Mycie podłóg płynem do naczyń, mieszanką wody z octem lub specjalistycznymi preparatami – każdy ma swój sposób. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie metody są równie skuteczne. Czasami na umytej powierzchni wciąż widoczne są zabrudzenia lub nieestetyczne smugi. Czy można temu zaradzić? Jak myć podłogę, aby zrobić to dobrze?

Profesjonalne mycie podłóg – dlaczego jest tak ważne?

Czysta podłoga to podstawowa wizytówka domu czy placówki publicznej. Plamy, okruchy bądź zaschnięte błoto nie tylko źle wyglądają. Mogą również zniechęcać do wejścia do środka. Mycie podłóg sprawia, że wnętrze lepiej wygląda i chce się w nim spędzać czas.

Nie bez znaczenia jest kwestia bezpieczeństwa. Na podłodze znajdują się różne zanieczyszczenia, w tym zarazki. Są niebezpieczne dla dzieci, ale i dorosłych czy zwierząt. Z tego powodu pojawia się wątpliwość, jak często myć podłogę. Minimum to raz w tygodniu, ale oczywiście można robić to częściej.

Czym myć podłogę?

Aby uzyskać świetne rezultaty, trzeba odpowiednio dobrać środek do mycia podłóg. To w tym tkwi sekret. Niewłaściwy preparat może nie poradzić sobie z usunięciem trudnych plam. Ponadto istnieje ryzyko, że zostawi smugi. Jakie środki do mycia podłóg są najpopularniejsze?

Mycie podłóg profesjonalnymi płynami

Sięganie po profesjonalne środki to skuteczny sposób na czyste, elegancko wyglądające podłogi. Ich stosowanie nie jest trudne, wystarczy dozować je zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Takie preparaty są wydajne. Ich dodatkowe zalety to:

  • przyjemny zapach,
  • różnorodność – dostępne są m.in. środki do mycia płytek podłogowych, drewna itp.,
  • możliwość zdezynfekowania powierzchni.

Specjalistyczne preparaty pozwalają na efektywne i szybkie mycie podłóg. Dzięki nim można łatwo usunąć wszelkie zabrudzenia. Ponadto takie płyny do mycia podłóg zabezpieczają powierzchnię przed działaniem niekorzystnych czynników.

Mycie podłóg domowymi sposobami

Są osoby, które decydują się na domowe sposoby, np. mycie podłóg octem. Jednak to nie do końca skuteczna metoda. Nie należy też do przyjemnych z uwagi na mocny zapach preparatu, jakim jest ocet.

Co z innymi sposobami, takimi jak mycie podłóg płynem do naczyń? Jak sama nazwa preparatu wskazuje, jego zastosowanie jest nieco inne. Z tego powodu usunięcie plam i innych zabrudzeń z podłogi nierzadko okazuje się po prostu niemożliwe. Mogą też pojawić się przebarwienia. Podobne problemy stwarza mycie podłóg płynem do prania.

Aby osiągnąć oczekiwane rezultaty, najlepiej sięgać po sprawdzone środki. Trzeba więc odpowiednio dobrać płyn do mytej powierzchni.

mycie podłóg przy użyciu specjalistycznych preparatów

Mycie podłóg bez smug – czy to możliwe?

Smugi czy zacieki nie wyglądają zbyt dobrze. Na szczęście można łatwo zapobiec ich powstawaniu. Podstawą jest staranne wyciśnięcie mopa bądź szmatki. To istotne, zwłaszcza jeśli chodzi o mycie podłóg panelowych, gdyż dodatkowo zapewnia ochronę przed zniszczeniem powierzchni na skutek nadmiernej wilgoci. Dodatkowo panele najlepiej myć nie w poprzek, a wzdłuż ich ułożenia.

Chcąc zmniejszyć ryzyko powstania smug, można osuszyć powierzchnię przy użyciu czystej nakładki do mopa lub ściereczki. Aby mycie podłóg drewnianych bądź innych było skuteczne, wbrew pozorom nie trzeba używać ciepłej wody. Zimna sprawdza się bardzo dobrze, ponieważ nie paruje – zapobiega to pozostawaniu resztek detergentu.

O efektach mycia decyduje też dobór sprzętów i akcesoriów. W domu można z powodzeniem wykorzystywać mop – płaski, paskowy bądź parowy. W obiektach wielkopowierzchniowych lepsze będą inne rozwiązania. Tu przydadzą się maszyny czyszczące ułatwiające mycie podłóg. Urządzenia te znacząco przyspieszają pracę.

Aby podłoga była idealnie czysta, należy sięgać po sprawdzone środki. Najlepiej kupić je z zaufanego źródła, jakim jest dobrze zaopatrzony sklep internetowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*