Electric energy usage application made in graphic program and man holding money

Panele słoneczne

Przejście na energię słoneczną może wydawać się jedną z pozornych opcji, jeśli chodzi o obniżenie kosztów energii w domu, ale wciąż warto o tym wspomnieć. Z jednej strony, będziesz musiał wyciągnąć portfel, jeśli zakupisz instalację solarną, ale koszty są przystępne cenowo, zwłaszcza gdy patrzysz na rzeczy z długoterminowej perspektywy. Szacuje się, że gospodarstwo domowe, które przełącza się na energię słoneczną, oszczędza dziesiątki tysięcy złotych w okresie eksploatacji systemu fotowoltaicznego.

Możesz sprawdzić, czy w Twojej okolicy znajduje się opcja leasingu paneli słonecznych, do której możesz się zwrócić i uniknąć zakupu całego systemu, co pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze. Jedno z ostatnich badań efektywności energetycznej wykazało, że przeciętny dom średniej klasy, który korzysta z leasingu solarnego, oszczędza około 2400 złotych rocznie.

Słońce nigdy nie przestanie świecić, nawet jeśli nie jest bardzo jasne, a nasze uzależnienie od elektryczności jest przewidywalne. Dzięki temu możesz polegać na niekończącym się źródle energii i wiedzieć, ile możesz zaoszczędzić, gdy zdecydujesz się na przejście na energię słoneczną. Ewentualnie możesz również uzyskać pomoc w oszacowaniach, tak abyś był lepiej przekonany do przejścia na energię słoneczną.

Przestawienie na diody LED

Planując wykorzystanie mocy słońca, należy również upewnić się, że opcje oświetlenia są zgodne z takimi ambicjami. W tym celu należy obniżyć zapotrzebowanie na moc lamp, a to oznacza zainstalowanie żarówek LED. Żarówka może pomóc ogrzać miejsce ale zużywają dużo energii elektrycznej i będą przepracowywać Twoje rezerwy energii słonecznej. Rzeczy są stosunkowo tańsze z oświetleniem LED, ponieważ większość żarówek LED jest przystępna cenowo i przedstawia bardzo wydajne ekologiczne oświetlenie, które może trwać przez lata.

Diody LED nie zawierają rtęci, dzięki czemu są bardzo bezpieczne w różnych zastosowaniach. A przejście na diody LED zmniejsza zanieczyszczenie środowiska naturalnego rtęcią pochodzącą z elektrowni węglowych. Niektórzy ludzie mogą twierdzić, że świetlówki kompaktowe ze scaloną elektroniką są również energooszczędną opcją, ale mają pewną ilość rtęci, co może stanowić problem dla niektórych osób. Dlatego też diody LED są jedyną bezpieczną gwarancją ekologicznego oświetlenia w Twoim domu.

Technologia LED stale się rozwija, a koszty stale spadają, co spowoduje, że szybko zastąpią one świetlówki kompaktowe i żarówki w większości domów. Ceny oświetlenia LED spadły o prawie 85% od 2008 roku, a liczba domów w kraju wykorzystujących diody LED wzrosła z 400.000 do prawie 20 milionów. Tak więc technologia LED to rewolucja.

Ogranicz swoją zależność od klimatyzacji

Ogrzewanie i chłodzenie są niezbędnymi elementami w każdym domu, ale klimatyzacja zużywa znaczną część mocy. Ludzie zbytnio uzależnili się od systemu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji, że nie widzą potrzeby dostosowywania swojego otoczenia.

Zobacz również:  Na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe?

Czy to często zdarza się być wewnątrz w otoczeniu, które jest tak zimne, że trzeba mieć więcej ubrań tylko po to, aby się ogrzać, ale pogoda na zewnątrz jest ciepła lub gorąca! Cóż, nie powinno to być zaskoczeniem, ponieważ w niektórych domach jest to normą. Wydają tysiące złotych rocznie, aby zamrozić się w domu.

Idealną rzeczą jest posiadanie inteligentnego termostatu, który pomaga ustawić i dostosować temperaturę wewnątrz pomieszczeń do tego, co Twoje ciało uzna za komfortowe. Jeśli wydmuchiwanie powietrza wymaga odrobiny energii, ile jeszcze potrzeba, aby gorące powietrze wewnętrzne zamienić w chłodne? Zastanów się nad tym. Organizm ludzki w naturalny sposób reaguje na zmiany środowiskowe, dzięki czemu może odpowiednio dostosować się do otoczenia.

Przy ogrzewaniu domu zużywa się taką samą moc, a nawet może pobierać większe ilości energii. Zamiast pośpiesznie pracować przy zasilaniu klimatyzacji, wystarczy założyć bardziej ciepłe ubranie i pozwolić swojemu ciału dostosować się do chłodnych warunków podczas spacerów po domu. Niech ogrzewacz działa krócej niż kilka minut, jeśli naprawdę trzeba podnieść temperaturę na chwilę.

