu i tam, które po prostu nie chcą się rozstać z klejem. A ty po próbujesz to wszystko zeskrobać, uszkadzając lub rysując przy tym szkło!

Co więc można zrobić, aby usunąć ten brud na szybie w jak najłagodniejszy sposób, bez tych wszystkich kłopotów? Na pewno istnieje wiele sposobów, żeby się o tym przekonać, rzekomo przychodząc ci na ratunek, ale może nie wszystkie są tak skuteczne. Nie martw się, jesteśmy tu po to, aby sporządzić listę łatwych sztuczek przy użyciu artykułów gospodarstwa domowego, dzięki którym z łatwością można usunąć naklejki i resztki kleju. Po prostu przeczytaj i przekonaj się sam.

Łatwe domowe sposoby na szybkie pozbycie się naklejek ze szkła

Jakie są podstawy usuwania naklejek? Zanim przejdziemy do szczegółów, chcielibyśmy zdradzić ci małą tajemnicę dotyczącą prostej zasady, która prowadzi do skutecznego usuwania naklejek. Składa się ona z trzech słów — Olej, szorowanie i czas. Tak, dobrze przeczytałeś!

Proces polega na nałożeniu na naklejkę dowolnego oleju lub tłuszczu w celu zapewnienia rozpuszczenia kleju, po czym można go zmyć gąbką lub innym materiałem ściernym. Następnie przychodzi najważniejsza rzecz, czas. Jak to mówią, dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy są cierpliwi. Więc bądź oazą cierpliwości w tym procesie. Nie oczekuj, że wszystko wydarzy się w mgnieniu oka.

A teraz przejdźmy do tej listy sztuczek, o której wspomniane było wcześniej.

Sztuczki, którymi można się pozbyć tych uporczywych naklejek.

 1. Masło orzechowe

Słoiki z masłem orzechowym są najbardziej rozpowszechnione i często są ponownie wykorzystywane w gospodarstwach domowych. I jak na ironię, można użyć tego samego składnika, aby zdjąć naklejkę z jego własnego słoika. Zawartość tłuszczu obecnego w maśle orzechowym może skutecznie rozpuścić całą zawartość kleju w naklejce.

Wystarczy wziąć łyżkę masła orzechowego i rozprowadzić ją grubą warstwą na naklejce. Następnie zostawiamy je na około godzinę, po czym możemy po prostu zetrzeć naklejkę do czysta gąbką lub kawałkiem ściereczki.

 1. Suszarka do włosów

Używanie suszarki do włosów do usuwania naklejek jest jednym z najprostszych i najszybszych sposobów na tej liście. W odróżnieniu od podstawowej zasady ten polega na podgrzaniu kleju, aby uczynić go elastycznym, tak aby można go było od razu odkleić.

Zobacz również:  Galeria zdjęć na ścianie - jak zrobić własną galerię w domu

Tak więc, jeśli masz suszarkę do włosów w domu, po prostu włączy ją i nakieruj strumień ciepłego powietrza na naklejkę na około trzydzieści sekund. Wtedy wystarczy użyć rąk, aby odkleić naklejkę. Nie ma żadnego kłopotu. Ale jeśli naklejka sprawi ci więcej kłopotów, zastosuj ciepło jeszcze przez trzydzieści sekund, co powinno pomóc.

 1. Soda do czyszczenia

Zapytaj każdego entuzjastę majsterkowania o jedną sztuczkę, do której zawsze wraca w celu usunięcia naklejek; to jest odpowiedź, którą prawdopodobnie najczęściej uzyskasz. Jest to proste, czyste i można usunąć naklejki z wielu słoików jednocześnie. Wystarczy napełnić zlewozmywak lub wiadro wodą, dodać do niego kubek z sodą do czyszczenia i włożyć do niej szklane butelki do namoczenia. Po około półtorej godzinie powinieneś być w stanie od razu odkleić naklejkę bez żadnych kłopotów.

 1. Gumka do wycierania ołówków

Wiemy, to brzmi dziwnie. Ale jeśli uda ci się ściągnąć naklejkę a pod nią znaleźć klej, który wciąż tkwi na szkle, żeby ci przeszkadzać, to wystarczy zwykła gumka. Ścieralność materiału w gumce pomoże Ci usunąć zawartość kleju prosto ze szkła.

 1. Soda oczyszczona i olej kokosowy

Oto idealna mieszanka, która może pomóc w usunięciu nalepki. Pasta z sody oczyszczonej i oleju kokosowego może być tak mocna, że nawet najbardziej uparte naklejki mogą zostać usunięte.

Olej zawarty w paście nasyca klej, podczas gdy soda oczyszczona działa jak peeling. Tak więc można rozsmarować trochę pasty na naklejce, pozostawić na około pół godziny, a następnie zmyć ją.

 1. Alkohol

Tak, alkohol etylowy to kolejny skuteczny sposób na usunięcie uporczywych nalepek ze szklanych słoików. Do tego można użyć dowolnego płynu na bazie alkoholu. Czy to wcieranie alkoholu, lakieru do paznokci, czy nawet jakiejś taniej wódki.

Wystarczy wziąć trochę alkoholu, namoczyć w nim papierowy ręcznik i owinąć go wokół naklejki na około pół godziny. Następnie wyczyścić naklejkę ściereczką czyszczącą.

