Materiały do izolacji domu są jednym z podstawowych elementów wykorzystywanych w procesie budowy nieruchomości. Bez niej korzystanie z budynku już po jego wykonaniu byłoby niekomfortowe. Zarówno zimą, jak i latem niezwykle trudne byłoby utrzymanie odpowiedniej temperatury w salonie, kuchni czy łazience. Sprawdź, co warto wiedzieć o materiałach izolacyjnych oraz które z nich najczęściej wykorzystuje się podczas budowy domu.

Zastosowanie materiałów izolacyjnych do budowy domu

W trakcie budowy domu materiały izolacyjne wykorzystuje się po to, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w domu, niezależnie od warunków, które panują na zewnątrz. To z kolei pomaga w przyszłości obniżyć rachunki za ogrzewanie czy wentylację. A te przy źle wyizolowanych budynkach potrafią być naprawdę spore.

Warto także wiedzieć, że materiały izolacyjne chronią nie tylko przed wysokimi czy niskimi temperaturami, ale także dźwiękiem. Jest to szczególnie istotne, jeśli mieszka się niedaleko ruchliwej drogi lub też głośnych sąsiadów. Dzięki nim przebywanie w domu jest o wiele przyjemniejsze.

Rodzaje materiałów izolacyjnych do budowy domu

Materiały izolacyjne do budowy domu dzielą się na kilka podstawowych rodzajów. W zależności od tego, czego potrzebujesz, możesz sięgnąć po:

  • styropian – jeden z najczęściej wykorzystywanych materiałów izolacyjnych, który jest odporny na działanie wilgoci, a także nie podlega procesom korozji; bardzo dobrze tłumi dźwięki;
  • wełna mineralna – również bardzo popularny materiał charakteryzujący się świetną izolacyjnością; w sklepach można ją otrzymać w formie mat, płyt oraz granulatu;
  • keramzyt – jest to bardzo lekkie, a zarazem kruche tworzywo, które pomimo tego charakteryzuje się dużą wytrzymałością; nie pleśnieje, ponieważ szybko zwraca wilgoć do środowiska;
  • polistyren ekstrudowany – jest tańszy od zwykłego styropianu, a ponadto bardzo odporny na obciążenia; to sprawia, że wykorzystuje się go, np. na ścianach fundamentowych;
  • neopor – nazywany lepszą wersją styropianu, ponieważ charakteryzuje się aż o 20% większą zdolnością do izolacji; świetnie sprawdza się na elewacjach.

Gdzie kupić materiały izolacyjne do budowy domu?

Wybierając sklep z materiałami izolacyjnymi do budowy domu, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na wiarygodność. Tę możesz określić poprzez pozytywne opinie danej marki, a także rekomendacje znajomych. Niestety na rynku wciąż dostępne są produkty, które nie spełniają wymogów polskiego prawa. Oznacza to, że nie posiadają odpowiednich certyfikatów, oznaczeń i atestów, co może mieć zgubne skutki dla domu, w którym zostaną wykorzystane. Z tego względu przed zakupem zawsze upewnij się, że zawierasz transakcję ze sprawdzonym sprzedawcą.

Profesjonalny sklep z materiałami izolacyjnymi taki jak https://izosystems.pl oferuje liczne rodzajach materiałów. Z pewnością każdy planujący postawienie własnego domu znajdzie produkt idealny dla siebie. Jeśli nie masz doświadczenia w ich wyborze, skontaktuj się ze specjalistą, który podpowie Ci, co najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*