Styl loftowy, określany również jako industrialny, charakteryzuje się surowością, minimalizmem i odsłonięciem konstrukcji budynku, czyli na przykład ceglanych ścian. Choć w kwestii wyposażenia i wystroju takiego wnętrza możliwości jest wiele, istnieją pewne elementy, które nie pasują do takiego stylu. Natomiast pewne połączenia są ryzykowne i trzeba stosować je z dużym wyczuciem.

Klasyczne meble

Jednym z elementów, który nie pasuje do stylu loftowego, są klasyczne meble, takie jak bogato zdobione sofy, fotele czy komody. Styl loftowy charakteryzuje się prostymi i surowymi liniami, przemysłowymi materiałami oraz widocznymi elementami konstrukcyjnymi. Wprowadzenie mebli klasycznych, czy też retro, do przestrzeni loftowej może prowadzić do niezrównoważonego i niejednolitego wystroju wnętrza. Połączenie tych elementów należy uznać za co najmniej ryzykowne, jednak co do zasady po prostu niezalecane.

Sztuczne materiały

Styl loftowy cechuje się wykorzystaniem naturalnych, surowych materiałów, takich jak cegła, beton, stal czy drewno. Wprowadzenie do takiej przestrzeni elementów wykonanych ze sztucznych materiałów, takich jak plastik, laminat czy materiały syntetyczne, to zdecydowanie kiepski pomysł. Styl loftowy opiera się na autentyczności i surowości, więc używanie takich materiałów może zniekształcić jego charakter i estetykę, doprowadzając tak naprawdę do zmian ystylu panującego we wnętrzu.

Wzorzysta ściana

Innym elementem, który nie pasuje do stylu loftowego, są wzorzyste tapety, szczególnie te o intensywnych kolorach i bogatym wzornictwie. Styl loftowy kładzie nacisk na surowość i prostotę, dlatego wprowadzenie tapet jako takich nie wydaje się najlepszym rozwiązaniem, a co dopiero modeli z dominującymi wzorami zakłócającymi spójność i harmonię przestrzeni. Nie polecamy też malować na ścianach żadnych wyrazistych i zróżnicowanych wzorów. Zamiast tego warto postawić na naturalne, surowe ściany. Cegła czy beton doskonale podkreślą charakter wnętrza.

Wielokolorowe wnętrza

Styl loftowy cechuje się stonowaną paletą kolorystyczną, opartą głównie na odcieniach szarości, bieli i czerni, z dodatkiem naturalnego koloru drewna, czy beżu. Wprowadzenie wielokolorowych elementów dekoracyjnych, takich jak barwne meble, tkaniny czy dodatki, może sprawić, że przestrzeń utraci swoją spójność i charakterystyczny wygląd. Dopuszczalne jest jednak wykorzystanie kolorowych dodatków dekoracyjnych, niemniej należy postępować ostrożnie w przypadku tworzenia takich połączeń.

W stylu loftowym stawia się na minimalizm, naturalne materiały i proste kształty mebli. Chcąc urządzić wnętrze właśnie w takim stylu, warto korzystać z rozwiązań dedykowanych wnętrzom loftowym. Meble do urządzonych w ten sposób mieszkań oraz wszelkich innego typu lokali oferuje choćby Kludo – producent mebli loftowych. Bogata oferta elementów wyposażenia dostosowanych do wymogów stylu industrialnego pod kątem barw i kształtów sprawia, że każdy znajdzie to, czego potrzebuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*