 1. Majonez

Kolejną substancją przydatną do czegoś więcej niż tylko jedzenia jest majonez. Wierzcie lub nie, ale zawartość oleju w majonezie jest zaskakująco skuteczna na kleju naklejki.

Podobnie jak pozostałe pasty, rozmaż trochę majonezu na naklejce i wytrzyj naklejkę po tym, jak pozostawisz ją na około godzinę.

 1. Biały ocet

Biały ocet to kolejny płyn, który może pomóc pozbyć się nieporządnych nalepek. Zmocz ściereczkę do mycia naczyń w occie i owiń ją wokół naklejki na około trzydzieści minut. Dzięki temu można łatwo usunąć naklejkę.

 1. Żyletka

Nie zapominajcie o skuteczności starej, dobrej żyletki, która jest zwykle dostępna w domach. Ostrze należy trzymać pod kątem, który pozwala na wepchnięcie go pod naklejkę, a następnie ostrożnie je odkleić.

Możliwe, że zostanie tam trochę resztek kleju, ale można się tym zająć za pomocą gumki lub inną metodą wymienioną w artykule.

 1. WD-40 Środek smarujący w sprayu

Mimo że środek smarujący w aerozolu może nie być łatwo dostępny we wszystkich domach, może on wyciągnąć Cię z niektórych lepkich sytuacji.

Zobacz również:  Dezynfekcja i czyszczenie podczas pandemii wirusa Covid-19

Jeśli chodzi o niepożądane etykiety, można po prostu rozpylić trochę WD-40 na naklejkę, zostawić na chwilę i zsunąć naklejkę, z pewną pomocą. Tak więc dobrze by było, gdybyś trzymał trochę WD-40 pod ręką w domu.

 1. Oliwka dla niemowląt

Jeśli przypadkiem masz w domu trochę oliwki dla niemowląt, to nie musisz się martwić o ciężką pracę nad usunięciem etykiety. Dzieje się tak dlatego, że odrobina oliwki dla niemowląt jest niczym innym jak magicznym składnikiem na uparte naklejki.

Weź trochę oliwki dla niemowląt i nałóż ją na chwilę na klej, a następnie zetrzyj go ściereczką. Skończyłeś. Jeśli jednak chcesz, aby ta sztuczka była znacznie skuteczniejsza, możesz usunąć górną warstwę naklejki, najpierw mocząc ją w ciepłej wodzie.

 1. Wazelina

Tłuszcz w wazelinie jest idealny do usuwania kleju z etykiet samoprzylepnych. Nałóż więc grubą warstwę wazeliny na naklejkę, pozostaw na około pół godziny przed szorowaniem naklejki za pomocą gąbki lub szmatki. I to powinno wystarczyć do wykonania tej sztuczki.

 1. Środek do mycia szyb

Tak, środki do czyszczenia okien są również sprawdzonym sposobem na usunięcie tych irytujących naklejek z szyby. Wystarczy rozpylić sporą ilość preparatu na szklany słoik, poczekać chwilę, zmyć naklejkę i gotowe!

 1. Olej do gotowania w sprayu

Użycie odrobiny oleju do gotowania w sprayu na etykietach może również pomóc w łatwym usunięciu naklejki. Tłuste oleje w sprayu, rozluźniają klej w naklejce, ułatwiając bezproblemowe odklejenie całej naklejki.

 1. Lakier do włosów

Innym rodzajem sprayu, który jest skuteczny w usuwaniu uporczywych naklejek, jest ten, którego używasz do stylizacji swoich włosów. Użycie niektórych lakierów do włosów może pomóc Ci w łatwym usuwaniu naklejek. Jedyne, co musisz zrobić, to użyć trochę lakieru i pozostawić go na chwilę, a następnie zdrapać naklejkę na dobre.

Tak więc jest to kilka wypróbowanych i sprawdzonych sposobów na usunięcie naklejek ze szkła, i to wszystko do samodzielnego wykonania. To także, ze względu na wygodę własnego domu i wolnego czasu. Teraz nie musisz wydawać na komercyjne produkty do usuwania, potrzebujesz kilku prostych składników dostępnych w kuchni. Wystarczy spróbować tych metod, zobaczyć, co sprawdza się w Twoim przypadku.

Ale pamiętaj, żeby później umyć całą butelkę ciepłą wodą i płynem do mycia naczyń. Nikt nie chciałby ponownie użyć butelki z tym całym tłuszczem i brudem, prawda?

Teraz gdy szkło jest czyste z naklejek, można przystąpić do różnych projektów związanych ze szklaną butelką, z których niektóre mogą wymagać rzeczywistego cięcia szkła. Jeśli tak jest, w internecie można znaleźć instrukcję krok po kroku jak wyciąć szkło. Jeżeli projekt jest większy i masz już usunięte wszystkie naklejki, sensowne byłoby użycie czegoś szybszego do cięcia i wykańczania szkła. Najlepsze są do tego piły pierścieniowe do witraży, oraz szlifierki do witraży, które pomogą Ci gładko wykończyć cięcie. Gorąco zachęcamy do ciągłego używania narzędzi z zabezpieczeniem i dokładnego zapoznania się z instrukcją przed przystąpieniem do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*