Stalowe hale magazynowe cieszą się coraz większą popularnością wśród inwestorów. Takie rozwiązanie jest nie tylko perspektywiczne, ale również opłacalne pod względem finansowym. Budowa hali stalowej daje ogromne możliwości — tradycyjne obiekty tego typu są znacznie droższe i znacznie trudniej je rozbudować. W zależności od potrzeb inwestora można postawić na hale izolowane lub nieizolowane.

Magazyny izolowane

Stalowe magazyny izolowane to rozwiązanie dedykowane firmom, które muszą zabezpieczyć towar przed szkodliwym działaniem warunków pogodowych i wahaniem temperatur. Montaż izolacji cieplnej pozwala utrzymać właściwą temperaturę wewnątrz magazynu niezależnie od pory roku. Obiekty tego typu są wytrzymałe i solidne — czas ich budowy w niektórych przypadkach może być skrócony do zaledwie dwóch tygodni. 

Izolacja chroni dach magazynu przed nadmiernym nagrzewaniem i korozją, co jest szczególnie istotne w przypadku obiektów wybudowanych na pustym, otwartym terenie. Magazyn izolowany cechuje się trwałością i możliwością rozbudowy, choć wiąże się to z dłuższym procesem budowy i uzyskaniem szeregu pozwoleń. Dlatego też tak ważny jest wybór renomowanej firmy, która zadba o realizację projektu hali magazynowej od A do Z.

Izolację w halach magazynowych instaluje się np. w systemie blacha-wełna-blacha. Mowa tutaj o kilku warstwach, które są montowane w odpowiedniej kolejności. Przestrzeń między profilami jest wypełniona wełną mineralną, która cechuje się ognioodpornością. Jej grubość dostosowana jest specyfiki projektu. 

Wełna jest ponadto chroniona z obu stron specjalną folią paroizolacyjną. Poza tym, wykorzystanie systemu blacha-wełna-blacha wiąże się z wysoką estetyką i łatwym utrzymaniem hali w czystości. W przypadku uszkodzenia ściany łatwiej jest wymienić pojedynczy panel blachy niż w przypadku montażu tzw. płyt warstwowych.

Magazyny nieizolowane

Hale magazynowe nieizolowane najczęściej są pokryte blachą. To opcja dla inwestorów, którym zależy na szybkim czasie zakończenia procesu budowy. Czasami też nie ma potrzeby zabezpieczenia przechowywanych w magazynie towarów. Hale nieizolowane również cechują się trwałością, choć są nieco gorzej zabezpieczone przed nagrzewaniem w miesiącach letnich.

Kluczowa jest tutaj odpowiednia ochrona dachu, dlatego też wykorzystuje się wysokiej jakości blachy profilowane. Ich kolor może być wybrany spośród dostępnej palety barw lub dostosowany do potrzeb inwestora. Do pokrycia dachu magazynów nieizolowanych wykorzystuje się blachę o grubości 0,6 mm, a do ścian i obróbek zazwyczaj o grubości 0,5 mm.

Profile blach mogą być dostosowane do różnych przekrojów i wysokości. Każdy z nich musi być wówczas zaprojektowany w taki sposób, aby jak najlepiej przenosić duże obciążenia. Nieizolowana hala magazynowa to bardzo wszechstronne rozwiązanie, które może zostać bez problemu dostosowane do zróżnicowanych potrzeb eksploatacyjnych i wszelkich wymagań logistycznych.

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://www.borga.pl/hale-stalowe/magazynowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*