naprawa czy wymiana agd

Urządzenia codziennego użytku zawsze w pewnym momencie się psują, zazwyczaj w najmniej odpowiednim momencie. Niektóre z nich lepiej wymienić niż naprawiać. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, o które z nich.

Kiedy urządzenia zepsują się w domu, to zawsze jest to problem. Twoje rutynowe czynności są przerywane, ponieważ zalegają stosy prania lub musisz umyć wszystkie naczynia ręcznie, czekając na kogoś, kto przyjdzie naprawić sprzęt.

Ale czasami naprawa nie jest najlepszym rozwiązaniem. Kilka urządzeń kosztuje mniej, niż jest warta ich naprawa i można zaoszczędzić pieniądze, po prostu kupując nowe. Zanim przejdziemy dalej, upewnij się, że nie robisz żadnej z tych rzeczy, które skracają żywotność urządzeń.

Okap kuchenny

Średni rachunek za naprawę okapu to 270 – 350 złotych. Chyba że masz profesjonalny okap godny szefa kuchni, wtedy łatwo przekroczyć tę kwotę. Warto rozważyć zastąpienie go nowym za mniej więcej taką samą cenę. Przed zakupem, spróbuj wyczyścić swój stary, zakurzony okap, aby zobaczyć, czy to rozwiązanie zadziała.

Mikrofalówka

Według danych średni rachunek za naprawę mikrofalówki wynosi 150-250 zł, Możesz kupić nową kuchenkę mikrofalową wysokiej klasy producenta za ok 250-350 zł. To nie trzeba geniusza, aby zorientować się, że mądrzej jest kupić nową.

Zmywarka

Średni koszt naprawy zmywarki to 600 złotych, a nowa, podstawowa zmywarka Bosch kosztuje ok 1000 złotych. Jeśli Twoja jest wyższej klasy, lepiej ją naprawić. Jeśli jest starsza, nowa będzie mądrzejszą inwestycją. Jeśli twoje naczynia wyglądają nieco matowo nawet po przejściu przez cykl, dodaj nabłyszczacz do zmywarki, aby uzyskać zauważalny blask.

Zamrażarka

Przy średnim koszcie naprawy zamrażarki w okolicy 800 złotych, można rozważyć pójście tą drogą zamiast kupowania nowej. Ale gdy rozejrzysz się po dostępnych opcja, można znaleźć zamrażarkę już w cenie ok 500 złotych, to rachunek za naprawę nie wydaje się być taką okazją. Pomóż wykorzystać w pełni swoją zamrażarkę, ucząc się, jak prawidłowo przechowywać żywność.

Płyta kuchenna

Nowa płyta kuchenna zaczyna się od około 1500 złotych, podczas gdy średni koszt naprawy starej wynosi 700 złotych. W zależności od tego, jak skomplikowana i jak stara jest Twoja płyta, koszt naprawy może być tego wart. Warto też dowiedzieć się, jak dodatkowy czas wpływa na żywotność urządzeń?

Piekarnik

Piekarniki mogą przetrwać kilkanaście lat, a naprawy kosztują średnio ok 600 złotych, podczas gdy ten zupełnie nowy piekarnik to koszt 1500 złotych. Jeśli twój piekarnik jest stary, wymień go, w przeciwnym razie zdecyduj się na naprawę.

Suszarka

Średni koszt naprawy suszarki do ubrań to 600 złotych, podczas gdy nowa pralko-suszarka, jednej z niezawodnych marek suszarek, kosztuje około 2000 złotych i więcej, i może działać dłużej niż dekadę.

Zwróć uwagę na wydajność energetyczną

Bez względu na to, jakiego rodzaju urządzenie elektryczne kupujesz, wydajność energetyczna jest kluczowa.

Zmywarki, lodówki i pralki to jedne z najbardziej energochłonnych urządzeń w domu, zwłaszcza jeśli są to stare modele. Jeśli Twoim celem jest oszczędzanie pieniędzy, to finansowo mądrzej jest zainwestować w nowe urządzenia, zamiast je naprawiać.

Nowe urządzenia są zazwyczaj bardziej energooszczędne, co oznacza, że pomogą one zmniejszyć miesięczne koszty energii.  Po kilku latach lub w niektórych przypadkach tylko miesięcy można mieć dużą część swoich pieniędzy z powrotem w oszczędności energii.

Kiedy jesteś gotowy do zakupu nowego urządzenia, sprawdź najpierw najbardziej i najmniej niezawodne marki urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*