Czy myśl o spakowaniu swoich rzeczy na przeprowadzkę wywołuje u ciebie dreszcze? Jeśli musisz się wyprowadzić w ciągu najbliższych kilku dni, to współczujemy twoim emocjom. W końcu nie jest łatwo spakować każdą niezbędną rzecz w ciągu kilku godzin. Skąd wiadomo, co powoduje to ciśnienie?

Pozwólcie nam wkroczyć z naszym przewodnikiem, pokazującym jak szybko spakować dom do przeprowadzki. Począwszy od sortowania podstawowych rzeczy, a skończywszy na wyrzucaniu tych, które są zbędne, wszystko to omawiamy poniżej.

Jak szybko spakować dom do przeprowadzki?

Zazwyczaj ludzie wolą mieć minimum osiem tygodni przed wprowadzeniem się do nowego domu. Jednak sytuacja może wymagać przeprowadzenia się z połową tego czasu, a nawet mniej. Dlatego ważne jest, aby uciec się do szybkich technik sortowania i pakowania.

  1. Rozpocznij natychmiast

Bez względu na to, jak bardzo jesteś przygnębiony, że musisz się szybko poruszać, siedzenie i zastanawianie się nie będzie zbytnio pomocne. Zacznij jak najszybciej i unikaj zwlekania i innych czynności rozpraszających uwagę.

  1. Przygotuj przewodnik pakowania

Jeśli macie Państwo trochę wolnego czasu, gorąco polecamy przygotowanie instrukcji pakowania. Wystarczy spisać sekwencję pomieszczeń (np. salon, sypialnia) lub kategorii (np. ubrania, naczynia), by mieć pewność, że wszystko jest w porządku. Dodatkowo możesz wyznaczyć termin dla każdej sekcji. To nie tylko powstrzyma Cię przed przypadkowym spakowaniem rzeczy, ale także pomoże Ci w zorganizowaniu wysiłku od początku do końca.

  1. Przejdź do sortowania

Zaletą szybkiego sortowania jest pozbycie się wielu niepotrzebnych rzeczy, które w przeciwnym razie wkradłyby się do bagażu. Ponieważ będziesz chciał zakończyć pracę jak najszybciej, możesz zaoszczędzić dużo energii (i przestrzeni) pakując tylko to, co najważniejsze.

Zacznij od wejścia do każdego pokoju i oceny każdego przedmiotu, który w nim się znajduje. Następnie podziel je na trzy stosy: “trzymać”, “dawać” i “wyrzucać”. Jeśli od ponad roku nie używałeś żadnego przedmiotu, zastanów się nad włożeniem go do stosu “darowizna” lub “wyrzucenie”. Biorąc to pod uwagę, mogą istnieć inne czynniki decydujące o jego ostatecznym przeznaczeniu.

Na przykład, delikatny przedmiot, który nie został zapakowany, może mieć jakąś wartość sentymentalną. Mimo że nie możesz go eksponować, możesz nadal chcieć mieć go w nowym miejscu. Podobnie, niektóre inne przedmioty mogą nie mieć natychmiastowego zastosowania, ale mogą się przydać w nowym otoczeniu.

Jeśli po zastanowieniu się nad wszystkim masz problem z podjęciem decyzji o tym, czy zatrzymać dany przedmiot, czy też nie, to prawdopodobnie najlepiej jest go odrzucić. Ponadto, można również zorganizować wyprzedaż garażową lub wyjazd charytatywny, biorąc pod uwagę, że masz na to czas. Pamiętaj, że działalność charytatywna zaczyna się w domu. Twoi przyjaciele lub rodzina mogą być zainteresowani odebraniem rzeczy, które są w dobrym, prawie nieużywanym stanie. Nieużyteczne plastikowe przedmioty powinny być zawsze wyrzucane do punktu zbiórki odpadów.

  1. Kup materiały do pakowania

Zawsze lepiej kupować materiały do pakowania, gdy wiesz, co ze sobą zabierzesz. Kieruj się bezpośrednio do marketu lub sklepu z artykułami biurowymi, aby uzyskać wymaganą ilość pudełek, folii bąbelkowej, papieru pakunkowego i taśmy pakowej.

Możesz również użyć starych pudełek do pakowania, jeśli już je masz. Poza tym dość powszechną strategią jest otrzymywanie ich za darmo od lokalnych firm i osób, które niedawno się przeprowadziły. Jednakże, choć może to obniżyć koszty przeprowadzki, może to nie być najlepsza praktyka stosowana w przypadku ograniczeń czasowych. Znalezienie bezpłatnych dostaw zajmie więcej czasu. Nawet jeśli je dostaniesz, musisz upewnić się, że są one odpowiedniej wielkości i w odpowiednim stanie. Więc lepiej kupujcie nowe.

Oprócz zakupu wystarczającej ilości materiału do pakowania należy zadbać o to, aby w miarę możliwości otrzymać specjalistyczne pudełka lub pojemniki na najbardziej delikatne, lub drogie przedmioty. Jeśli przeprowadzasz się lokalnie, rozważ skontaktowanie się z firmą od przeprowadzek, która dostarczy plastikowe pojemniki na Twoje potrzeby w zakresie pakowania. Poza tym, że jest to opcja bardziej przyjazna dla środowiska, eliminuje ona zadanie przechowywania pudełek po rozpakowaniu. Większość podmiotów zajmujących się transportem ekologicznym dostarcza pojemniki w dogodnym dla Państwa terminie i odbiera je po zakończeniu rozpakowywania.

