Chcemy, by nasze mieszkanie było modne, ale też przytulne. Trudno jest urządzić pomieszczenie zgodnie z najnowszymi trendami wnętrzarskimi, w szczególności, jeśli ktoś o dizajnie ma blade pojęcie. W dzisiejszym artykule przychodzimy z pomocą, podpowiemy, gdzie można znaleźć ciekawe inspiracje i pomysły na aranżację wnętrza.

Gdzie szukać inspiracji wnętrzarskich?

Internet jest skarbnicą wiedzy w każdej dziedzinie, z łatwością możemy znaleźć garść ciekawych porad na temat aranżacji wnętrz. Poniżej przedstawiamy kilak ciekawych pomysłów na to, skąd czerpać inspiracje.

Telewizyjne programy wnętrzarskie

Dobrym źródłem inspiracji mogą być aranżacje wnętrz w programach na Player, znajdziemy tam wiele ciekawych programów o wystroju wnętrz. Naszym zdaniem szczególnie warto zobaczyć: Szpanerskie rezydencje, Pojedynek dekoratorów, Akcja aranżacja czy Pomysłowe projekty. Programy te mogą być dobrą inspiracją, do stworzenia własnego projektu salonu, sypialni czy kuchni, ale to też dobry sposób na spędzanie wolnego czasu!

Książki o aranżacji wnętrz

Skarbnicą wiedzy będą wszelkie książki branżowe o interior design. Możemy znaleźć książki specjalistyczne, dedykowane dekoratorom wnętrz, ale też poradniki wnętrzarskie dla laików. Naszym zdaniem warto sięgnąć po takie książki, jak:

  • Poczuj się jak w domu Fridy Ramstedt
  • Historia wnętrz Johna Pile
  • Stylowe wnętrza od Judith Miller i Martina Miller
  • Czy z tym domem mi do twarzy? Czyli jak urządzać wnętrza w zgodzie z psychologią designu Agnieszki Załubskiej.

Archiwalne katalogi meblowe Ikea

Ikea opublikowała online archiwalne katalog, to świetne źródło inspiracji dla osób, które interesują się wnętrzami z lat 80., 90. czy wczesnych 2000. Gazety pozwalają na sprawdzenie, jakie meble były popularne kilka lat temu, część z nich dalej można kupić w drugim obiegu. Więc jeśli spodoba nam się coś ze starego katalogi IKEA, to nadal mamy szansę uwzględnić dany mebel w swojej aranżacji wnętrz.

Blogi o aranżacji wnętrz

Każdy, kto interesuje się dizajnem i dekoracją wnętrz, powinien znać, chociaż kilka blogów. Naszym zdaniem na zainteresowanie zasługuje blog Piąty Pokój, autorka Kasia Sojka wydała nawet własną książkę Mieszkaj po swojemu. Na jej stronie możemy znaleźć ciekawe tutoriale DIY czy historię aranżacji wnętrz w mieszkaniu blogerki. Inne blogi wnętrzarskie, na które warto zajrzeć to m.in. TwojeDIY czy Homeonthehill.

Portfolia projektantów wnętrz

Social Media pozwalają nam śledzić wiele ciekawych osób. Warto poszukać na Instagramie czy Facebooku projektantów wnętrz, część z nich z pewnością dzieli się ciekawostkami na temat swojej pracy czy nawet udostępnia własne portfolia. To również może być świetny pomysł na to, skąd czerpać inspiracje.

Czerpać inspiracje wnętrzarskie możemy tak naprawdę ze wszystkiego, co nas otacza. Warto świadomym okiem patrzeć na przestrzeń pokazywaną w serialach, filmach, czy nawet analizować środek ulubionej kawiarni – to również może być świetna inspiracja na aranżację mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*