Remont lub urządzanie łazienki dla wielu osób może stanowić nie małe wyzwanie. Ciągle zmieniające się trendy wnętrzarskie oraz pojawianie się nowych ciekawych rozwiązań zdecydowanie nie ułatwia sprawy. Remont łazienki nie jest wcale tak trudnym zadaniem jak się wydaje, należy jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Jeśli od dawna planujesz gruntowny remont łazienki i nie wiesz na co zwracać uwagę, zachęcamy do dalszej lektury artykułu. Zamieściliśmy w nim najważniejsze wskazówki, dzięki którym łazienka stanie się funkcjonalnym miejscem, które nie będzie wymagało ponownego remontu przez długie lata.

Zacznij od projektu!

Aby końcowy efekt remontu pokrywał się z Twoimi oczekiwaniami, planowanie całego przedsięwzięcia powinno rozpocząć się od przygotowania projektu, który pozwoli na dokładne rozmieszczenie mebli oraz sprzętów, tak by wnętrze było funkcjonalne. Projekt warto przygotować w formie wizualizacji, na której można także rozplanować kolory ścian oraz podłóg, tak aby całość aranżacji była spójna. Wizualizacja pozwoli także podjąć decyzję czy np. płytki drewnopodobne chcemy umieścić na całej ścianie, czy zdecydujemy się na wykonanie z nich panelu pod prysznicem. Co ważne, podczas wykonywania projektu można sprawdzić jak wyglądałoby wnętrze gdybyśmy zdecydowali się na gruntowną zmianę położenia armatury łazienkowej. Dzięki takiemu rozwiązaniu można dostrzec, że zestaw podtynkowy dużo bardziej sprawdzi się jeśli zostanie umieszczony w zupełnie innym miejscu niż dotychczasowa toaleta. Projekt łazienki można wykonać u architekta lub samodzielnie, w dedykowanym do tego programie komputerowym.

Postaw na jakość

Kiedy masz już projekt łazienki, czeka Cię paradoksalnie najtrudniejsze zadanie, którym jest wybór materiałów, które będą użyte podczas remontu. Markety budowlane oferują bardzo wiele produktów w zróżnicowanych cenach. Zarówno płytki ceramiczne jak i pozostałe materiały wykończeniowe są dostępne w przeróżnych wzorach i kolorach. Niezależnie od tego na jaki wzór się zdecydujesz zadbaj o to, aby były to wysokiej jakości płytki, które posłużą Ci przez lata. Tylko wybierając najwyższej jakości produkty masz pewność, że nie ulegną one przedwczesnym zniszczeniom. Łazienka to miejsce, w którym stężenie wilgoci jest na wysokim poziomie, dlatego warto zainwestować w najlepsze jakościowo materiały. Te można znaleźć na stronie Multigres | Płytki, gres, glazura – najlepsi producenci.

Najnowsze trendy

Jednym z najdłużej utrzymujących się trendów jest wanna wolnostojąca, umieszczona w centralnym miejscu pomieszczenia. Tego rodzaju wanna, wygląda niezwykle efektywnie i sprawia, że całe wnętrze nabiera nieanalnego charakteru. Dobrym pomysłem jest także mozaika podłogowa, która powoduje, że łazienka wygląda ciekawie. Decydując się na tego rodzaju aranżacje, również warto zadbać o to aby produkty wykorzystane przy ich tworzeniu były produktami najwyższej jakości.

Podsumowując, urządzenie lub remont łazienki nie musi wcale należeć do ciężkich przedsięwzięć, jeśli mamy precyzyjnie ułożony projekt, zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dobry projekt oraz najwyższej jakości materiały użyte do jego realizacji gwarantują pełen sukces i cieszenie się perfekcyjną łazienką przez lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*