Jeśli szukasz pysznego i łatwego w uprawie owocu, który mógłbyś dodać do swojego domowego ogrodu, malinojeżyna to świetny wybór. W tym wpisie pokażemy Ci, jak z powodzeniem uprawiać maliny w doniczce. Dowiesz się wszystkiego: od wyboru odpowiedniej gleby i pojemnika po pielęgnację rośliny. Stosując się do tych prostych wskazówek, będziesz mógł cieszyć się świeżymi malinami przez całe lato/

Jak posadzić krzak malin w doniczce?

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem, posadzenie krzaka malin w doniczce może być doskonałym projektem na początek – nie tylko dlatego, że jest stosunkowo łatwy do wykonania, ale także dlatego, że owoce Twojej pracy będą słodkie i pyszne. Zanim zaczniesz, określ, jaki rodzaj krzewu malinowego chcesz uprawiać; dostępnych jest wiele typów, np. jesienno- i zimnowojenne. Wybierz doniczkę o głębokości co najmniej 12 cali z otworami drenażowymi. Wypełnij ją dobrej jakości ziemią doniczkową, lekko kwaśną i bogatą w substancje organiczne, aby korzenie miały mnóstwo składników odżywczych. Gdy doniczka jest już wypełniona ziemią, ostrożnie włóż do niej system korzeniowy krzewu malinowego i upewnij się, że wierzchołek bryły korzeniowej znajduje się na poziomie powierzchni gleby. Podsyp delikatnie ziemię wokół korzeni, dokładnie podlej, nawoź w razie potrzeby i przykryj wierzchnią warstwę gleby wokół rośliny ściółką lub kompostem. Jeśli dostarczałeś swojemu krzewowi odpowiednich składników odżywczych i utrzymywałeś go w półcieniu, zapewniając mu jednocześnie wystarczającą ilość wilgoci, Twój krzew malinowy powinien rodzić wystarczająco dużo owoców, abyś mógł się nimi cieszyć rok po roku.

Zalety malin w doniczce

Uprawa owoców w domu może być satysfakcjonującą przyjemnością dla ogrodników, a także źródłem wielu pysznych owoców sezonowych. Dla tych, którzy mają mało miejsca lub nie mają idealnych warunków glebowych do uprawy, maliny są niemal idealnym rozwiązaniem. Są to wytrzymałe, odporne na choroby rośliny, które doskonale rozwijają się w małych pojemnikach lub doniczkach. Maliny nie wymagają wielu zabiegów pielęgnacyjnych i oferują bogactwo smaku. Ponadto mogą zapewnić Ci świeże owoce przez cały sezon, ponieważ wydają dwa plony – na początku lata oraz pod koniec lata i na jesieni. Ponadto zbiory są stosunkowo łatwe, ponieważ większość odmian, gdy jest dojrzała i gotowa do zebrania, zwisa z gracją w dół na nitkach. Zbiory będą nie tylko łatwe i obfite, ale także pielęgnacja malin – wystarczy od czasu do czasu przycinać martwe lub gnijące pędy. Jeśli myślisz o założeniu ogrodu doniczkowego z pysznymi owocami, maliny to doskonały wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*