materac powietrzny
FOT: mistralyachting.it

Materac powietrzny to nadmuchiwany materac, który zazwyczaj wykonany jest z winylu, plastiku lub gumy. W swojej nienadmuchanej formie, materac powietrzny można zwinąć lub złożyć, aby schludnie schować, co czyni je idealnym wyborem na kemping lub okazjonalne posłanie w domu dla gości. Materace powietrzne nadmuchuje się ustami, ręcznie lub za pomocą pompki elektrycznej. Niektóre materace z wyższej półki są samonadmuchujące.

Technologia materaców powietrznych może być również stosowana w materacach przeznaczonych do spania. Istnieją dwa główne rodzaje materacy powietrznych – czasowe lub stałe.

Stałe

Łóżka powietrzne znane są również jako materace tarczowe lub regulowane materace powietrzne i wykorzystują powietrze, a nie system sprężyn lub rdzeń piankowy, jako środek wsparcia. Komory powietrzne, które przebiegają przez materac pozwalają na regulację i dostosowanie komfortu. Śpiący z preferencjami od miękkiego do twardego mogą znaleźć swoją idealną formę poprzez regulację ilości powietrza w komorach. Niektóre materace powietrzne posiadają technologię dwustrefową, która pozwala obojgu partnerom ustawić swoją stronę materaca zgodnie z ich upodobaniami. Ty możesz spać spokojnie w miękkim, pluszowym zaciszu, podczas gdy Twój partner cieszy się twardym snem.

Niektóre łóżka powietrzne pozwalają na dostosowanie materaca do własnych potrzeb, dając użytkownikom możliwość dostosowania różnych stref materaca. Jest to świetna opcja dla śpiochów z dolegliwościami takimi jak bóle pleców czy problemy z szyją. Dzięki zwiększonej ilości powietrza w strefach ciała, które tego najbardziej potrzebują, użytkownicy mogą spać spokojnie wiedząc, że każda część ciała otrzymuje wsparcie, którego potrzebuje.

Tymczasowe

Tymczasowe materace powietrzne są lżejsze i mniejsze niż stałe materace powietrzne. Ten typ materaca przeznaczony jest na kemping, do wędrówek z plecakiem lub dla nocujących gości w domu. Tymczasowe materace powietrzne mają podobną konstrukcję jak stałe materace powietrzne, ale są one znacznie mniejsze.

Podczas gdy tymczasowe materace nie są przeznaczone do codziennego użytku, większość z nich może zapewnić śpiącym odpowiedni komfort i wsparcie przy okazjonalnym użyciu.

Twój idealny sen

Nie ma nic lepszego niż błogość doświadczania całkowitego komfortu na materacu – to idealne połączenie wygody i podparcia, które pozwala na uzyskanie idealnego snu. Podczas gdy niektórzy z nas mogą doświadczyć idealnego poziomu komfortu na tradycyjnym materacu sprężynowym lub piankowym, inni mają problem ze znalezieniem odpowiedniego poziomu komfortu. Dodatkowo, wiele osób zmaga się z tym, że ich partnerzy mają inne preferencje dotyczące komfortu niż oni sami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*