Wiosenne kwiaty wyglądają ładnie same w sobie, ale wystarczy kilka chwil i odrobina fantazji, żeby zbudować jeszcze piękniejsze dekoracje na Wielkanoc. Oto kilka ciekawych pomysłów, które mogą stać się inspiracją.

Doniczka wielkanocna, czyli ozdobny świąteczne w niskiej cenie

Kwiaty wielkanocne eksponuje się bardzo często po prostu w wazonach. Dobrej klasy sztuczne kwiaty wyglądają łudząco podobnie do prawdziwych i trzeba naprawdę blisko do nich podejść, żeby zauważyć różnicę. Ale umówmy się – wazon z kwiatami jest dekoracją dość przewidywalną. Niewiele trzeba, żeby to zmienić, bo wystarczy wazon zastąpić doniczką. Oczywiście przy okazji można też wymienić kwiaty na takie, które w podobnej kompozycji będą się lepiej prezentowały. Jako podpowiedź może posłużyć gotowa doniczka wielkanocna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skomponować taką samemu.

Jak wykorzystać gałązki wielkanocne poza sezonem świątecznym?

Prawdziwy las w słoiku nie tylko kosztuje krocie, ale też wymaga sporo uwagi, jeśli ma zawsze wyglądać pięknie. A wykorzystując sztuczne gałązki wielkanocne, można przygotować podobną kompozycję, która znakomicie sobie poradzi w każdym warunkach. Przy okazji, jeśli stawia się na sztuczne kwiaty i gałązki, można zbudować dekoracje trochę bardziej abstrakcyjne, które nie byłyby możliwe, gdyby bazować tylko na żywych roślinach. A to z kolei daje możliwość wykorzystania nietypowych naczyń i dodatkowych elementów dekoracyjnych.

Wiosenna girlanda z wykorzystaniem sztucznych kwiatów

Sztuczne kwiaty (jeśli pozbawić je większości łodyżki) można wpleść na przykład w firankę. Można też wykorzystać do stworzenia bardzo efektownej girlandy. Często łączy się je wówczas z innymi materiałami – od naturalnych lin, aż po sznury z piór i inne tego typu ozdoby. Można oczywiście przygotować też krótszą girlandę, która nie będzie zdobiła okna, ale na przykład lustro w przedpokoju. Zresztą niekoniecznie musi to być girlanda – można spleść kilka wielkanocnych kwiatów w niewielki stroik, który na samoprzylepnych rzepach montażowych będzie można przytwierdzić na drzwiach, ścianie albo w dowolnym innym miejscu.

Kwiaty wielkanocne w stroikach świątecznych

Choć można kupić gotowy stroik na świecę, to zawsze ma się więcej możliwości, jeśli zrobi się go samemu – tym bardziej że można wtedy wykorzystać dowolne, nawet najbardziej nietypowe świeczki. Często nie chodzi o wykonanie całego stroika od podstaw – wielkanocnymi kwiatami można elegancko przybrać prosty metalowy świecznik o niezbyt atrakcyjnym wyglądzie. Zmieni go to nie do poznania i pozwoli znów wyeksponować jako główny element dekoracyjny, tym razem w wiosennym, pogodnym wydaniu. Możliwości są niemal nieprzebrane – kwiaty realistyczne, w nietypowych kolorach albo zupełnie fantazyjne – wszystkie one, wraz ze sztucznymi gałązkami, pozwalają na budowanie fantastycznych dekoracji, które będą się idealnie wpisywały w klimat wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*