Miłośnicy naturalnej estetyki marzą o tym, by udekorować dom w drewniane motywy. Tego typu ozdoby pasują nie tylko do wnętrz nowoczesnych, ale też skandynawskich, boho czy vintage. Plastry naturalnego surowca są idealną podstawą, która umożliwia przygotowanie jedynych w swoim rodzaju dekoracji. Co można z nich zrobić? Niniejszy poradnik zawiera praktyczne wskazówki na ten temat.

Dlaczego warto mieć drewniane dekoracje w domu?

Od kilku sezonów trwa moda na ekologiczne aranżacje wnętrza. Jasne ściany, stonowanie odcienie dekoracji i dodatki w postaci roślin to połączenie, które stosuje się coraz częściej. Drewno stanowi w tym przypadku surowiec, który można wykorzystać w wielu różnych aspektach. Drewniane mogą być nie tylko meble czy podłoga, ale również dekoracje. Oto kilka inspiracji, dzięki którym można stworzyć piękne i oryginalne ozdoby z plastrów drewna w domowym zaciszu.

Podstawki na kubki

Najprostszym sposobem na efektowną dekorację są podstawki na kubki z własnoręcznie namalowaną grafiką. Wystarczy zaopatrzyć się w niewielkie plastry drewna, pędzel i farby akrylowe w odpowiednim kolorze. Gotowy wzór do odtworzenia można znaleźć w internecie lub samodzielnie stworzyć swoją propozycję. Tymi najbardziej uniwersalnymi będzie wizerunek kota, psa, jelenia albo motyw roślinny.

Oryginalna donica wisząca

Za pomocą plastrów drewna można też stworzyć bardzo ciekawą wiszącą donicę. W tym celu należy skorzystać z większego i mniejszego kawałka drewna, sznurka jutowego i wiertarki. W większym i mniejszym fragmencie trzeba wywiercić cztery dziurki, a następnie przepuścić przez nie sznurek i wykonać pętlę w miejscu zakończenia plastra. Po połączeniu z hakiem na sufit oryginalna dekoracja jest gotowa.

Obraz z plastrów drewna

Kupując wiele plastrów miodu można ułożyć je na płótnie, przykleić i stworzyć tym samym przepiękny obraz. Dla lepszego efektu, fragmenty dzieła można pomalować farbami akrylowymi w kolorach pasujących do wnętrza. Biorąc pod uwagę fakt, że obrazy potrafią być bardzo drogie, to świetny sposób na połączenie świetnej zabawy z imponującym efektem końcowym.

Ramka na zdjęcie

Plastry miodu można też wykorzystać do przygotowania estetycznej ramki na większe lub mniejsze zdjęcie. W tym celu należy przykleić mniejsze kawałki na ramę przy użyciu gorącego kleju. Prosty zabieg sprawi, że oprawa na fotografię będzie przyciągać uwagę niejednego gościa.

Wykorzystując niniejsze wskazówki można stworzyć wyjątkowe dekoracje do swojego domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*