Nieodłącznym elementem ogrodzenia jest furtka, która umożliwia wejście na teren posesji. W wielu przypadkach stosuje się również większe bramy wjazdowe dla samochodów. Do zabezpieczenia bram i furtek wykorzystuje się różnorodne mechanizmy zamykające. Ich podstawową wersją są mechaniczne zamki do furtki lub bramy na klucz. W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się zamki elektromagnetyczne zintegrowane z domofonem lub wideofonem, otwierane zdalnie bez potrzeby używania klucza.

Mechaniczne zamki do furtki

Otwieranie i zamykanie furtki przy pomocy standardowego klucza to podstawowy sposób na zabezpieczenie terenu posesji i umożliwienie wejścia na jej teren osobom niepożądanym. Mechaniczne zamki do furtki lub bramy dostępne są w wielu wersjach. W sprzedaży znaleźć można mechaniczne zamki wpuszczane i nawierzchniowe. Wiele z nich działa na zasadzie samozatrzasku, co oznacza, że przy zamykaniu nie trzeba korzystać z klucza. Jest on potrzebny jedynie do otwarcia furtki. Co warte podkreślenia, mechaniczny zamek do bramki, ze względu na miejsce montażu, zawsze powinien być wykonany z materiału odpornego na korozję, najlepiej ze stali nierdzewnej. Dzięki temu nie będzie mu straszna wilgoć i jego metalowe elementy nie będą rdzewiały. Ponadto warto wybierać profesjonalne zamki z atestem, które można otworzyć tylko przy pomocy dedykowanego klucza.

Zamki elektromagnetyczne

W sprzedaży obok standardowych, mechanicznych zamków z wkładką na klucz, znaleźć można również nowocześniejsze konstrukcje przeznaczone do integracji z systemem zdalnego otwierania. Elektromagnetyczne zamki do furtki zapewniają możliwość obsługi furtki bez konieczności jej ręcznego otwierania. Zintegrowany z domofonem lub wideofonem zamek od bramki, za pomocą impulsu elektrycznego zwalnia rygiel i tym samym pozwala wejść na teren posesji. Zamki elektromagnetyczne mogą być obsługiwane zarówno przez domofon, jak i z poziomu panelu elektronicznego po wpisaniu odpowiedniego kodu. To rozwiązanie niezwykle wygodne, zwłaszcza w przypadku furtek prowadzących na teren wspólnej posesji użytkowanej przez wiele osób, często stosowane przez firmy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe.

Niezależnie od rodzaju wybranego zamka do furtki lub bramy, zawsze warto inwestować w produkt z atestem, wykonany z odpowiedniego materiału, który gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa użytkowania, jest estetyczny i trwały, niepodatny na działanie czynników atmosferycznych. Najlepszym wyborem są zamki wykonane ze stali nierdzewnej, które nie korodują pod wpływem wilgoci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*