W ciągu ostatnich kilku lat klimat loftowy stał się jednym z najpopularniejszych stylów wnętrzarskich panujących w mieszkaniach. Surowe, metalowe materiały połączone z drewnianymi elementami to coś, co zaskarbiło sobie sympatię wielu osób. Szczególnie często pojawia się on w łazienkach, które są idealnym pomieszczeniem do odwzorowania takiego stylu. Z tego powodu, wraz ze wzrostem zainteresowania klimatem loftowym, popularna stała się także czarna armatura łazienkowa, stanowiąca podstawę takich aranżacji. Jak jednak prezentuje się ten typ armatury z perspektywy praktycznej?

Czy czarna armatura łazienkowa naprawdę jest trudna w czyszczeniu?

Wiele osób, które do tej pory nie zdecydowały się na kupno czarnej armatury łazienkowej jako główny powód podają trudność w jej czyszczeniu. W rzeczywistości jest to jednak nieprawda, ponieważ na takich produktach zanieczyszczenia usuwa się równie łatwo, co na wyposażeniu o innych kolorach. Fundamentalnym czynnikiem jest tutaj systematyczność, która faktycznie może wpływać na to, jak łatwa będzie w sprzątaniu czarna armatura łazienkowa. Warto jednak jeszcze raz podkreślić, że to nie kolor decyduje tutaj o tym, jak trudne może być zadbanie o jej porządek.

Pamiętając, np. o cotygodniowych porządkach i przecieraniu często używanych elementów unikniemy trwałego osadzenia się kamienia i brudu. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o problemy związane z trudnymi do usunięcia osadami, które zostawione same sobie na długi czas może być faktycznie trudno wyczyścić.

Inną kwestią jest wiedza na temat produktów, które przeznaczone są do baterii umywalkowych, prysznicowych i wszelkiego rodzaju armatury. Tak, jak i np. złota, tak i czarna armatura (w macie i połysku) wymaga rezygnacji z wszelkiego rodzaju przedmiotów, które mogą porysować ich powierzchnię. Zamiast twardych szczotek czy gąbek lepiej postawić na ściereczki z mikrofibry i środki chemiczne przeznaczone do czyszczenia tego typu produktów. Przykładem asortymentu, który przy odpowiednim dbaniu o niego przetrwa nam lata jest bateria umywalkowa ścienna czarny mat 382453976 Kludi, która dzięki podtynkowej wersji sprawia, że elementów do czyszczenia jest znacznie mniej.

Do jakiego stylu pomieszczenia pasuje czarna armatura łazienkowa?

Tak jak zostało wspomniane na wstępie – wyposażenie w tym stylu najlepiej współgra z klimatem loftowym, w którym ciemne elementy odgrywają ważną rolę. Pokrycie ich dodatkowo matową powłoką idealnie oddaje wielkomiejski charakter. Produktem o takiej stylistyce jest np. bateria wannowa Futuro czarna MAT6501-01 Giulini Giovanni. Niemniej jednak czarna armatura łazienkowa jest również chętnie stosowana w pomieszczeniach nawiązujących do stylu minimalistycznego, gdzie surowe formy i kontrastowe kolory są podstawą. Będzie ona świetnym dopełnieniem do łazienek, w których dominuje biel, np. w postaci białych płytek czy ceramiki. Czarna armatura stanowi także idealne uzupełnienie pomieszczeń w stylu… glamour. W tej sytuacji architekci polecają wariant z połyskiem, który lepiej pasuje do takiego wnętrza. Na rynku nie brakuje pięknych produktów o takiej charakterystyce, czego dobrym przykładem jest bateria umywalkowa Study Exclusive wysoka czarna 26230801TNE Tres. Niezależnie od tego, na jaki styl się ostatecznie zdecydujesz – czarne elementy w łazience to zdecydowany hit.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*