rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne zyskują na coraz większej popularności, bowiem z ich wyborem wiąże się szereg zalet związanych z komfortem użytkowania z domu, bezpieczeństwem, a nawet oszczędnościami. Dlaczego zatem warto się na nie zdecydować?

Dodatkowa izolacja cieplna

Choć staramy się dbać o szczelność okien i wybieramy modele wysokiej jakości, to i tak największe ubytki ciepła zawsze stają się udziałem szklanych powierzchni. Jeśli dodatkowo pojawiają się jakieś nieszczelności, które umkną naszej uwadze, to może to prowadzić do znacznie większych rachunków za ogrzewanie. Rolety zewnętrzne stanowią dodatkową izolację, która jeszcze bardziej zapobiega wydostawaniu się ciepłego powietrza w zimie. Oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na ogrzewanie, a co za tym idzie niższe rachunki. O ile w perspektywie jednego miesiąca będą to z pozoru nieznaczne oszczędności, to na tle kilku miesięcy czy roku okaże się, iż będą to całkiem pokaźne sumy zachowane w naszej kieszeni. 

Przydatne także latem

Z uwagi na swoje termoizolacyjne właściwości, zimą rolety zatrzymują ciepło w domu, a z kolei latem dbają o to by nie przenikało za bardzo z zewnątrz do środka. Tym samym blokują promienie słoneczne i ciepłe powietrze w szczególnie upalne dni. Z tego względu jest to nieodzowny element wyposażenia każdego domu w ciepłym klimacie, jak choćby w krajach basenu Morza Śródziemnego. Przydatne jest to także w klimacie umiarkowanym, gdy latem nadchodzą czasem dni w których z chęcią chowamy się w pomieszczeniach w poszukiwaniu sensownej temperatury. Decydując się na rolety unikamy konieczności inwestowania choćby w klimatyzację. 

Ochrona przed zjawiskami atmosferycznymi

Deszcz czy opady śniegu mogą powodować spore zabrudzenia na oknach, a grad może prowadzić nawet do uszkodzeń i niebezpiecznych sytuacji. Dzięki roletom uzyskujemy osłonę, która nie tylko sprawia, iż unikamy konieczności częstego mycia szklanej powierzchni, lecz chroniona jest również stolarka okienna. Ta nie ulega zniszczeniom w takim stopniu w jakim byłaby na nie narażona bez dodatkowej osłony, więc dłużej utrzymana zostanie jej wytrzymałość i posłuży nam tym samym przez dłuższy okres czasu, bez konieczności naprawy czy dodatkowego uszczelniania. 

Izolacja akustyczna

Zastosowanie rolet zewnętrznych pozwala również na tłumienie hałasów dobiegających z zewnątrz i tym samym wyciszenie wnętrza budynku. Będzie to szczególnie przydatne w kontekście domów zlokalizowanych przy ruchliwych ulicach, gdy ciągłe dźwięki przejeżdżających samochodów mogą w pewnym momencie naprawdę przeszkadzać i irytować mieszkańców. Przy okazji zapewnia to również prywatność związaną ze skuteczną osłoną okien przed oczami zbyt ciekawskich przechodniów.

Bezpieczeństwo

Nie sposób nie wspomnieć również o kwestiach bezpieczeństwa. Potencjalni złodzieje nie mają okazji rozejrzeć się po wnętrzu domu z perspektywy ulicy, a wybierając odpowiednio trwałe rolety zewnętrzne otrzymujemy też gwarancję tego, iż praktycznie nie da się ich odgiąć od zewnątrz, a próby siłowego otworzenia będą też generowały hałas odstraszający włamywaczy. Są również odporne na uderzenia, więc stanowią osłonę przed aktami wandalizmu.  

Zobacz również:  Jak urządzić ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*
*