Kiedy myślisz o życiu w domu z psem, robisz pierwsze zdjęcie w głowie? Nowy właściciel psa może przywołać idylliczny obraz dzwonienia do drzwi, spotykany z wielkim podnieceniem i rozciągania nóg na kanapie, podczas gdy ich futrzany przyjaciel spokojnie kręci się do snu.

Ale dla właściciela psa, który przyzwyczaił się do tego życia, rzeczywistość składa się z tego, że sierść psa jest wszędzie zrzucana, ślady po przeżuwaniu i zadrapania oraz charakterystyczny zapach, który sprawia, że goście doskonale zdają sobie sprawę z obecności psa. Pomiń to i stwórz czyste, szczęśliwe i przyjazne środowisko dla Twojego cennego kumpla, członków rodziny i przyszłych gości. Oto 6 przydatnych wskazówek, jak utrzymać dom w czystości, gdy masz psa.

Utrzymuj psa w czystości i zadbaj o porządek w domu

Utrzymywanie domu w czystości musi rozpocząć się oczywiście od samego psa. Zwracanie szczególnej uwagi na Twojego psa ma duże znaczenie nie tylko dla dobrego samopoczucia w Twoim domu, ale także dla zdrowia, higieny i nawyków Twojego psa. Zapewnij psu kąpiele regularnie lub w razie potrzeby (większość z nich można szorować raz w tygodniu), regularnie szczotkuj i przycinaj ich sierść, aby utrzymać jej czystość i porządek w czystości. Wyposaż swojego psa w wysokiej jakości obroże dla psów, aby zapewnić mu bezpieczeństwo w całym domu, zgodnie z jego szkoleniem domowym. Na koniec sprawdź stan zdrowia swojego psa, ponieważ ogólnie rzecz biorąc, zdrowy pies będzie mniej podatny na zarazki i bakterie, których nie chciałbyś otaczać swoich gości i dzieci.

Zobacz również:  Czy Twój dom potrzebuje poprawy?

Regularnie myj i wymieniaj wszystko w razie potrzeby

Nie czekaj aż do ostatniej chwili, aby posprzątać legowisko dla psów, miski dla psów, zabawki dla psów, dywany i podłogi. Bądź skrupulatny w myciu przedmiotów gospodarstwa domowego, które miały kontakt z Twoim psem. Ponadto spróbuj wymienić zużyte, przeżute, postrzępione z powodu zadrapań lub zabrudzone przy ciągłym użytkowaniu przedmioty. Później zainwestuj w bardziej trwałe przedmioty, które mogą utrzymać się dla Ciebie i Twojego psa.

Odkurzaj regularnie

Na temat dbałości, miej pod ręką odkurzacz i gotowe do wyjęcia wszelkich resztek sierści psów lub brudu na dywanach i meblach. Życie z psem może stać się “owłosione”. Nawykiem jest sprzątanie wszystkich śmieci, które są konsekwencją aktywności Twojego psa. Zastanów się również nad tym, aby meble, takie jak tapicerowane skórą lub mikrofibrą, były jeszcze łatwiejsze w czyszczeniu, tak aby odkurzanie było jak najmniejsze.

Wolny od bałaganu wokół domu

Ułóż na stosie i zorganizuj wszelkie zbędne przedmioty, takie jak zabawki, poduszki, buty, książki, czasopisma i tym podobne, rozplącz i zawiąż wszelkie luźne przewody elektryczne. Ogranicz pokusę, jaką będzie miał Twój pies, aby podnieść którykolwiek z tych przedmiotów, rzucić je naokoło . Ale jest to również przypomnienie, aby zmniejszyć bałagan, który może stanowić zagrożenie dla Twojego psa, takie jak ryzyko zadławienia się lub ryzyko wywołania porażenia prądem.

Zobacz również:  Na co zwrócić uwagę wybierając panele podłogowe?

Dezodoryzować

Posiadanie zwierzęcia oznacza, domyślnie, co zrobić z jego wszystkimi “naturalnymi” zapachami. Po raz kolejny, trzeba będzie wykąpać psa i pielęgnować jego oczy, włosy, paznokcie i tym podobne. Ale walka z nieprzyjemnymi zapachami w domu może być równie prosta, jak sprzątanie resztek (zwłaszcza tych, które są niebezpieczne dla psów), sprzątanie piętra i szafek oraz umieszczanie małych naczyń z sodą oczyszczającą w szafkach lub blatach. Należy również pamiętać o nie stosowaniu silnych oparów lub środków chemicznych, które mogą okazać się szczególnie szkodliwe dla Twojego psa.

Bądź zaradny w tym, czego używasz do utrzymania porządku w domu

Na rynku dostępny jest cały wachlarz środków czyszczących, ale czyń z innych popularnych przedmiotów część rutyny sprzątania domu. Możesz użyć starych gazet i czyścić stare szmaty, aby wytrzeć łapy psa po długim dniu spędzonym na zewnątrz. Czystość może oznaczać również, że jest przyjazna dla środowiska, a właściciel psa ma wiele możliwości, aby nadążyć za tym stylem życia.

Krótko mówiąc, rozwiązaniem pozwalającym utrzymać Twój dom w czystości jest dbałość o dobrostan Twojego psa, dokładne zapoznanie się z otoczeniem i rozpoczęcie dobrych nawyków związanych z utrzymaniem czystości. Wtedy będziesz miał dom dla całej rodziny, zarówno ludzi, jak i szczeniąt, na co z niecierpliwością oczekujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*