Wiosną i latem ogrody tętnią życiem. Kawałek zieleni pod gołym niebem to idealne miejsce do wypoczynku, spędzania czasu w towarzystwie bliskich i do wspólnego jedzenia posiłków. Dlatego zadbaj o to, aby przed domem, na tarasie znalazł się wygodny stół ogrodowy. Podpowiadamy, jak wybrać mebel, który będzie odpowiedni w stosunku do ilości dostępnej przestrzeni.

Stół jadalniany do ogrodu – jakie powinien mieć wymiary?

Jedzenie obiadów w rodzinnym gronie będzie jeszcze przyjemniejsze, jeśli takie uczty będą organizowane na świeżym powietrzu. Dlatego w zależności od tego, jaki metraż ma taras i jak wiele osób będzie zasiadało za stołem, należy wybrać mebel o właściwej długości.

By móc w komfortowych warunkach jeść posiłki, blat powinien znajdować się na wysokości ok. 75 cm. Ponadto w przypadku, kiedy na co dzień we wspólnych ucztach będzie uczestniczyło od 4 do 6 osób, powinien mieć on przynajmniej 140 cm długości. Natomiast jeśli za stołem będzie zasiadała ośmioosobowa rodzina, powinien być on o minimum 20 cm dłuższy.

Rozmiar i kształt stołu ogrodowego na taras

W najlepszej sytuacji są właściciele przestronnych tarasów. Mogą oni zdecydować się zarówno na stół kwadratowy, prostokątny, jak i okrągły. Mimo tego mała przestrzeń to nie wyrok – na takim tarasie może znaleźć się wygodny mebel.

Jeśli przed domem nie ma zbyt wiele wolnego miejsca, pomyśl o tym, aby stół ogrodowy zastąpić dłuższą ławą. Sprawdzi się ona zwłaszcza w przypadku nieustawnych tarasów. W takim przypadku dobrym wyborem są też okrągłe stoły ogrodowe. Powinny mieć jednak średnicę nie mniejszą niż ok. 100 cm.

Kiedy na tarasie sprawdzi się stolik kawowy?

Jeżeli jesteś właścicielem wyjątkowo małego tarasu, raczej zrezygnuj z zakupu przestronnego stołu. Zająłby on lwią część wolnej przestrzeni, zawadzał i przeszkadzał. W takiej sytuacji zdecydowanie lepiej zainwestować w mniejszy stolik kawowy.

Taki mebel sprawdzi się, kiedy postanowisz wypić kawę na tarasie lub zaplanujesz kolację we dwoje. Mimo że nie zda on egzaminu podczas większego przyjęcia, to na pewno będzie często wykorzystywany i szybko doceniony przez tych, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu.

Stół ogrodowy – alternatywne rozwiązanie

Średniej wielkości taras można funkcjonalnie urządzić, inwestując w ciekawe, dopasowane do jego metrażu meble. Sprawdzi się na nim rozkładany stół ogrodowy. Taki mebel na co dzień może mieć niewielkie rozmiary, jednak będzie on nieoceniony, kiedy zaplanujesz przyjęcie w większym gronie. Rozkładane stoły ogrodowe z oferty sklepu Focus Garden mają po rozłożeniu blat o długości nawet 210 cm!

Taras latem i wiosną często zastępuje ci salon lub jadalnię? W takim razie nie obejdziesz się bez stołu ogrodowego. Pamiętaj jednak, że powinien być on dobrany także pod kątem metrażu tarasu i jego specyfiki architektonicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*