Nie masz zamiaru montować u siebie w łazience kabiny prysznicowej z brodzikiem? Proste rozwiązanie to montaż ścianek prysznicowych. Dzięki temu stworzysz kabinę typu walk-in, bez brodzika oraz drzwi. Jakie zalety mają ścianki prysznicowe?

Wygodne i estetyczne rozwiązanie

Ścianki prysznicowe to świetny sposób na dodanie stylu i funkcjonalności do prysznica. Występują w różnych kształtach i rozmiarach, więc możesz znaleźć taki, który pasuje do wystroju Twojej łazienki. Wystarczy umocować je w odpowiednim miejscu w swojej łazience, bezpośrednio do posadzki. Urządzając łazienkę, warto przemyśleć takie rozwiązanie, które nie wymaga wznoszenia brodzika ani montażu ciasnych drzwi prysznicowych. Rzecz jasna, niezbędne jest dostosowanie podłogi do tego typu kabiny, aby zabezpieczyć podłoże przed zalaniem wodą. Konieczne jest między innymi wykonanie lekkiego spadku w posadzce, niezbędny jest także odpływ liniowy i umieszczona na odpowiedniej wysokości na ścianie armatura prysznicowa.

Zalety ścianki prysznicowej

Kabina walk-in to doskonały sposób na odzyskanie przestrzeni nawet w małej łazience. Pozwala to także odzyskać więcej miejsca wewnątrz kabiny, gdyż nie ogranicza jej brodzik. Co więcej, samodzielnie możesz ustalić, jak duży ma być Twój wymarzony prysznic walk-in. Ponadto producent umożliwia dostosowanie wielkości i barwy szyby prysznicowej. Dostosujesz do wystroju łazienki wygląd profili, a nawet baterię prysznicową do tej w umywalce. Podczas jednych zakupów możesz stworzyć spójną aranżację łazienki.

Ścianki prysznicowe walk-in to nowoczesne rozwiązanie, które stanowi centralny punkt we współcześnie urządzonej łazience. Ścianka prysznicowa ułatwia kąpiel osobom starszym i niepełnosprawnym. Pozwala także na łatwe utrzymanie łazienki w porządku, bez gromadzenia się wilgoci i kamienia w brodziku.

Szyby prysznicowe – wykonanie

O ściankę prysznicową łatwiej zadbać niż o całą kabinę z brodzikiem, należy jednak pamiętać o kilku czynnikach. Źle dobrany materiał albo kolor może powodować problemy podczas mycia. Na https://mexen.pl/scianki-prysznicowe znajdziesz ścianki prysznicowe wykonane z bezpiecznego szkła hartowanego o grubości 8 mm. To wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne szkło przezroczyste i barwione, które nada nowoczesny wygląd każdej łazience. Ścianki prysznicowe marki Mexen mają różne rozmiary i barwy, które pozwolą Ci stworzyć bezpieczną aranżację wnętrza łazienki.

Wybór i montaż – szyba prysznicowa

Decydując się na ściankę prysznicową, zwróć uwagę na jej dane techniczne. Postaw przede wszystkim na odpowiednią szerokość, dzięki której kąpiele będą swobodne i komfortowe. Do wyboru masz ścianki prysznicowe szerokości m.in. 50 cm, 80 cm, 90 cm, 100 cm, 110 cm czy nawet 120 cm. Wyróżnia je nie tylko szeroki wybór, ale i uniwersalność. Można je montować po prawej lub lewej stronie, zarówno na płytkach, jak i na brodziku. Nasze modele wyposażone są również w specjalną powłokę ochronną, która pomaga utrzymać szybę w czystości. Dzięki temu uzyskasz bezpieczną i funkcjonalną kabinę prysznicową.

Bezpieczeństwo ścianki prysznicowej ze szkła

Zastanawiasz się, czy szyba prysznicowa wykonana ze szkła to bezpieczny wybór? Widok jednolitej ściany z hartowanego szkła może budzić wątpliwości. Tak naprawdę drzwi prysznicowe częściej ulegają uszkodzeniom niż szklane ścianki prysznicowe. Szyba prysznicowa jest taflą niezwykle odporną na często pojawiającą się podczas kąpieli różnicę temperatury, działanie detergentów przy czyszczeniu oraz przypadkowe uderzenia w trakcie brania prysznica. Nie ma więc obaw przed korzystaniem ze ścianki prysznicowej walk-in.

Jeśli nawet ściana prysznicowa pod wpływem dużej siły ulegnie roztrzaskaniu, rozpadnie się na drobne kawałeczki o tępych krawędziach. Oznacza to znacznie, znacznie bezpieczniejsze tworzywo niż myśli większość. Dzięki temu ścianka prysznicowa walk-in to praktyczne rozwiązanie przy właściwym korzystaniu z łazienki.

Ścianki prysznicowe przyścienne czy wolnostojące?

Ścianki wolnostojące najlepiej sprawdzą się w małych łazienkach. Brak drzwiczek to komfortowe rozwiązanie, które sprawia, że niewielka przestrzeń zyska minimalistyczny imponujący design. Szczególnie jeśli w łazience jest wnęka, można ją perfekcyjnie wykorzystać. W większych łazienkach można zamontować ścianki prysznicowe przyścienne. Doskonale wydzielą one osobną przestrzeń na kąpiel. Jedną z ciekawszych propozycji jest ścianka przyścienna o szerokości 70 cm i wysokości ściany 200 cm, która charakteryzuje się długą żywotnością. Postaw na szkło przezroczyste, gdy chcesz optycznie powiększyć łazienkę. Przyciemniane szkło świetnie współgra ze złotą armaturą, nadając łazience nowoczesnej atmosfery.

Chromowane ścianki prysznicowe

Jeśli interesują Cię niecodzienne rozwiązania, przyjrzyj się ofercie chromowanych ścianek prysznicowych. Chrom pozwoli stworzyć niespotykaną kabinę prysznicową, świetnie komponując się przy tym z szybą typu lustro, szron czy grafit. Chromowana ścianka prysznicowa tworzy wyjątkową kabinę typu walk-in.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*