Ciepły, izolowany garaż może zapewnić Państwu użyteczne miejsce pracy przez cały rok, ale ze względu na chłodniejsze miesiące zimą, upewnij się, że garaż jest w doskonałym stanie jeszcze przed zakończeniem jesieni. Zimowe uszczelnienie garażu jest korzystne z wielu względów. Uzyskanie zorganizowanego garażu oszczędza kłopoty w miesiącach wiosennych i letnich, jeśli chodzi o znalezienie rzeczy, a to zapobiega szkodom.

Mróz może również powodować różnego rodzaju problemy. Woda zamarza bez względu na to, gdzie się znajduje; na przykład, woda pozostawiona w gumowym wężu myjki elektrycznej zamarza, prowadząc do uszkodzenia, gdy odwilż wreszcie nadejdzie. Inne płyny, a nawet meble mogą również zostać uszkodzone przez niższe temperatury, więc jak można chronić swój garaż i jego zawartość tej zimy?

Porada 1 – Uszczelnij przeciągi

Możesz nie siedzieć w garażu przez wiele godzin, ale upewnij się, że okna (i wszelkie szczeliny) są uszczelnione co oznacza, że trzymasz jak najwięcej zimnego powietrza na zewnątrz garażu. Niedrogi zakup i łatwy montaż, uszczelnienie na opady atmosferyczne wokół bram garażowych, innych drzwi i okien to doskonały sposób na zmniejszenie przeciągów.

Jeśli masz już zamontowane uszczelki do okien i drzwi, sprawdź je – czy to nadal spełniają swoją rolę? Spędź jesienią czas na usunięcie starych uszczelek i zastosowanie nowych, gotowych do zimy.

Porada 2 – Izolacja ścian garażowych

Garaże mogą być również konstrukcjami jednowarstwowymi, co oznacza, że mogą stać się wilgotne i zimne. Podobnie jak w domu, dodanie warstwy izolacji może mieć ogromne znaczenie – nawet bez ogrzewania w garażu, izolowane ściany i sufit mogą zapobiec zamarzaniu lub nadmiernemu wychłodzeniu elementów. Ważne jest jednak, aby prawidłowo je zamontować. Izolacja musi być dobrze dopasowana, ale nie może być zapchana w przestrzeni. Nie ma wątpliwości, że poświęcanie czasu na izolację ścian garażu jest opłacalnym sposobem na utrzymanie w nim ciepła.

Porada 3 – Wymień bramę garażową

Głównym problemem z utrzymaniem cieplejszego garażu w chłodne zimowe miesiące jest fakt, że ma on tak duży otwór w kształcie bramy garażowej. Dobrze dopasowana i dobrze utrzymana brama garażowa ma ogromny wpływ na utrzymanie temperatury wewnątrz powyżej zera. Czasami jedynym naprawdę skutecznym rozwiązaniem jest zakup nowej bramy garażowej.

Jeśli jednak jest to zbyt kosztowne, to są inne rzeczy, które można zrobić:

Izolacja bramy garażowej za pomocą specjalnych zestawów izolacyjnych może sprawić, że będzie się ona bardziej szczelna. Wytnij izolację do odpowiedniego rozmiaru i kształtu, i upewnij się, że masz do dyspozycji wystarczającą ilość kleju, aby zabezpieczyć ją na wewnętrznej stronie bramy garażowej.

Malowanie bramy garażowej, zapewniając, że jest ona odporna na warunki atmosferyczne i wodoszczelna, może zapobiec jej dalszemu niszczeniu.

Porada 4 – Zainstaluj ogrzewanie garażowe

Izolacja i nowa ocieplona brama garażowa zabezpieczy garaż przed najgorszą zimową pogodą, ale jeśli zamierzasz spędzać czas w garażu, będziesz potrzebował trochę ciepła.

Grzejniki garażowe lub jednostkowe są efektywnym sposobem ogrzewania pomieszczenia. Niektóre grzejniki garażowe są montowane na ścianie, rurowe grzejniki z kratką ochronną na górze. Można je podłączyć do gniazdka elektrycznego i mogą one być tanie w eksploatacji. Nie zapewniają one bardzo wysokiej temperatury, ale łagodniejsze ciepło tła, które zapewnia, że wszystko, co jest przechowywane w garażu, nie jest uszkodzone przez mróz. Podobnie jak nagrzewnice olejowe, maksymalną wydajność uzyskuje się, gdy te nagrzewnice są pozostawione na pewien okres czasu, co stanowi świetny sposób zapobiegania kondensacji.

Dbanie o wszystkie te czynności pomoże teraz trochę lepiej spędzić wiosnę, ponieważ sprawi, że będzie mniej prawdopodobne odkrycie przykrych uszkodzeń garażu lub jego zawartości!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*