Każda mała dziewczynka traktuję swój pokój jako wyjątkowe miejsce, które jest ostoją bezpieczeństwa oraz spełnieniem marzeń. Dziecko we własnym pokoju musi czuć się niezwykle bezpiecznie. Co więcej, to miejsce, które musi łączyć ze sobą funkcjonalność wraz z nienagannym designem. Jak urządzić pokój dziewczynki, by był jej ukochanym miejscem do nauki, zabawy, relaksu oraz snu? Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Zaczynamy! 

Zadbaj o przyjazną kolorystykę

Przede wszystkim podczas aranżacji wnętrz pokoju naszej małej księżniczki, musimy zadbać o przyjazną kolorystykę. Warto postawić na stonowane, pastelowe kolory ścian czy podłóg. Takie rozwiązanie sprawia, że będziemy mogli postawić na ostre, charakterystyczne elementy wyposażenia, akcesoria czy ozdoby, np. w ulubionym kolorze naszego dziecka. Doskonałym wyborem dla dziewczęcego królestwa będzie pudrowy róż, beż czy delikatny fiolet, który zagości na ścianach. Podłoga w dziecięcych wnętrzach powinna być wykonana w jasnych barwach. Panele w kolorze sosny czy jasny parkiet będą doskonałym wyborem. Stworzenie takiej bazy kolorystycznej sprawia, że w pokoju naszego dziecka możemy zmieniać dodatki czy wyposażenie w dowolnie wybranym kolorze. Ognista czerwień, landrynkowy róż, musztardowa żółć czy trawiasta zieleń na dekoracjach czy wyposażeniu- który kolor wybiera Twoja mała księżniczka?

Stwórz magiczny nastrój

Oprócz odpowiednio dobranej kolorystyki, podczas aranżacji pokoju dziewczynki musimy zadbać także o stworzenie magicznego klimatu. W tym celu w dziewczęcym królestwie powinny zagościć wzorzyste tapety. Meble powinny wyposażone być w kolorowe drzwiczki. Kosze oraz pojemniki na zabawki to szeroka paleta barw tęczy. Na firankach czy zasłonach powinny zagościć wyjątkowo urocze i dziewczęce falbanki. Warto także zadbać o właściwe wykończenie podłóg. Dywan typu shaggy sprawi, że także podłoga będzie doskonałym miejscem do zabaw i nauki. Na łóżku małej królewny odnajdzie się przytulna narzuta uzupełniona mnóstwem designerskich poduszek. Poduszki mogą mieć kształt ulubionych zwierząt, liter czy być wykonane w stylu glamour, gdzie odnajdziemy dekorację brokatowe czy aplikacje cyrkonii. W tworzeniu magicznego klimatu pierwszorzędną rolę odgrywa także oświetlenie. Lampki podłogowe, ścienne, sufitowe czy nocne, dające niezwykle przyjemne, ciepłe światło, będą swojego rodzaju postawieniem “kropki nad i” całej aranżacji.

Bezpieczeństwo dla dziecięcych psot

Oprócz tego, że design i wystrój pokoju dla dziewczynki powinien być urokliwy i wprawiać w zachwyt, obowiązkowym punktem, o którym należy pamiętać podczas projektu i wykonywania aranżacji, jest zapewnienie dziecku bezpiecznej przestrzeni. Pokój dziecka musi dostosowany być do jego wieku i możliwości. Warto zadbać o aspekty funkcjonalne- wysokiej jakości materac, stabilne krzesło dbające o prostą postawę podczas siedzenia przy biurku, oświetlenie dbające o wzrok. Dodatkowo powinniśmy uwzględnić także elementy, które będą minimalizować ryzyko niebezpiecznych zdarzeń podczas dziecięcy zabaw, np. antypoślizgowy dywan czy zaokrąglone rogi mebli.

Stwórz piękną oraz bezpieczną aranżację pokoju swojej małej dziewczynki, która będzie cieszyć oko rodziców i dziecka przez długi czas.

1 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*