Chcesz zabezpieczyć się energetycznie? Przemyśl zakup agregatu prądotwórczego do domu. Urządzenie generujące prąd pozwala na sprawne produkowanie energii elektrycznej, w razie przerw w dostawach z sieci publicznej. Wybierając taki generator, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. W jaki sposób wybrać agregat prądotwórczy do Twojego domu? Podpowiadamy!

Agregaty charakteryzują się różnymi parametrami pracy, nadając się do wszechstronnego zastosowania. Ich posiadanie rozwiązuje wiele problemów i zabezpiecza Cię energetycznie przed dłuższą pauzą w dostawie energii elektrycznej.

Dlaczego warto posiadać agregat prądotwórczy?

Urządzenie to jest idealną alternatywą na wypadek awarii sieci energetycznej. Nie musisz obawiać się o los swojej lodówki, zamrażarki, zmywarki czy innych sprzętów elektrycznych, gdy np. z powodu warunków atmosferycznych czy planowanych remontów infrastruktury w Twoim domu zabraknie prądu. Zimą agregat umożliwi też zasilanie sprzętów grzewczych jak piece czy pompy ciepła.

Agregat prądotwórczy do Twojego domu pozwoli Ci też na swobodne korzystanie z budynku, zapalanie światła czy pracę (szczególnie ważne na tzw. home office). Musisz jednak wybrać odpowiedniej jakości urządzenie. Na co zwrócić uwagę przy jego wyborze? Co jest istotne?

Jaki agregat prądotwórczy do Twojego domu sprawdzi się najlepiej?

Przede wszystkim zwróć uwagę na moc. Zsumuj więc moc wszystkich sprzętów domowych, które są cały czas „na chodzie” dodając do tego odpowiedni zapas. Do awaryjnego zasilania nadają się urządzenia od 3 do 12kW (w zależności od tego jakie urządzenia posiadasz w budynku). Zwróć uwagę na funkcję stabilizacji napięcia (AVR) i możliwość automatycznego włączania urządzenia w razie potrzeby. Poza tym w domowym użytkowaniu istotny jest także hałas, jaki generuje agregat. Z tego powodu poszukaj sprzętów dobrze wygłuszonych.

Jeżeli chodzi o napięcie to w domowych warunkach zdecydowanie wystarczy sprzęt 230V. Trójfazowe urządzenia o generowanym 400V (tzw. siła) sprawdzają się raczej w zastosowaniu budowlanym i przemysłowym.

Pamiętaj, żeby podczas korzystania z awaryjnego zasilania nie włączać pralki, zmywarki czy pralko-suszarki, jeżeli urządzenia te nie pracowały przed wyłączeniem energii elektrycznej z sieci. Dzięki temu urządzenie generujące prąd będzie mniej obciążone, pobierze mniejszą ilość paliwa i dłużej pozwoli pracować w trybie awaryjnego zasilania domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*