Wyciek wody to niespodziewane i niepożądane przez nikogo zdarzenie. Niestety takie sytuacje zdarzają się nie tylko w długo użytkowanych instalacjach, ale coraz częściej również w nowych, ledwie oddanych do użytkowania. Takie przecieki mają miejsce w nowo wybudowanych mieszkaniach i apartamentach. Jaki jest powód wycieków wody? I jak znaleźć wyciek wody?

Najlepsze metody lokalizacji wycieku wody

Powodów i źródeł wycieków wody może być wiele. Jako firma posiadająca setki interwencji na swoim koncie możemy powiedzieć, że najczęściej powodem problemu jest najzwyklejszy pośpiech na budowie i niestaranne prace wykończeniowe. Niezaciśnięty trójnik przy instalacji centralnego ogrzewania początkowo nie będzie sprawiał problemów. Dopiero nastanie chłodniejszych dni i uruchomienie instalacji CO, spowoduje ujawnienie nieszczelności. Jeśli mieszkanie jest już urządzone, a wszystkie podłogi pokryte okładzinami, to pojawia się problem i dramat lokatorów. Czy skuwać i zrywać całą podłogę w lokalu, czy też starać się w inny sposób zlokalizować przeciek? My polecamy kontakt ze specjalistyczną firmą zajmującą się lokalizacją wycieków w Warszawie. Fachowcy posiadają po pierwsze doświadczenie i dziesiątki, jak nie setki, lokalizacji za sobą, dodatkowo dysponują odpowiednim sprzętem, który pomoże w zlokalizowaniu wycieku. To, czego nie polecamy, to zatrudnienie do pracy hydraulika. Jest on specjalistą od instalacji, ale od jej układania, a nie od wykrywania przecieków na niej. Zdarza się, że jesteśmy wzywani do kontynuowania poszukiwań, gdy hydraulik nie potrafił prawidłowo wskazać miejsca przecieku. Obraz, jaki zastajemy, jest zawsze ten sam. W mieszkaniu znajdujemy niezliczoną ilość odkrywek, które nie dały oczekiwanego rezultatu. Lokalizacja wycieku wykonana przez specjalistę, zazwyczaj kończy się szkodą w materiałach, obejmującą dosłownie jedną płytkę. Dla takiego efektu warto zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się lokalizowaniem wycieków. Metod lokalizacji wycieków jest wiele. Zawsze wybieramy taką, która jest najlepsza dla zastanej sytuacji. Po szczegółowych oględzinach lokalu i starannemu wysłuchaniu lokatorów przystępujemy do działania, wybierając metodę poszukiwania wycieku, dającą najlepszy efekt, co do powziętych podejrzeń wystąpienia nieszczelności.

Miernik wilgoci narzędziem do wykrywania wycieków

Miernik wilgoci to urządzenie do bezinwazyjnego poszukiwania miejsca wycieku. Jest niewielkim urządzeniem, dlatego wykorzystujemy go do potwierdzenia lub konkretnego wskazania miejsca przecieku. Nowoczesny sprzęt pozwala zmierzyć wilgotność materiału bez względu na głębokość zawilgocenia czy wiek samego materiału. Samo działanie miernika jest niezwykle proste. Wystarczy przykładać miernik do ścian i podłóg i sczytywać jego wskazania. Najwyższa uzyskana wartość oznacza prawdopodobnie miejsce, w którym jest nieszczelność. Miernik wilgoci to również pomocne urządzenie do określania wilgotności materiału. Używany jest również po zabiegach osuszania po zalaniu, do potwierdzenia osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu. Kolejnym zastosowaniem miernika jest pomiar wilgotności wylewki dokonywany przed układaniem paneli czy parkietu.

Kamera termowizyjna metodą nieinwazyjnej lokalizacji przecieków

Kamera termowizyjna to metoda stosowana w sytuacji, w której wytypowano już miejsce wycieku, ale potrzebne jest dodatkowe potwierdzenie. W rękach niedoświadczonego operatora wskazania kamery termowizyjnej mogą być błędnie odczytane i poszukiwanie miejsca nieszczelności zakończą się fiaskiem. Do zalet kamery należy bezinwazyjność metody oraz możliwość stosowania nawet w pomieszczeniach z meblami. Do wad zaliczymy możliwe błędne interpelacje uzyskanych rezultatów. Wykrywanie przecieków kamerą termowizyjną to metoda chętnie stosowana przez doświadczone firmy lokalizujące wycieki.

Lokalizacja wycieków

Gaz znacznikowy najskuteczniejszy do wykrywania przecieków w kanalizacji

Jeśli podejrzewamy nieszczelność na kanalizacji lub instalacji CO, ewentualnie CWU, a miejsce wystąpienia przecieku jest ukryte, to gaz znacznikowy będzie najlepszym wyborem. Gaz jest mieszaniną azotu i wodoru i jest bezpieczny dla zdrowia. Wykorzystując właściwości wodoru, wprowadza się gaz do instalacji, a następnie przy pomocy detektora sprawdza potencjalne miejsca pod kątem pojawienia się gazu. Specyficzne właściwości tej mieszanki sprawiają, że gaz przeciśnie się przez nawet najmniejszą szczelinę, wskazując miejsce awarii. Wadą tego rozwiązania jest możliwość zastosowania na niewielkich instalacjach. Znajomość przebiegu rur w lokalu wysoce wskazana i ułatwiająca prawidłową lokalizację wycieku.

Lokalizowanie wycieków wody w domach i mieszkaniach to zadanie dla prawdziwego detektywa. Często przyjeżdżając na miejsce awarii, wystarczy tylko kilka minut i tajemnica pojawiającej się wody rozwiązana. Bywa również tak, że odkrycie nieszczelności przysparza problemów i nie jest łatwe. Be względu na wszystko warto do tego zadania zatrudnić profesjonalistów, ponieważ cieknąca woda potrafi dokonać niemałych zniszczeń w materiałach budowlanych i meblach.

Więcej na temat lokalizacji wycieków na stronie https://osusz.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*