malowanie mebli

Czy wiesz, że stare meble też mogą być zachwycające i wytrzymałe? Wystarczy trochę pracy, wiedzy i wysokiej klasy artykułów jak farby do renowacji mebli. W tym tekście podpowiemy w jaki sposób dobrać odpowiedni rodzaj produktu, na co zwrócić uwagę przy jego kładzeniu i jaką rolę może on pełnić w renowacji starego umeblowania.

Dlaczego warto odnawiać meble? Ponieważ charakter starych elementów wyposażenia domu czy mieszkania jest niepowtarzalny i dziś ciężko znaleźć produkty „posiadające dusze”. Nadanie im drugiego życia pozwoli Ci osiągnąć oryginalny rezultat i niepowtarzalny efekt aranżacji wnętrza. Musisz jednak użyć odpowiednich artykułów. Farby do renowacji mebli to specjalne produkty, które nie tylko pomagają odnowić kolor danego elementu, ale też wpływają na wiele jego innych właściwości.

Dlaczego farby do renowacji mebli pełnią tak ważną rolę?

Przede wszystkim impregnują drewno. Nadają mu blasku, odnawiają jego strukturę i zabezpieczają przed dalszą degradacją. Dobrze dobrana farba pozwala przedłużyć meblom życie o wiele lat! Poza tym farby do renowacji mebli skutecznie i stosunkowo tanio zmieniają wygląd określonej części, są sprawdzone w intensywnym użytkowaniu i nadają się do zastosowania w meblach wykonanych z różnego rodzaju drewna czy materiałów pochodnych.

Jakie farby do renowacji mebli będą najlepsze?

Zwróć uwagę na właściwości farby. Do renowacji mebli nadają się produkty, które wnikają w strukturę danego elementu, chroniąc powłokę i wnętrze płyty czy kawałka drewna, bez pozostawiania mało estetycznych zacieków. Produkt powinien całkowicie pokrywać mebel, zachowując jednak wygląd malowanych powłok (np. przez kolor mają przebijać się słoje).

Farba powinna mieć właściwości chroniące przed wilgocią, uderzeniem, nadać meblom blasku i charakteru. To wszystko wpływa na ostateczny efekt Twojej pracy.

Na co zwrócić jeszcze uwagę przy wyborze farby?

Spójrz przede wszystkim na kolor wybranego produktu. Dobierz go do własnego upodobania, ale uwzględnij przy tym np. liczbę warstw czy ewentualne zachowanie surowca na różnej powłoce drewna. Odcień może się różnić! Dobierz ilość farby do swojego zapotrzebowania i zwróć uwagę na sposób kładzenia. Niektóre produkty wymagają wyszlifowania powierzchni, inne zakrywają słoje, a jeszcze inne nie nadają się do użycia w meblach zewnętrznych.

Pamiętaj, aby przed położeniem dokładnie odtłuścić powierzchnię malowaną i wyczyścić ją z pozostałości kurzu. Warto wyszlifować również meble. W ten sposób ostateczny efekt będzie zachwycający i na pewno zwróci uwagę każdej osoby, która zobaczy rezultat Twojej ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*