materac

Materac zaliczany jest do konstrukcji stworzonych w celu zapewnienia ciału właściwego podparcia w pozycji leżącej. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrany produkt gwarantuje użytkownikowi zarówno bezpieczny, jak i zdrowy sen. Nie będzie w stanie tego zapewnić nawet najlepsza sofa czy wersalka, ponieważ wymienione meble są przeważnie twarde. Rekomendowany jest zakup materaca, który będzie dostosowany do indywidualnych potrzeb. Czym warto się sugerować przy wyborze tego produktu?

Dlaczego wybór odpowiedniego materaca jest ważny? 

Przeciętna osoba poświęca 8 godzin na dobę na sen, oznacza to, że 1/3 swojego życia spędza w łóżku. Warto wiedzieć, że podczas snu nie tylko organizm się regeneruje, ale również nerwy się uspokajają, a mięśnie rozluźniają. Sen jest także najlepszym sposobem na odpoczynek po bardzo ciężkim dniu. Właściwie dobrany materac nie tylko zagwarantuje użytkownikowi regenerację, ale również zadba o kondycję kręgosłupa. Trzeba także zdawać sobie sprawę, że materac jest nie tylko elementem wyposażenia, którego zadaniem jest zapewnienie estetycznego wrażenia. Od tego produktu zależy zdrowie człowieka.

Jakie powinno być wypełnienie materaca?

Pierwszym aspektem, na który koniecznie trzeba zwrócić uwagę wybierając materac jest jego wypełnienie. Wpływa ono bowiem nie tylko na wypoczynek i komfort snu, ale również na zdrowie. Warto wiedzieć, że wypełnienie powinno zapewnić kręgosłupowi najlepsze możliwe podparcie i ułożenie. Należy bowiem mieć świadomość, że każdy typ materaca charakteryzuje się innymi właściwościami.

Materace kieszeniowe wykonywane są na bazie sprężyn kieszeniowych. Nie są one jednak połączone ze sobą drutem tylko cienkim woreczkiem tkaninowym. Rozwiązanie daje użytkownikowi bardzo duża liczbę punktów podparcia, a także doskonale może dostosować się do kształtu ciała. Warto także wiedzieć, że im większa liczba sprężyn będzie występowała w modelu materaca, tym człowiek będzie odczuwał większy komfort podczas snu. Ponadto każda ze sprężyn pracuje osobno, dlatego ten rodzaj materaca jest bardzo cichy.

W przypadku lateksowych materaców, pianka lateksowa jest uzyskiwana przy połączeniu lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Warto wiedzieć, że lateks charakteryzuje się nie tylko bardzo wysoką trwałością, ale również elastycznością punktową. Świetnie jest także w stanie dopasować się do kształtów ciała i zagwarantować użytkownikowi higienę snu. Z kolei system otworów sprawia, że wnętrze materaca systematycznie poddawane jest procesowi wentylacji. Produkt cechuje się także właściwościami antygrzybicznymi i antybakteryjnymi.

W grupie materaców piankowych znajdują się materace o nieskomplikowanej budowie, które są wykonane z pianki poliuretanowej. Do materaców piankowych zaliczają się także najnowsze zdobycze techniczne, czyli materace wysokoelastyczne i termoelastyczne. Pianka termoelastyczna pozwala zwiększyć elastyczność razem ze wzrostem temperatury. Z kolei pianka wysokoelastyczna jest znacznie elastyczniejsza w porównaniu do pianki poliuretanowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*