Narożnik nowoczesny to praktyczny, elegancki oraz wygodny mebel. To tylko kilka cech, które sprawiają, że narożnik jest jednym z najpopularniejszych mebli wypoczynkowych, jakie kupowane są w Polsce. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Nowoczesny narożnik – dla kogo się sprawdzi? 

Narożnik nowoczesny jest świetnym wyborem do salonu. Różnorodność takich kanap sprawia, że każdy może znaleźć coś dla siebie, co skutecznie zaspokoi nasze potrzeby. Każda osoba ma inne wymagania jednakowo pod względem kształtu, designu, wymiarów oraz funkcjonalności. Jeśli pokój dzienny jest małych rozmiarów, każdy centymetr jest na wagę złota. Meblując takie pomieszczenie trzeba wziąć pod uwagę, że odpowiednie ułożenie pomoże nam rozplanować wyposażenie, by zapewnić wygodę oraz komfort. Dobrze dobrany narożnik pozwoli na lepsze zagospodarowanie przestrzeni. Jeśli mebel jest kompaktowy, może zająć mniej miejsca niż sofa. Natomiast nasi domownicy będą mieli tyle samo przestrzeni do siedzenia. Przy dobrze dobranym narożniku można zrezygnować z dodatkowych siedzeń, które mogłyby utrudnić poruszanie się po pokoju.

Nowoczesne narożniki pozwalają również na zagospodarowanie niewykorzystanych kątów, jakie mogą powstać w momencie, gdy postawimy kanapę z fotelem. Oczywiście można też postawić na lampę, która stanie w tamtym miejscu. Jednak wtedy stracimy przestrzeń do siedzenia. Narożnik pozwala na efektywne wykorzystywanie kątów.

Narożniki nowoczesne – co warto wiedzieć?

Narożniki z funkcją spania optycznie powiększają pokój. Pozwalają one na maksymalne funkcjonalne wykorzystanie powierzchni pokoju. Jednocześnie możliwe jest zaaranżowanie w pokoju przytulnego kąta wypoczynkowego. Narożniki z funkcją spania dadzą również możliwość przenocowania naszych gości. Warto przy zakupie takiego mebla sprawdzić, czy jest on dedykowany do codziennego spania, czy jedynie okazjonalnego. Jeżeli poszukujemy mebla, który ma nam służyć w charakterze łóżka, dobrze jest kupić mebel, który został zaprojektowany do wypoczynku nocnego.

Wybór narożników do nowoczesnych wnętrz jest naprawdę duży. Łatwo można dobrać mebel, który będzie pasował do wymiarów danego pomieszczenia, a jednocześnie będzie pozwalał na prowadzenie wielu rodzinnych aktywności. Do takich aktywności można zaliczyć oglądanie telewizji, czytanie czy pogawędki z bliskimi. Dobrym pomysłem będzie także skorzystanie z możliwości samodzielnej konfiguracji kanapy z elementami wybranego systemu modułowego. Można wówczas zdecydować się na wybrany sposób wykończenia kanapy, rodzaj obicia, wybarwienie nóżek oraz kolory nici. Można też decydować o wielkości kanapy oraz o jej funkcjach.

Meble wypoczynkowe do przestronnego salonu?

Osoby posiadające duży salon mogą zdecydować się na przestronne siedziska. Można pozwolić sobie na zdecydowane większe szaleństwa aranżacyjne oraz sięgnąć po meble o większych gabarytach, oraz nietypowych kształtach. Zamiast kupować narożnik, który jest w gotowej konfiguracji, warto przejrzeć różne możliwości, jakie dają systemy modułowe w zakresach konfiguracji. Samodzielna konfiguracja daje ogromne możliwości. Można zdecydować się na układ o dowolnych kształtach oraz wymiarach. Zaczynając od niewielkiej sofy, przez narożniki w tradycyjnym kształcie litery L. Modne są również kanapy w kształcie litery U. Można również zdecydować się na rozwiązania, które dopasują się do naszego stylu życia.

Duże salony dają też możliwość na ciekawe kompozycje kolorystyczne. Większa przestrzeń daje zdecydowanie większe możliwości. Można tę przestrzeń podzielić na strefy dedykowane określonym aktywnościom. Narożnika nie trzeba ustawiać tradycyjnie w kącie pokoju. Dobrym pomysłem jest też ustawianie mebli w centralnej części pokoju oraz stworzenie tak zwanej wyspy. Dzięki temu powstanie dzienna strefa wypoczynkowa dla całej rodziny.

Nowoczesne narożniki z funkcją spania

Wiele osób zastanawia się, jaki narożnik nowoczesny wybrać do swojego mieszkania. W zależności od tego, co nam się podoba, może zdecydować się na proste, minimalistyczne meble o surowym kształcie. Niektórzy wolą wybrać regulowane zagłówki, które są praktyczne. Natomiast inni decydują się na przytulne kanapy z dużą ilością poduszek. W sklepach są również narożniki w stylu skandynawskim. Niektórzy najbardziej lubią proste narożniki, które mają podstawowe funkcje oraz niewielkie rozmiary. Niektóre z narożników dostosowane są również do indywidualnych preferencji. Ciekawym pomysłem są geometryczne kształty, które tworzą ciekawe wrażenie.

Przed zakupem nowoczesnych narożników warto przemyśleć kilka szczegółów. Trzeba zastanowić się, jak duży narożnik będzie nam potrzebny, jaki kolor oraz design wybrać.

Kolejną sprawą, jaką trzeba przemyśleć jest twardość kanapy oraz wyprofilowanie czy liczbę domowników. W zależności od tego ile osób mieszka w danym mieszkaniu, powinno się dobrać wielkość mebla. Powinniśmy też przemyśleć, jakie potrzeby mają nasi domownicy. Kolejną sprawą jest to, w jaki sposób chcemy wyeksponować dany mebel w naszym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*