jest sytuacja, gdy jesteś projektantem wnętrz, ale większość ludzi nie ma takiej wiedzy. Oczywiście, niektóre błędy są bardziej typowe niż inne. Na tym skupimy się w kolejnych punktach, abyście wiedzieli, czego za wszelką cenę należy unikać.

Wybieranie małych płytek o skomplikowanej konstrukcji

Małe i skomplikowanie zaprojektowane płytki są bardzo popularne, ponieważ właściciele domów uważają, że łatwo odnowić łazienkę. Często stosuje się je w większych ilościach wokół kabin prysznicowych lub blatów łazienkowych. Problem z tym jest taki, że gdy chcesz sprzedać dom, najbardziej zainteresowani kupujący nie docenią twoich propozycji aranżacyjnych.

Dużym problemem z tymi płytkami jest taki, że dbanie o nie jest pracochłonne. Musisz poświęcić dużo czasu na czyszczenie fugi. Ze względu na to, musimy uwzględnić użycie tych płytek jako całkiem spory błąd aranżacyjny, którego należy unikać. Mniejsze ilości malutkich płytek dekoracyjnych można lepiej wykorzystać do akcentowania niektórych obszarów pod prysznicem.

Niedopasowanie elementów łazienki

Wszystkie wykończenia i funkcje łazienki muszą być skoordynowane. Kiedy tak się nie dzieje, pomieszczenie nie ma spójnego wyglądu. Na szczęście jest to coś, co można łatwo naprawić. Pomyśl o ogólnym wyglądzie, który chcesz nadać swojej łazience. Następnie wymień te elementy, które nie mają odpowiedniego wykończenia. Nie zapomnij o klamkach do drzwi, oprawach oświetleniowych, bateriach i innych małych elementach, które również muszą być dopasowane.

Użycie podłóg z naturalnego drewna

Takie drewno jest preferowane przez wielu właścicieli domów i łatwo zrozumieć, dlaczego, ponieważ zawsze wygląda elegancko i ciepło. Jest to podłoga idealna do kuchni, jadalni, salonów, a nawet sypialni. Jednak podłoga z naturalnego drewna nie jest dobra w łazience.

Problem z drewnem naturalnym polega na tym, że wilgoć może je łatwo odkształcić. Wówczas natychmiast wpływa to na jego wygląd. W łazience trzeba używać tylko takich podłóg, które są odporne na wilgoć.

Dodawanie elementów dekoracyjnych

Większość ludzi postrzega swoje łazienki jako miejsce, w którym nie powinno być przedmiotów dekoracyjnych. Jest to błąd. Łazienka jest nadal pomieszczeniem wewnątrz domu. W zależności od wielkości, zawsze można dodać kilka elementów dekoracyjnych. To sprawi, że łazienka będzie wyglądać znacznie cieplej. Możesz dodać ozdobne zegary, elementy oceanograficzne lub nawet wazon z kwiatami.

Odsłonięte instalacje wodno-kanalizacyjne

Jedyną sytuacją, w której w łazience powinna znajdować się natynkowa instalacja wodno-kanalizacyjna, jest wybór motywu nawiązującego do wzornictwa przemysłowego. We wszystkich innych sytuacjach rury muszą być zakryte. Odsłonięte instalacje wodno-kanalizacyjne nie wyglądają najlepiej i mogą stanowić duże zagrożenie dla dzieci. W zależności od tego, co jest odsłonięte, zakrycie odsłoniętej instalacji może być kosztowne. Jednak jest to tego warte. Wystarczy wziąć pod uwagę swój budżet, a na pewno będziesz w stanie dokonać zmian, które będą wyglądały świetnie wewnątrz łazienki.

Przeanalizuj swój budżet, obejrzyj dokładnie swoją łazienkę i wprowadź zmiany stosując się do powyższych wskazówek. Zauważysz, że wprowadzone zmiany zdecydowanie poprawiły wygląd łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*