Przeprowadzka od rodziców to ważny krok, który zawsze jest przerażający. Studia mogą być trudne z tymi wszystkimi wykładami, niekończącymi się zadaniami, skomplikowanymi projektami i napiętymi terminami, a jeśli wcześniej zawsze można było wrócić do domu i otrzymać jakieś wsparcie od rodziny, to teraz trzeba sobie radzić ze wszystkimi stresami samemu. Nawet jeśli zawsze można znaleźć studenckie usługi pomocy online i wysłać wiadomość „Potrzebuję pomocy w mojej pracy domowej z matematyki”, aby ją wykonać, to nie sprawi, że będziesz mniej tęsknić za domem podczas urządzania pokoju w akademiku.

Nie musisz inwestować dużo pieniędzy: wręcz przeciwnie, nawet małe zmiany i ręcznie robione rzeczy mogą całkowicie zmienić pokój w akademiku. W tym przewodniku znajdziesz kilka praktycznych rad, jak udekorować swój pokój i sprawić, by wyglądał stylowo i przytulnie.

Najlepsze pomysły na styl pokoju w akademiku.

Pokoje w akademikach zazwyczaj nie są najbardziej atrakcyjnymi miejscami: stare, małe okna, ponure, brązowe ściany i brudne dywany nie sprawiają, że czujesz się jak w domu. Bez paniki, z czasem i wysiłkiem można szybko przekształcić to miejsce w przytulną i lekką przestrzeń mieszkalną, w której można spędzać dni i noce, delektując się odpoczynkiem. Jedyne, co musisz zrobić, to otworzyć się na swoją twórczą stronę lub zainspirować się kilkoma pomysłami, które przedstawiamy w tym przewodniku:

Wybierz kolory

Chcesz, żeby twój pokój był jasny, czy powinien być w spokojnych, ciepłych tonach? Przed wyborem ostatecznego koloru, zalecamy uzgodnienie koloru ze współlokatorem, ponieważ oboje będziecie tam mieszkać (a poza tym, możecie podzielić się kosztami malowania). Wystarczy jedna zmiana koloru, a pokój stanie się jaśniejszy, większy i przytulniejszy jednocześnie.

Usuń stare meble

Jeśli administracja uczelni się zgodzi, wymień starą szafę, biurko i inne meble i zamień je na swoje rzeczy. Nie chodzi nam o to, żebyś to wszystko wyrzucił: po prostu odłóż to gdzieś na przechowanie i przynieś z powrotem, kiedy skończysz studia i będziesz się wyprowadzać. Stare meble zawsze robią złe wrażenie, więc zabranie wygodnego, dobrego łóżka i krzeseł z domu rodziców zdecydowanie to zmieni.

Nowy dywan

Możesz kupić małą, ładną wycieraczkę do umieszczenia przed drzwiami, ale także zainwestować w puszysty dywanik, który zapewni ciepło Twoim nogom na podłodze. Wybierz coś, co nie jest drogie, ale w tej samej palecie kolorów co ściany (ponownie porozmawiaj o tym ze swoim współlokatorem).

Czysta przestrzeń

Możesz umieścić w całym pokoju pojemniki do przechowywania swoich rzeczy lub ukryć niektóre z tych, których nie używasz pod łóżkiem. Półki z naturalnych materiałów również się sprawdzą, oszczędzając tym samym więcej miejsca oraz wprowadzając czynności i porządkując Twoje rzeczy osobiste. Spróbuj użyć organizerów na biurku, aby oddzielić swoje rzeczy od rzeczy współlokatora.

Użyj tablicy korkowej

Tęsknisz za domem? Wydrukuj kilka zdjęć swojej rodziny i przyjaciół i przypnij je do tablicy. Możesz również wykorzystać ją na ważne notatki, które musisz mieć cały czas przed oczami.

Pościel i poduszki

Kup sobie kilka kompletów pościeli w kolorach, które lubisz i uzupełnij je o kilka jasnych poduszek, które możesz umieścić na swoim łóżku. Doskonale sprawdzą się jako dekoracja.

Zmień oświetlenie

Ogólna atmosfera w pomieszczeniu zmieni się całkowicie, jeśli będziesz pracował przy oświetleniu. Możesz użyć światła o cieplejszej barwie lub udekorować pokój girlandą, która uczyni go bardziej przytulnym i stworzy odpowiedni nastrój.

Zasłony i rośliny

Czy wiesz, że dobre zasłony mogą stać się wspaniałym elementem wystroju? Wybierz zasłony, które będą uzupełniać całą paletę kolorystyczną i nie będą zasłaniać światła słonecznego. Poza tym kilka ładnych roślin poprawi wygląd pokoju i sprawi, że powietrze będzie świeże.

Sztuka ścienna

Umieść kilka obrazów, które najbardziej Ci się podobają na świeżo pomalowanych ścianach. Możesz tam również umieścić plakaty swoich ulubionych piosenkarzy i grup lub po prostu zdjęcia rodzinne.

Te kilka pomysłów na pewno odświeży pokój i sprawi, że trochę mniej będziesz tęsknić za domem. Sprawi też, że akademicki pokój stanie się przytulniejszy, a wspólna praca ze współlokatorem pozwoli wam się lepiej poznać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*