Odłączyć wtyczkę! Nie korzystaj z energii elektrycznej, gdy nie jest używana

Zwykle zapominamy o odłączeniu większości naszych urządzeń, które kiedyś były używane i czasami możemy zostawić je tam na godziny lub dni. Ładowarki telefoniczne, PlayStation, telewizor, odtwarzacze DVD, radio i klimatyzacja to tylko niektóre z popularnych urządzeń elektrycznych i gadżetów, które zapomnieliśmy odłączyć od naszych gniazdek. Możesz pomyśleć, że są w stanie czuwania lub są wyłączone, ale wciąż zużywają trochę prądu, nawet jeśli wydają się uśpione. Konsole do gier i rejestratory wideo są doskonałymi przykładami urządzeń elektrycznych, które wymagają zasilania, gdy nie są używane.

Jeśli ich nie używasz, pamiętaj, aby odłączyć je przed przeniesieniem uwagi na coś innego. Wyrób w sobie nawyk sprawdzania wtyczek i gniazdek przed wyjściem z domu. W przypadku systemu klimatyzacji, możesz zdecydować się na pozostawienie go wyłączonego, jeśli jesteś poza domem na kilka dni. Alternatywnie, można zainwestować w energooszczędne wtyczki, które mogą odciąć każdy pobór mocy przez urządzenia elektryczne, które są w trybie czuwania. Zredukuj je i wykorzystaj porównywarki zużycia energii, aby obniżyć rachunek.

Zbyt stare urządzenia elektryczne

Czasami musimy spędzić trochę czasu we właściwych miejscach, jeśli chcemy zacząć oszczędzać. Filozofią jest podtrzymywanie starych urządzeń gospodarstwa domowego, takich jak piekarnik, lodówka i pralka. Wyposażenie jest często oparte na przestarzałych standardach energetycznych, a więc zużywa dużo energii w Twoim domu. Niektóre z nich nie pracują nawet tak wydajnie, jak kiedyś, więc lepiej byłoby zastąpić je czymś nowym.

Zobacz również:  6 wskazówek dotyczących utrzymania czystości w domu, gdy masz psa

Jeśli masz więcej niż kilka urządzeń o tej samej funkcji i przeznaczeniu, możesz wykorzystać tylko jedno. Na przykład, posiadanie dwóch lodówek w domu nie ma sensu. Chłodziarki zwykle zużywają dużo energii, a posiadanie dużej lodówki przynosi tylko korzyści estetyczne przy mniejszym zużyciu czegokolwiek innego. Często można znaleźć taką lodówkę z pustymi miejscami, a to tylko powoduje, że urządzenie ciężko pracuje tylko po to, aby ochłodzić puste miejsce.

Zróbcie mądrą rzecz; zmodernizujcie swoje urządzenie do najnowszych, energooszczędnych urządzeń dostępnych dzisiaj. Będziesz wydawać pieniądze, tak abyś mógł dokonać znacznych oszczędności na dłuższą metę.

Ponownie, Zrób modernizacje

Pomyśl o tym w ten sposób, że eliminujesz coś, co nie zawsze działa i wymaga napraw za każdym razem, czymś, co się zużyło i straciło estetykę, co jest po prostu tam, gdzie nie ma to sensu. Więc modernizacje są okazją do pozbycia się wielu rzeczy, które tworzą tylko  bałagan i zajmują miejsce dla nowych produktów, które są lepsze i bardziej energooszczędne, obniżając tym samym miesięczne lub roczne koszty energii.

Wystarczy usiąść i zrobić obliczenia matematyczne, aby zorientować się w produktach, które chcesz kupić. Pomyśl o urządzeniach, które mogą robić dwie lub więcej rzeczy w tym samym czasie, ponieważ takie maszyny są zazwyczaj zaprojektowane tak, aby były energooszczędne.

Na przykład, można wymienić ten stary klimatyzator na coś nowego, na przykład, dzięki inteligentnemu termostatowi, który może nauczyć się Twoich preferencji i pomóc w bardziej efektywnym zarządzaniu ogrzewaniem i chłodzeniem w Twoim domu oraz obniżyć zużycie energii.

Przeprowadzka

Przeprowadzka może wydawać się daleko idącym rozwiązaniem problemu kosztów energii, ale jest to ważna opcja, którą warto rozważyć. Na przykład, można zdecydować się na przejście na mniejszą przestrzeń lub taką, która oferuje odpowiednie opcje energooszczędne. Dlaczego warto pozostać w miejscu, które jest zawsze zablokowane przez problemy z elektrycznością, takie jak wadliwe okablowanie lub rozpadające się połączenia elektryczne? Przeniesienie się może być szansą na dokonanie istotnych zmian w życiu, które pomogą również w obniżeniu kosztów energii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*