Modne meble w połysku. Nowoczesny styl. Plastik, metal. Dla wielu osób drewno jest jednak nadal najpiękniejszym i najbardziej funkcjonalnym materiałem, z którego wykonuje się meble do naszego zacisza domowego. Krzesła drewniane – niby starodawne, niepasujące do nowoczesnych wnętrz z oświetleniem led. Skrzypiące. Z nieregularnymi słojami. Niepowtarzalne i wyjątkowe. Mające duszę i unikatowy charakter. A do tego stół do naszej kuchni. Tworzący idealny komplet z krzesłami. Przy nim dzielimy się rodzinnymi marzeniami, niepowodzeniem czy radością.  To przy kuchennym stole toczą się rodzinne rozmowy, zawiązują więzi rodzinne , nowe znajomości. Kuchnia – serce domu. Najważniejsze miejsce w naszym rodzinnym zaciszu.

Stół do kuchni

Z pozoru mało znaczący temat. Ktoś mógłby pomyśleć stół jak stół. Jednak jest stajemy przed wyborem odpowiedniego, sprawa wydaje się być skomplikowana. Dostępne meble są różnorodne. Generalnie producenci prześcigają się w wymyślaniu kształtów i wzorów stołu do kuchni. Szukając prostoty wybieramy jednak niezawodne drewno. Stół drewniany jest solidny, wytrzymały na zabrudzenia i zadrapania przy odpowiednim zakonserwowaniu. Co więcej, drewniane meble są najtrwalsze. Płyty MDF czy inne tworzywa łatwo ulegają zniszczeniu i wymagają wymiany po paru latach użytkowania. Drewno potrafi przetrwać wiele lat i służyć kolejnym pokoleniom.

Krzesła drewniane

Wielu osobom krzesła drewniane kojarzą się z nudą i monotonią. Obecnie na rynku produkowane są krzesła wykonane z drewna w różnych kształtach, o indywidualnie dobranych odcieniach z różnych gatunków drewna. Dzięki takiemu podejściu i innowacyjności w produkcji drewnianych mebli, w obecnych czasach stanowią one również doskonały wystrój i wykończenie naszych wnętrz. Czasy gdzie drewniane meble są tylko funkcjonale dawno minęły. Teraz krzesło drewniane staje się wręcz gadżetem ekskluzywnym. Dla przykładu, coraz więcej hoteli na całym świecie,  o wysokim standardzie decyduje się na posiadanie drewnianych mebli co jest ich ogromnym atutem.

Ekologia

Pomóżmy ochronić naszą przyrodę. Nie promujmy plastiku i sztucznych materiałów zanieczyszczających nasze środowisko. Wykorzystajmy drewno przeznaczone na wycinkę. Piękne a zaraz ekologiczne- to idealne połączenie dla miłośników matki natury. Co więcej, drewno jest materiałem odnawialnym . W miejscu drzewa wyciętego można posadzić nowe w przeciwieństwie do metalu. Wydobycie odbywa się na wielką skalę ale jest ograniczone.

Zadbaj o zdrowie

Drewno w domu wywiera bardzo korzystny wpływ dla naszego zdrowia. Jest to kolejny argument dla którego warto wybrać krzesła drewniane czy stół do kuchni. Produkty meblowe wykonane z drewna są hipoalergiczne. Jeśli więc w domu mieszkają alergicy nie ma dla nich lepszego rozwiązania. Drewno jest materiałem neutralnym.

Konserwacja

Meble z drewna poddaje się odpowiedniej konserwacji aby zachować ich piękny wygląd na długie lata. No ogół pokrywa się je bejcą lub lakierem naturalnym. Te sposoby impregnacji nie mają negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Ciekawym sposobem konserwacji krzesła drewnianych czy stołu do kuchni jest olejowanie. Ogromną zaletą tego sposobu konserwacji jest fakt, że drewno pokryte olejem o wiele wolnej zbiera na sobie kurz. Jest to kolejna optymistyczna informacja dla alergików.

Mądrość drewna

Drewno samo poznaje swoje potrzeby i potrafi o siebie zadbać. Drewniane meble same regulują swój poziom wilgotności a nadmiaru pozbywają się do powietrza. Zaufajmy więc naturze, pokochamy to co nam oferuje i wpuścimy trochę ekologii do naszego miejsca na ziemi.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem drewnianych stołów i krzeseł. Pełną ofertę krzeseł do kuchni znajdziesz tu: https://stolpluskrzesla.pl/c307-krzesla-do-kuchni, a na pozostałych podstronach – stoły drewniane oraz komplety stół + krzesła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*