Dekoracyjne lamele łączą w sobie walory estetyczne z praktycznymi. To gwarancja elegancji, stylu oraz niebanalnego wykończenia poszczególnych wnętrz. Lamele świetnie sprawdzą się przede wszystkim w salonach, chociaż nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wyposażyć w nie własne sypialnie. To wysokiej klasy ozdoba, która znajduje zastosowanie m.in. na domowych ścianach. Jest łatwa w montażu, trwała oraz designerska.

Lamele dekoracyjne – co to tak właściwie jest?

Lamele dekoracyjne charakteryzują się absolutnym minimalizmem, dlatego też łatwo łączy się je z popularnymi stylami aranżacyjnymi. To dekoracyjne listwy, które wprowadzą do wnętrz efekt trójwymiarowości, a do tego zadbają o dobre samopoczucie domowników. Jeśli zajdzie taka potrzeba lamele można również umieścić na suficie. Do wyboru jest wiele różnych modeli, które różnią się od siebie m.in. kolorem, stylistyką i wzornictwem. Z racji tego warto je dokładnie przeanalizować i wybrać spośród nich te najdogodniejsze.

Czym wyróżniają się listwy dekoracyjne?

Omawiane listwy dekoracyjne wyróżniają się wszechstronnością zastosowania, solidnością (najbardziej rozpowszechnioną opcją są lamele drewniane), trwałością, prostym montażem oraz ponadczasowością. Można z nich korzystać przez wiele długich sezonów i tym sposobem skutecznie odświeżyć oraz ożywić domowe wnętrza. Co najważniejsze lamele dekoracyjne można przytwierdzić zarówno do płyty laminowanej, jak i ściany. Są też niezastąpionym elementem podczas projektowania i budowania ścianki w wersji ażurowej.

Lamele są przeznaczone przede wszystkim dla tych osób, które lubią eksperymentować z dodatkami i ozdobami, a poza tym stawiają na spektakularne efekty i niebanalne rozwiązania. Listwy dekoracyjne przełamią dotychczasową surowość aranżowanego wnętrza i wprowadzą do niego klimat, przytulność, naturalność oraz charakter. Nic dziwnego, że obecnie cieszą się tak dużym zainteresowaniem ze strony klientów.

W jakich wnętrzach stawiać na lamele dekoracyjne?

Lamele na ścianie mogą się pojawić we wnętrzach aranżowanych na styl:

  • designerski (nowoczesny),
  • minimalistyczny,
  • rustykalny,
  • boho,
  • art deco,
  • glamour,
  • skandynawski,
  • angielski,
  • tradycyjny (klasyczny).

Oczywiście ogromne znaczenie ma to, jakie konkretnie preferencje mają poszczególni domownicy, więc warto to przedyskutować z architektami wnętrz, a następnie podjąć w tym zakresie właściwą decyzję. Lamele na ścianie sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych wnętrzach, chociaż zdecydowanie częściej można się z nimi spotkać w nieco bardziej przestronnych pomieszczeniach.

Dekoracyjne lamele powinny być odpowiednio dopasowane do posiadanych mebli, dywanów czy też dekoracji (np. doniczek, wazonów, figurek). Aktualnie często stawia się na lamele w kolorze orzecha, sosny lub naturalnego drewna. W ten sposób „zaprasza się” do domu lub mieszkania odrobinę ciepła i rodzinnej/sielskiej atmosfery. Jeśli domownicy nigdy wcześniej nie mieli na ścianach lameli, powinni czym prędzej skonsultować się z doświadczonymi projektantami wnętrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*