Nie da się ukryć, że posiadacze ogrodów doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jesień zwykle nie jest jedną z najkorzystniejszych pór roku. To właśnie wtedy w ich ogrodzie czeka na nich najwięcej pracy, a co więcej, rośliny wymagają specjalnej opieki i odpowiedniego przygotowania ich do sezonu zimowego.

Z całą pewnością w tym okresie warto zacząć wykonywać przycinania drzew i krzewów, a także nawet i sadzenie roślin kwitnących jesienią. Niemniej jednak w między czasie nie możemy zapomnieć również o tym, że w tym jesiennym okresie, jedną z najważniejszych i absolutnie podstawowych kwestii staje się nic innego, jak odpowiednie nawożenie i dostarczenie roślinkom wszystkich, niezbędnych składników, przed mroźną zimą. Nawozy jesienne wydają się więc być jednym z najlepszych rozwiązań. Dlaczego więc warto je stosować?

Nawozy jesienne a ryzyko wypalenia roślin po sezonie wiosennym

Można śmiało powiedzieć, że każdy posiadać ogrodu z pewnością zdążył już zauważyć, że na sklepowych półkach- oczywiście w sklepach ogrodniczych- coraz częściej pojawiają się nawozy jesienne. Faktem jest to, że nie są one nowością, jednak dopiero od niedawna wzbudzają one znacznie większe zainteresowanie. Okazuje się bowiem, że nawozy jesienne jak np. https://www.target.com.pl/produkty/ogrod/nawozy/, to specjalna grupa produktów, zaprojektowana właśnie w ten sposób, by pomoc roślinom przetrwać ten dość niekorzystny okres, a co najważniejsze, dostarczyć roślinom wszystkich, niezbędnych składników do przetrwania okresu zimowego. Co jest jednak najważniejsze, nawozy jesiennie skutecznie zmniejszają ryzyko wypalenia roślin, do którego bardzo często może dojść w wyniku zbyt mocnego nawożenia w sezonie wiosennym.

Nawozy jesienne również zaprojektowane są w taki sposób, by część z ich składników w okresie mroźnej zimy mogła ulec wyjątkowo korzystnym przemianom, a w efekcie będą one wstanie jeszcze skuteczniej przeniknąć do gleby. Wobec tego, łatwo można zauważyć, że stosowanie nawozów jesiennych przynosi wymierne korzyści. Pamiętajmy jednak o tym, by podczas wyboru nawozu jesiennego, zdecydować się jedynie na te produkty, których skład jest odpowiednio dostosowany do potrzeb danej rośliny. Wówczas będzie on mógł odpowiednio spełniać swoją rolę.

Jakie korzyści daje stosowanie nawozu jesiennego?

Wspomniane już zostało, że stosowanie nawozu jesiennego przynosi korzyści w postaci zmniejszenia ryzyka wypalenia roślin, a także poszczególne jego składniki mogą ulec korzystnym przemianom i szybciej przeniknąć do gleby. Jednak nie są to jedyne zalety stosowania nawozów jesiennych. Okazuje się, że produkty te cechują się specyficznym składem, który wpływa na zwiększenie odporności na mróz drzew, krzewów, a także innych roślin. Dzięki nim więc będą one o wiele lepiej przygotowane do sezonu zimowego i z pewnością o wiele lepiej zniosą one również niskie temperatury. Dodatkowym atutem nawozów jesiennych jest to, że są one wstanie o wiele skuteczniej przygotować rośliny również do sezonu wiosennego, zapewniając im tym samym o wiele lepszy start. Na szczególną uwagę zasługują tu nawozy jesienne dedykowane iglakom, które przynoszą wręcz spektakularne efekty. Zapobiegają one bowiem brązowieniu pędów, a także niwelują ryzyko przemarznięcia drzew w sezonie zimowym. Warto również wyróżnić nawozy jesienne do trawników, które zapewniają, że po sezonie zimowym nasz trawnik szybko stanie się zielony i obfity. Jak więc widać, wiosek odnośnie tego, że warto stosować nawozy jesienne, nasuwa się samodzielnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*