Czy ostatnio byłeś przytłoczony tym, jak wygląda twój salon? Chcesz dokonać pewnych zmian bez dużych wydatków? To uczucie jest bardzo powszechne. Zawsze znajdzie się czas, aby wyremontować kuchnię i sypialnię, ale w jakiś sposób pokój dzienny pozostaje nietknięty przez lata. Przedstawimy wam kilka prostych sposobów na to, aby wasz pokój dzienny zmienił się tak, jak na to zasługuje, bez dużych kosztów.

Uporządkuj swoją przestrzeń

Jednym z najprostszych sposobów na to, aby Twój salon wydawał się bardziej przyjazny, jest pozbycie się zbędnych rzeczy. Jeśli masz dużą ilość poustawianych bibelotów, zastanów się nad ich schludnym przechowywaniem w szafce, wrzuceniem do kosza na śmieci albo sprzedaniem.

Spójrz na swoje ściany. Jedna ściana tworząca galerię to fantastyczny sposób na pokazanie swoich podróży, rodziny lub innych pięknych zdjęć. Wiele ścian przypominających galerię może sprawiać wrażenie zagracenia.

Jeśli twoje ściany są puste, rozważ zakup pięknego dzieła sztuki od lokalnego artysty. Pomaga to uniknąć zakupu wielu przedmiotów do powieszenia, zapewnia, że masz jedyny w swoim rodzaju przedmiot, a także pomagasz lokalnym artystom.

Nie zapomnij też ukryć kabli i przewodów elektrycznych. Choć są one bardzo potrzebne, są nieestetyczne i sprawiają, że nawet najładniejsze miejsca wyglądają na nieuporządkowane.

Posprzątaj pokój

Kiedy już pokój zostanie oczyszczony a ściany zagospodarowane, powinniśmy zastanowić się nad dokładnym sprzątaniem. Należy odkurzyć pomieszczenie od góry do dołu (tak, dotyczy to również wentylatorów sufitowych i lamp) i odkurzyć lub umyć podłogę mopem.

Poza podstawowym odkurzaniem i szorowaniem zastanów się nad stanem twoich mebli. Jeśli masz przedmioty tapicerowane (zazwyczaj kanapy, fotele i krzesła), dobrze jest użyć odkurzacza piorącego w celu usunięcia powierzchniowego brudu, włosów (z ludzi i zwierząt domowych) i wszelkich innych zanieczyszczeń.

Jeśli masz na to czas i fundusze, byłby to świetny czas, aby profesjonalnie wyczyścić dywany i tapicerkę. Jeśli nie masz pieniędzy na profesjonalne sprzątanie, rozważ wynajęcie na jeden dzień potrzebnych maszyn, aby zakończyć proces gruntownego sprzątania.

Czasami nawet najczystszy dywan nadal wygląda na ponury. Jeśli tak jest w Twoim salonie, idealnym wyborem może być nowy dywan. Małe dywaniki zazwyczaj są w stosunkowo niskich cenach i zawsze w szerokiej gamie kolorów. Bądź ostrożny w dobieraniu go w zbyt podobnym kolorze do obecnej podłogi!

Wybór właściwych mebli

Wymiana wszystkich mebli w salonie może okazać się niemożliwa, ale dobrą wiadomością jest to, że możesz zachować większość swoich obecnych mebli i zdecydować się na jeden element dekoracji. Mebel dekoracyjny jest czymś, co natychmiast przyciąga wzrok do niego, jest odważny, wyjątkowy i oczywiście, jest tym, co kochasz!

Chociaż istnieje kilka elementów, które można wybrać, jako element dekoracyjny, upewnij się, że jest on funkcjonalny. Śmiałą opcją może być wielki regał lub ciekawa lampa, którą znalazłeś podczas okazyjnych wizyt na targowisku. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość rzeczy, które masz w swoim salonie, a mimo to masz jeszcze kilka mebli, które mówią gościom trochę o Tobie.

Innym sposobem na to, aby Twój salon wyglądał jak nowy, nie wydając przy tym ani grosza, jest przestawienie mebli. Jeżeli kiedykolwiek chciałeś zobaczyć, jak wygląda twoja przestrzeń z kanapą przy konkretnej ścianie lub krzesłami przeniesionymi do określonego obszaru, wypróbuj to teraz! Jeśli nie podoba Ci się efekt, zawsze możesz przenieść meble z powrotem tam, gdzie były.

Jedynym typem mebli, którego w miarę możliwości należy unikać, są meble tymczasowe — nie tyle tanie, ile te, które od początku nie były przeznaczone do tego pomieszczenia. Stare skrzynie mogą wyglądać w niektórych domach rustykalnie, ale wyglądają tak po kilku godzinach pracy i miłości. Nie używaj, jako mebli przedmiotów niemeblowych, jeśli nie chcesz włożyć w to odrobiny wysiłku.

Oświetlenie i układy kolorów

Wiesz już, że ciemna przestrzeń będzie wydawać się mniejsza, podczas gdy jaśniejszy pokój wyda się większy. Jeśli masz mało naturalnego światła, rozważ wykonanie prac malarskich we własnym zakresie, aby rozjaśnić (i odświeżyć) swoją przestrzeń życiową.

Jeśli malowanie nie jest możliwe i masz bardzo mało naturalnego światła, prawdopodobnie będziesz potrzebował pomocy. Lampy sufitowe w Twoim salonie najprawdopodobniej świetnie oświetlają przestrzeń, ale mogą być również nieco ostre.

Lampy podłogowe i stołowe mogą najczęściej pomóc w rozwiązaniu tego dylematu. Pamiętaj tylko, że posiadanie zbyt wielu rodzajów lamp może sprawić, że Twoje miejsce będzie bardziej zagracone, niż powinno. Rozważ użycie żarówek z funkcją ściemniania, aby ustawić nastrój, który chcesz stworzyć.

Wprowadzanie niezbędnych zmian

Miejmy nadzieję, że te wskazówki dadzą ci pewien wgląd w to, jak osiągnąć pożądany wygląd salon w ramach budżetu. Decydującym kluczem do sukcesu w remoncie salonu będzie rozpoczęcie od czyszczenia i odgracania. Jak tylko usuniesz te przeszkody, szybko zobaczysz obszary twojej przestrzeni, które wymagają odrobiny pomocy — i które mogą być zostawione.

Nie obawiaj się używać kolorów, unikalnych mebli lub przedmiotów, które nie do końca pasują do Twojego projektu salonu. Bądź kreatywny, w granicach rozsądku; próbuj dalej, aż Twój pokój będzie idealny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*