  1. Zadzwoń do swoich znajomych i rodziny

Im więcej masz rąk, tym mniej czasu zajmie ci spakowanie. Zadzwoń do swoich przyjaciół lub członków rodziny, aby pomogli ci w tym zadaniu. Kiedy już potwierdzą, określ ich rolę na cały dzień. Na przykład, niektóre osoby mogą zostać przydzielone do spakowania stosu ubrań, podczas gdy inne mogą zacząć od pakowania kuchni. Aby uczynić wyjątkowym to ostatnie pamiętne spotkanie w starym miejscu, dodaj element zabawy, włączając jakąś muzykę, opowiadając dowcipy i grając w wymagające gry w pakowanie.

  1. Stwórz wizualną inwentaryzację

Po podjęciu decyzji o tym, co będzie wchodzić w skład sterty, zrób zdjęcia, aby mieć wizualną inwentaryzację swoich rzeczy. Ponadto, jeśli nie jesteś dobry w ustawianiu elektroniki lub mebli, zrób zdjęcie przed ich demontażem. W ten sposób nie skończysz, walcząc z kablami i meblami podczas ustawiania w nowym domu. Możesz również kliknąć zdjęcie starego wnętrza, aby zobaczyć je później.

  1. Poszukaj pomocy u profesjonalistów

Zatrudnienie profesjonalnej pomocy sprawi, że praca w czasie przeprowadzki zostanie wykonana w najbardziej efektywny sposób. Jednak tylko dlatego, że zdecydowałeś się skorzystać z profesjonalnej pomocy, nie oznacza, że możesz uniknąć swoich obowiązków. Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że chcąc zaoszczędzić czas i kłopoty, możesz w końcu zapłacić znacznie więcej. Dlatego może lepiej jest porównać stawki. Porównanie opłat trzech lub czterech usług nie zajmie dużo czasu, a ty zwiększasz swoje szanse na uzyskanie najlepszej oferty.

W związku z tym nie zdziw się, jeśli preferowana przez Ciebie firma naliczy Ci “stawkę awaryjną” z powodu ograniczenia czasu. Oprócz usług pakowania możesz również skontaktować się z firmą odbierającą odpady, aby pozbyć się nadmiaru śmieci. Jedyne co musisz zrobić, to wybrać datę i poinformować serwis o ilości śmieci do uprzątnięcia. Większość firm pobiera opłatę za tonę wraz z opłatą za odległość, jeżeli jest taka konieczność. Ponownie, nie zapomnij porównać ofert.

Jeśli planujesz przekazać darowiznę na cele charytatywne, zapytaj się ich, czy są gotowi odebrać przedmioty, zwłaszcza jeśli jest ich dużo do noszenia. Podobnie, wiele organizacji non-profit może pomóc w przekazaniu przedmiotu, oszczędzając cenny czas. Jednakże niektóre z nich mogą oferować swoje usługi w ustalonym terminie i określonym miejscu, więc upewnij się, że możesz dopasować się do tego harmonogramu.

  1. Wyrzuć przedmioty niedozwolone

Dla ludzi, którzy planują wybrać profesjonalnego przewoźnika, jest jeden kluczowy krok, który należy wykonać. Poproś ich o listę niedozwolonych przedmiotów, których nie będą przewozić ze względów bezpieczeństwa. W przeciwnym razie marnujecie czas na pakowanie takich rzeczy, które ostatecznie będą musiały zostać pozostawione w domu. Zawsze możesz zdecydować, czy chcesz je zabrać ze sobą, jeśli to wygodne.

  1. Trzymajcie się blisko

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na profesjonalnego pakowacza, przewoźnika, czy też na jedno i drugie, zawsze warto mieć oko na cały proces. Na przykład, upewnij się, że odpowiednie przedmioty znajdują się w odpowiednich pudełkach. Podobnie, upewnij się, że pudełka zawierające najbardziej delikatne przedmioty będą transportowane w najbezpieczniejszy sposób. Jeśli pakujesz samodzielnie, pamiętaj, że duże urządzenia mogą wymagać specjalnego przygotowania do pakowania. Używaj etykiet lub notatek samoprzylepnych, aby powiadomić pomocników o tym, co należy zrobić.

Pakowanie domu nie jest samo w sobie bardzo trudnym zadaniem, ale sztywne ramy czasowe mogą zwiększyć wyzwania. Zacznijmy od spokojnego i zrelaksowanego umysłu. Lęk i stres mogą pochłaniać więcej czasu niż faktyczna praca.

Zanim zaczniesz się pakować (sam lub z profesjonalną pomocą), odłóż na bok rzeczy, które będą Ci potrzebne do dnia przeprowadzki. Nie mieszaj rzeczy, które będziesz potrzebował zaraz po przeprowadzce, z innymi rzeczami. W ten sposób nie będziesz musiał otwierać każdego pudełka, aby otrzymać coś prostego, na przykład szczoteczkę do zębów.

Mam nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Ci rozwiązać problemy w ciągu całego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*