przydomowa oczyszczalnia ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest nowoczesnym urządzeniem, które oczyszcza wszystkie ścieki powstające w gospodarstwie domowym. Do ścieków zalicza się ścieki (czarna woda), które są odprowadzane z toalet i bidetów oraz brudną wodę (szara woda), która jest odprowadzana ze zlewów kuchennych, umywalek, pralek, zmywaków, pryszniców i wanien. Oczyszcza je w sposób przyjazny dla środowiska, wykorzystując naturalnie występujące w ściekach bakterie. System jest zaprojektowany tak, aby przechowywać zanieczyszczoną lub zdegradowaną wodę w specjalnie zaprojektowanych komorach, gdzie różne rodzaje bakterii mogą się rozwijać i w ten sposób „uzdatniać” wodę, w sposób naturalny, bez niebezpiecznych chemikaliów lub dodatków.

Pierwszym etapem w prawidłowo zaprojektowanej przydomowej oczyszczalni ścieków jest główny zbiornik lub syfon. Komora ta zatrzymuje nienadające się do oczyszczania lub wolno oczyszczające się ciała stałe, takie jak żwir, plastikowe zabawki, środki higieny osobistej, oleje, tłuszcze itp., osadzając cięższe materie, podczas gdy lżejsze unoszą się na powierzchni. W komorze tej znajduje się niewiele lub nie ma rozpuszczonego tlenu i jest ona w zasadzie filtrem wstępnym. Ścieki opuszczają tę komorę z poziomu wody średniej, gdzie dostają się do wtórnej komory wstępnego oczyszczania, gdzie bakterie beztlenowe (bakterie, które nie potrzebują tlenu do życia) wykorzystują zanieczyszczenia w wodzie jako źródło pożywienia i zaczynają je rozkładać.

Drugim etapem jest komora napowietrzania, gdzie powietrze jest rozprowadzane do cieczy przez drobnopęcherzykowy aerator umieszczony na dnie komory. Gdy drobne pęcherzyki unoszą się, tlen atmosferyczny przechodzi do wody, stając się tlenem rozpuszczonym, formą, do której dostęp mają bakterie tlenowe (bakterie wymagające tlenu do życia). Bakterie te działają znacznie szybciej niż bakterie beztlenowe i mogą podwoić swoją liczebność bardzo szybko, gdy źródło pożywienia (zawarte w zanieczyszczonej wodzie) obfituje w tlen i jest dostępne w odpowiednim czasie. Wiele rodzajów bakterii rozmnaża się, niektóre żywią się pierwotnym pokarmem, a niektóre innymi bakteriami, tak jak to natura przewidziała. W rezultacie powstaje biomasa miliardów naturalnie występujących stworzeń, oczyszczających wodę z zanieczyszczeń.

Trzecim etapem jest klaryfikacja lub etap osadzania. Oczyszczona woda jest teraz lżejsza od zanieczyszczonej i biomasa osiądzie na dnie, jeśli klarownik nie zostanie uszkodzony. Woda z górnego poziomu w klarowniku wypływa przez wypieranie, spowodowane przez wodę z domu wchodzącą do komory wstępnej i przepływa przez rurkę do dezynfekcji ultrafioletowej lub przez dozownik tabletek chloru do komory wypompowywania/ kontaktu z chlorem.

Pompa nawadniająca automatycznie wypompowuje czystą wodę do środowiska, gdzie może być ona ponownie użyta do nawadniania ogrodu, nie stanowiąc zagrożenia dla Ciebie, Twojej rodziny, sąsiadów lub środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*