Dywany z długim włosiem stają się ostatnio prawdziwym hitem w wystroju wnętrz! Dlaczego się tak dzieje? Co wyróżnia dywany shaggy? Czy warto zdecydować się na taki zakup? Odpowiedzi poniżej!

Dywan shaggy – co to takiego?

Nazwa „dywan shaggy” może brzmieć nieco enigmatycznie, ale pod tym pojęciem nie kryje się nic innego niż dywan długowłosy. Ma on zwykle długie runo o długości kilku centymetrów. Dywan taki staje się popularnym elementem wystroju wnętrz oraz oczywiście obiektem użytkowym, najchętniej stosowanym w przypadku sypialni lub pokoju dziennego. Długie włosie dywanów shaggy zachęca nie tylko swoją miękkością, ale też możliwością dopasowania tego rodzaju tkaniny dekoracyjnej do niemal każdego wnętrza. Ostatnie lata przyniosły temu typowi dywanu prawdziwą sławę, mogą ją zawdzięczać wysokiej fotogeniczności, gdyż świetnie prezentują się przy prezentacji wystrojów wnętrz w mediach społecznościowych.

Dlaczego warto zdecydować się na dywan shaggy?

Co właściwie sprawia, że dywany shaggy są tak modnym dodatkiem? Powodów z pewnością jest kilka. Przede wszystkim, jak można się spodziewać, są one niesamowicie miękkie, przyjemne w dotyku i można bez problemu chodzić po nich nawet boso. To sprawia, że idealnie sprawdzają się zwłaszcza w sypialni, gdzie pierwsze kroki na miękkiej tkaninie mogą skutecznie uprzyjemnić początek każdego dnia. Jak już wspomniano, dywan długowłosy ma też tę zaletę, że dopasować go można do różnych stylów wystroju. Dostępność różnych rozmiarów, kształtów i wzorów pozwala na dowolną konfigurację w obrębie danego wnętrza. Dywany te tworzą aurę przytulności, jednocześnie długie runo odbija światło w specyficzny sposób, tworząc unikatowe wzory. Z dużym prawdopodobieństwem jest to właśnie tajemnicą ich popularności na filmikach i zdjęciach w Internecie. Dywany shaggy ze względu na swoją budową i mocne materiały są także niezwykle wytrzymałe – nawet użytkowane przez kilka lat nie stracą swoich właściwości. Wreszcie, izolują one termicznie i akustycznie, a są to często pożądane cechy w przestronnym salonie czy sypialni.

Dywany długowłose – dodatkowe informacje

Mogą się nasuwać wątpliwości co do pielęgnacji długowłosego dywanu. Czy trzeba zlecać profesjonalne czyszczenie? Czy dywan taki zbiera dużo brudu? Trzeba przyznać, że dywan shaggy nie jest idealnym pomysłem do pokoju dziecięcego, warto też ograniczać przebywanie zwierząt w jego pobliżu. Chociaż faktycznie ten rodzaj tkaniny będzie bardziej wrażliwy na zanieczyszczenia, to w istocie wystarczy trochę bardziej uważne z niego korzystanie oraz nieco częstsze czyszczenie, w tym trzepanie. Oczywiście dywan taki w przypadku namoczenia będzie także dłużej wysychał. Podstawowe zabrudzenia nie powinny być jednak bardziej kłopotliwe niż przy standardowym dywanie. Na pewno drobne niedogodności wynikające z ich specyfiki nie przesłaniają faktu, że dywany shaggy są genialnym wyborem do niemal każdej sypialni, a dotyk ich miękkiego włosia jest wart każdej ceny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*