Każdy z nas uwielbia otaczać się wyjątkowymi przedmiotami oraz gadżetami. Tak naprawdę, największą rolę odgrywają one w kontekście urządzania naszego wnętrza. Zawsze chcemy bowiem, by prezentowało się ono modnie i maksymalnie nowocześnie. Chcemy także, by wnętrze jak najlepiej oddawało nasz charakter oraz indywidualizm. Wobec tego poszukujemy dekoracji, które można nazwać uniwersalnymi, bądź nawet można zdecydować się na to, by wykorzystać je celem stworzenia własnej kompozycji. Jedną z takich dekoracji mogą być chociażby szyszki sosny. Ten niepozorny element, potrafi wyczarować we wnętrzu prawdziwie magiczną atmosferę. Jednak jak można go efektownie wykorzystać?

Szyszki sosny w formie kompozycji w wazonie

Szyszki sosny świetnie sprawdzają się jako ozdobna do wnętrza. Cechuje je co prawda wyjątkowa uniwersalność, jednak mimo wszystko są one wyjątkowo klimatyczne i estetyczne. Pierwszym pomysłem na wykorzystanie szyszek sosny w sprytny sposób, jest wykonanie w z nich kompozycji w wazonie. W tym celu przyda się nam jedynie wazon, wykonany z transparentnego szkła. Możemy postawić na tradycyjne, okrągłe modele, ale równie dobrze możemy wykorzystać wysokie, prostokątne wazony. Tak naprawdę wystarczy jedynie napełnić je szyszkami sosny, a kompozycja będzie gotowa. Ciekawym rozwiązaniem może być wykorzystanie malutkich podgrzewaczy- świeczek, które zostaną umieszczone na samej górze lub wsypanie do wazonu kolorowych kamieni ozdobnych na samo dno. W tym wypadku jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia i kreatywność.

Szyszki sosny jako uzupełnienie dekoracji na komodzie lub szafce RTV

Kolejnym sposobem w jaki możemy wykorzystać szyszki do sosny, to skomponowanie z nich tzw. dekoracji uzupełniającej. Zwykle na naszych stołach i szafkach RTV już znajdują się konkretne ozdobny. Co więcej, najczęściej są one wykonane ze świeczek lub ramek na zdjęcia. Ciekawym pomysłem będzie więc ułożenie pomiędzy nimi szyszek sosny. Taka dekoracja pomoże wprowadzić prawdziwie jesienny i harmonijny nastrój do wnętrza.

Szyszki sosny możemy modyfikować!

Jeśli szyszki do sosny w swojej klasycznej i standardowej formie nie są dla nas wystarczające, to nic nie stoi na przeszkodzie, by je nieco zmodyfikować. Wykorzystać możemy swoje zdolności manualne i kilka dodatkowych akcesoriów. W przypadku szyszek do sosny, można powiedzieć, że będą się one świetnie prezentować pokryte metaliczną farbą w odcieniu złota lub srebra. Możemy wykorzystać także brokat i niewielkie koraliki. Szyszki sosny dają więc nam ogromne możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*